Shrap-Drakers Fishing Forum
Wiśniowe Muchi
#41
jakie ryby będziesz łowił?
Odpowiedz
#42
Ja się nie znam ale mi się podobają a przede wszystkim zazdroszczę czasu na kręcenie. Ja może za dwa tygodnie coś pokręcę Mysli
"Czasem więcej uczy cudza głupota niż własny rozsądek"
Odpowiedz
#43
Klenia Jazia we wkrzańskiej wodzie będę usiłował wyciągnąć. Na ten sezon chciał bym wkoncu poczuć 50-tke
Odpowiedz
#44
(08-02-2014, 20:26)wisnia napisał(a): Klenia Jazia we wkrzańskiej wodzie będę usiłował wyciągnąć. Na ten sezon chciał bym wkoncu poczuć 50-tke

To rób różne mokre spidery, to proste a jednocześnie bardzo skuteczne muchy. Tylko ogonek, tułów przewinięty jakimś drutem i jeżynka. Klenie i jazie głównie łowię na ciemne muchy, od ciemnych szarości, przez brązy, oliwki aż do czerni. Ogonek i jeżynka z kury lub kuropatwy, tułowie z pasm jedwabiu, dubbingu z sierści królika, ogona pawia lub bażanta. Możesz według uznania wzbogacać takie muchy o jakieś kolorowe koraliki ale nie wszystkie bo są dni, że ryby wolą bez dodatków, haczyki nr 12 - 10.
A co do 50-taków to choć jest ich sporo to są dość trudne do złowienia - głównie dlatego, że 40-staki są miej ostrożne i zagryzają jako pierwsze.
Odpowiedz
#45
Byle mi brały te 30-staki na początek to będę zadowolony Haha
"Czasem więcej uczy cudza głupota niż własny rozsądek"
Odpowiedz
#46
Tak jest na początek 30cm na delikatnej muchówce to już jest frajda. A na początku przygody z muchą to i ukleja cieszy niesamowicie Mniam
Wiśnia co do materiałów na spidery i nie tylko co napisał Rybarak to jak byś miał problemy ze zdobyciem to służę pomocą; kuropatwa, bażant, królik mam spory zapas.
Odpowiedz
#47
Oj tak po każdej uklejce będzie banan na twarzy a patrząc na pogodę to już niedługo można będzie się wybrać nad rzekę Haha
"Czasem więcej uczy cudza głupota niż własny rozsądek"
Odpowiedz
#48
(09-02-2014, 09:33)Bucek napisał(a): Oj tak po każdej uklejce będzie banan na twarzy a patrząc na pogodę to już niedługo można będzie się wybrać nad rzekę Haha

Ja też liczę, że jeszcze w lutym Usmiech Myślę, aby zacząć tam gdzie jesienią za szczupakiem chodziliśmy, w tej rynnie muszę być jazie i leszcze CwaniakCwaniakCwaniak
Odpowiedz
#49
(09-02-2014, 09:51)anguiler napisał(a):
(09-02-2014, 09:33)Bucek napisał(a): Oj tak po każdej uklejce będzie banan na twarzy a patrząc na pogodę to już niedługo można będzie się wybrać nad rzekę Haha

Ja też liczę, że jeszcze w lutym Usmiech Myślę, aby zacząć tam gdzie jesienią za szczupakiem chodziliśmy, w tej rynnie muszę być jazie i leszcze CwaniakCwaniakCwaniak

MilczekMilczek Jak będzie pogoda to robimy "halo" i jedziemy Okok

Dobra nie robimy już OT Wiśni Tak

"Czasem więcej uczy cudza głupota niż własny rozsądek"
Odpowiedz
#50
Learn Fly Tying Lesson 1 for Beginers with David Cammis
znalazłem takiego pana filmiki 18 sztuk dla początkujących oto pierwsze wyniki:
   
   
   
Odpowiedz





Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.