Shrap Drakers Fishing - Forum
Wiśniowe Muchi - Wersja do druku

+- Shrap Drakers Fishing - Forum (https://shrap-drakers.pl/forum)
+-- Dział: Wędkarstwo - metody połowu (https://shrap-drakers.pl/forum/forum-26.html)
+--- Dział: Wędkarstwo Muchowe (https://shrap-drakers.pl/forum/forum-54.html)
+--- Wątek: Wiśniowe Muchi (/thread-3374.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


Wiśniowe Muchi - wisnia - 29-01-2014

Najlepszy sposób na naukę to konstruktywna krytyka.
Tak więc nie oszczędzać piszcie co muszę poprawić.
I z góry dziękuje za dobre rady Usmiech

na początek takie mokre RedTagi jeżynki z kapki kury.
       
a tu troszkę przyciąłem jeżynkę bo była lekko za długa
   

A jak skończyłem to chciałem zrobić BlackZulu tylko mi się piórko urwało przy nawijaniu jeżyki to dodałem trochę sierści sarny i takie coś wyszło:
   


RE: Wiśniowe Muchi - DarekP - 29-01-2014

Pierwsze dwie Okok jeżynek nie przycinaj,ostatniej się przestraszyłem Boisie ROTFL.
Wybieraj mniejsze piórka na jeżynkę.

Edit.Nawet na te brzydkie da się złowić rybę co niejednokrotnie udowodniłem Oczko


RE: Wiśniowe Muchi - petso - 29-01-2014

Widać postępy w tym Twoim kręceniu trzymać tak dalejOkok I kręć, kręć, bo już niedługo będziemy sprawdzić łowność naszych much CwaniakCwaniakCwaniak


RE: Wiśniowe Muchi - morouk - 29-01-2014

Pierwsze koty za płoty Usmiech
Jako rzekł Darek, wybieraj mniejsze piórka na jeżynki. Ładnie będa wyglądać piórka, których promienie po nawinięciu na haczyk, nie będą sięgać poza ostrze haczyka. Ogonki w red tagach ja osobiście robię krótsze (twoje bym przyciął o jakąś połowę). Unikaj obcinania jeżynek, bo to niefajnie wygląda i jeżynka nie zachowuje się w wodzie tak jak powinna, jest za sztywna. Poza tym przy goddardach jeżynkę dawaj z przodu muchy, a nie z tyłu Usmiech Do suchych muszek jeżynke rób z koguta (sztywniejsze piórka, lepiej imitujące odnóża owadzie), a do mokrych - z kury Usmiech
No i kręć, kręć Usmiech
Teraz doczytałem, że ten goddard to miało być black zulu Usmiech Sorki Usmiech


RE: Wiśniowe Muchi - wisnia - 31-01-2014

takie tam Usmiech nudziło mi się a paczka od Kojota musiała być użyta Usmiech
   
Jeżeli mamy tu akwarystów co wam to przypomina nie aulonocarę?
   
   
a ten to na pewno na bolka sprobuje w maju
   


RE: Wiśniowe Muchi - DarekP - 31-01-2014

Dobrze robisz, że krecisz strimyOkok wiekszy haczyk i od razu lepiej! Popracuj nad wykończeniem główki.
Ten ostatni na bolka i nie tylkoOklasky
Tak 3majOkok


RE: Wiśniowe Muchi - Bucek - 31-01-2014

Nie mnie oceniać bo dopiero zaczynam ale podobają mi się Okok


RE: Wiśniowe Muchi - petso - 31-01-2014

Co kolejna mucha to widać postępy i coraz bardziej estetyczna robota Okok Jeszcze parę much zrobisz, złapiesz proporcje i nie będzie się do czego przyczepić. Tak sobie myślę że jest nas tu paru z Ciechanowa i okolić, a może by tak się zebrać i wspólnie kupować lepsze materiały mam szczególnie na myśli kapki genetyków i się dzielić. Co Wy na to?


RE: Wiśniowe Muchi - morouk - 31-01-2014

Pomysł wart rozważenia Usmiech


RE: Wiśniowe Muchi - wisnia - 31-01-2014

Brak mi pomysłu na główkę.
Teraz robię małe główki bo dysponuje tylko takimi małymi oczami.
Jak macie jakieś fajne/sprawdzone strimki, łowne na Wkrzańsko Narwiańskiej wodzie, to podsyłajcie proszę na maila wzory, im więcej teraz pokręce tym szybciej się nauczę robić to bez błędów.
Jeszcze jutro muszę zrobić do odkładania bobinki uchwyt.
Tym czasem dziś powstały takie oto cudaki:

   
Gdzie dajecie ołów przód tył środek ja dałem tutaj tak bardziej pomiędzy środek tył widać na zdjęciu zgrubienie ciekawe jak będzie chodził już niedługo się sprawdzi.
   
poniżej troszku za daleko poleciałem nicią i ogonek mi się zauważyłem dopiero w dół dał ale ...