Shrap-Drakers Fishing Forum
Wędka z pracowni
#11
A jakie pracownie możesz polecić? Tak sobie liczę ceny za blank, osprzęt, robociznę to dalej kijek na okonia wychodzi mi dość drogo Mysli ale to akurat w FC.
Odpowiedz
#12
Art-Rod
FishingArt
Pracownia Kawalec
Pracownia Matusiak
Pracownka Zdzislawa Czekaly
Pracownia Mekamila
To tak na szybko, zapewne kilka pominalem, ale poprostu nie pamietamBezradny
Ja niemam swojej ulubionej.Kazda ma swoj styl, wiec trzeba wybierać wedlug wlasnych upodoban.

Napisz na jakim blanku i komponentach chcesz ten kijek na okonia, ze tak drogo.
Odpowiedz
#13
Machałem kijkami z pracowni i szczerze mówiąc dla mnie jest to już sztuka dla sztuki. Wybór kijów w dzisiejszych czasach jest tak szeroki, że każdy znajdzie coś dla siebie z ofert znanych producentów. Poza tym nie wędka łowi ryby tylko wędkarz. W ubiegłym sezonie 2013 łowiłem na Xenodona, złamałem go w 2012 i Adam (z wędkarskiego przy stacji) dorobił mi szczytówkę. Największy zacięty sandacz miał 84 cm. Mimo tego że kij zupełnie nie sandaczowy, dodatkowo połamany i sztukowany. Ja szczerze mówiąc wolę kije zmieniać co sezon, raz taki, raz taki, raz inny Usmiech Jak dziecko zabawki Oczko
Odpowiedz
#14
Marcin - spoko luz, nie napinam się Usmiech
choć już prawie prawie ROTFL

Najważniejsze jest to, że to wędkarz a nie sprzęt łowi Usmiech .... albo nie łowi bo z czym (jakim sprzętem) nie pójdziesz to jak już coś złowisz, to nawet do wymiaru temu czemuś sporo brakuje...
A zapowiada się, że będzie jeszcze gorzej...
Odpowiedz
#15
(29-01-2014, 15:10)krokodyl napisał(a): (...) to jak już coś złowisz, to nawet do wymiaru temu czemuś sporo brakuje...
A zapowiada się, że będzie jeszcze gorzej...

Nie bądź taki pesymistyczny Usmiech Ryb jest dużo wbrew pozorom Oczko Tylko trzeba "umić" łapać. Zapraszam w tym sezonie na sandacze Krokodyl - odkryjesz rzekę na nowo Oczko

Odpowiedz
#16
Hmmm więc tak długość ok z cw do max 10g akcja fast przelotki zwykłe fuji alconite, uchwyt też standard fuji co do korka nie wiem jaki ale może być też pianka, krótki dolnik i zależy mi na lekkości całości tak żeby nie przekraczała 120-130g. Mam na oku taki kijek ale o 5g za duże cw. Chcę mieć dwa elementy składu. I teraz cena to co mi odpowiada seryjnego jest poniżej 500zł (490) ale jeżeli można taki kijek zmontować w pracowni to chętnie bym sobie porównał jak ma się jedno do drugiego nad wodą Usmiech
Odpowiedz
#17
(29-01-2014, 15:10)bysior napisał(a): Machałem kijkami z pracowni i szczerze mówiąc dla mnie jest to już sztuka dla sztuki. Wybór kijów w dzisiejszych czasach jest tak szeroki, że każdy znajdzie coś dla siebie z ofert znanych producentów.
Zgadzam się z szanownym przedmówcą Oklasky Mnie najlepiej łowi się na seryjny kij produkowany niestety ok. 15 lat temu i już nie do kupienia. Mam 3 spiningi i co?(a w zasadzie 4 bo BeastMastera do 100g ale go na morze zabieram albo na grunt postawię czasami) nie ogarnę? na 3 na raz ciężko się łowi, na dwa też nie bardzo idzie Figielek
Ale ........ miałem kiedyś okazję na niedużym jeziorku łowić z kolegą który miał na muchowym blanku Gatti zrobioną okoniówkę, nie pamiętam do ilu gram to było ale łowilismy na Algi 2 bo na to były brania.
No i dał mi porzucać. Wędka sporo lżejsza od mojej ale 70 czy nawet 100gram niewiele mnie różnicy robi,
jednak może się mylę ale czuć było w którą stronę ..... się wahadłówka wychyla, takie wrażenie miałem.
Świetnie też zachowywała się przy holu ryby a okonie tam były słusznych rozmiarów bo takie 30-40cm a największy miał 49 Hura

Odpowiedz
#18
(28-01-2014, 21:15)Grzechu napisał(a): Jak wygląda zrobienie kija z pracowni? Czy trzeba jechac do "nich" i wybierac elementy na miejscu? I jakie są szacowane koszty kija na zamówienie? Która pracownia jest godna polecenia? Powoli zmierzam w kierunku zrobienia sobie wędki z pracowni ale nie wiem czy to ma sens i czy się opłaca.
Grzechu a jakie ryby chciałbyś tą wędką łowić?Jeśli sandacze to pogadaj sobie z Hubertem "Blachą". Powinien Ci coś sensownego doradzić.
Pozdrawiam.

Odpowiedz
#19
Niech kazdy łowi na wedki jakie jemu odpowiadaja.Dla jednych to "sztuka dla sztuki" dla innych komfort i wygoda.Przynajmnjej w moim wypadku.Namawiac ani przekonywac zamiaru niemamOczko
Wazne zeby wyniki wedkarskie byly zadowalajace.

@Rapa
Przejrzyj oferty, popytaj i bedziesz wiedzial.
Odpowiedz
#20
Robilem wedki w Art-Rodzie, Fishing Centre i u Zbyszka Kawalca. Mekamila tez mam jedna wedke z drugiej reki robiona jak jeszcze nie mial pracowni. Nigdy nie zaplacilem wiec niz 1400zl nawet za trzymetrowa trociowke, okoniowke to spokojnie mozna skrecic za trzy cyfry. Teraz sa w ofertach tez budzetowe blanki.

Najlepiej pracuje sie ze Zbyszkiem. To facet orkiestra ktory kocha wedkarstwo i dzieli sie wlasnymi doswiadczeniami. Zrobil mi casting na krwistoczerwonym szklaku. Kij ochrzcilem w pierwszym rzucie i, przysiegam, nie spadl mi jeszcze zaden szczupak z tej wedki.

Irek z FC trzyma poziom, jakosc jest bez najmniejszych zastrzezen, jest terminowy, tez potrafi doradzic, jedyny problem jest czasem z wyegzekwowaniem gwarancji. Nie chce tez przerabiac wedek.

Chlopaki z Poznania robia super wedki rowniez na blankach trudnodostepnych w innych pracowniach ale sa srednio terminowi.

Jak sie wie czego szukamy i oczekujemy, znamy blank do wedki wizyta nie jest konieczna. Ja polegam na opinii rodbuildra dot. odpowiedniego blanku i rozmieszczenia przelotek, sam wybieram tylko uchwyt (mam slabsc do Matagi Tak), rodzaj korka/pianki i szczegoly wykonczenia. Dedykacji nie zamawiam, to jest w zlym guscie moim zdaniem, poza tym potem trudniej taka wedke sprzedac. Nie bierzcie blankow z koncowek serii albo gdy producent przenosi fabryke. Slabo jest wydac forse a potem nie moc dorobic szczytowki bo producent juz nie robi tego blankuBezradny. Bardzo dobra wartosc za pieniadze daja uzywane customy ale wtedy to juz trzeba sie pofatygowac osobiscie zeby sprawdzic blank i czy konstrukcja nie ma wad.
Odpowiedz
Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.