Shrap-Drakers Fishing Forum
Sprzętowy dylemat - BOLEŃ
#11
Moim zdaniem 3m+ kij na bolenia to srednia opcja. Wymaga juz ciezszego kolowrotka zeby nie lecial na pysk i dlatego bedzie szybko meczyl nadgrstek. Jak lowisz z opasek to 3.0m+ ciezko sie rzuca bo jest czepliwy przy zarzucie, podbieranie w nurcie ryby trzymetrowym kijem samemu to tez srednia przyjemnosc
Odpowiedz
#12
Według mnie ten Dragon HM 69, o którym pisał @andrew to świetna opcja. Na sąsiednim forum jest do kupienia za 500 zł w świetnym stanie.
Odpowiedz
#13
HM 69 Thrill też będzie brany pod uwagę.
Na allegro znalazłem nówkę za 625 zł.
Odpowiedz
#14
Ja mam TD 295 o którym pisałeś, jeszcze ze starego wypustu w połączeniu ze Stradickiem 3000GTM robi super robotę i działa jak złoto - polecem!!Cwaniak

Jeśli chciałbyś kupić taniej TD, kumpel ma do oddania za 400 praktycznie nówkę(nowy wypust) - rezygnuje z bolków.

Co do Kongerów, to przyjaciel pracuje w hurtowni Kongera w Starych Babicach, interesowałem się tymi patykami zanim kupiłem TD - mówił, że reklamacji nie ma a jak już coś się stanie to Konger wymienia cały skład, co do walorów użytkowych niestety nie wypowiem się. Mnie natomiast kusi Paladin Speed Devil do 21, tak do bolków na lekko...Matusiaki, sieczka Tomy'ego, Wobi, jakiś Siek, JAZ Cienki...może być zacnieHaha


pozdrawiam,
malcz
Odpowiedz
#15
HM69 thrill i TD o którym piszesz to bardzo dobre kijki na bolenie.
Odpowiedz
#16
Kilka ładnych lat temu zaczynałem swoją przygodę z łowieniem bolków i wędkami 3 m+ , później przesiadłem się na kij 3 m ,2,85m. Obecnie mam Fenwicka 2,74 i nie widzę żadnych minusów krótszej wędki a same plusy. Następna bedzię 2,4 m zbrojona pod casta. Cwaniak

Odpowiedz
#17
(30-01-2014, 11:06)urasenty napisał(a): Kilka ładnych lat temu zaczynałem swoją przygodę z łowieniem bolków i wędkami 3 m+ , później przesiadłem się na kij 3 m ,2,85m. Obecnie mam Fenwicka 2,74 i nie widzę żadnych minusów krótszej wędki a same plusy. Następna bedzię 2,4 m zbrojona pod casta. Cwaniak

urasenty dobry wybór ja też kompletuję już sprzęt pod bolka ,,casta,,w jedno składzie tylko że jeszcze krótszego jak 2.40cmOczko
Odpowiedz
#18
Ja też już poczyniłem pewne kroki w kompletowaniu sprzętu na bolenie tj. kręcioł nowy Biomaster 4000 98' JDM a w najbliższym czasie zbrojenie kijka na blanku Batson RX8 1144f 2.90m 10-28 także wiślane rapiszony drżyjcie Pfftt
Odpowiedz
#19
Miałem okazję łowić tym Batsonem rx8 ,super wędka Okok będzie Pan zadowolony. Jednak ja przechodzena na krótszy kij .
Odpowiedz
#20
Też tak myślę Oczko Łowię z brzegu więc 2.90 to optymalna długość do tego typu połowów Usmiech W zeszłym sezonie łowiłem diaflexem 2.7m 10-40 ekstra kijek ale to taki bardziej uniwersał pod szczupako-sandaczo-bolenie. Jednak ja to mówią rozmiar ma znaczenie, te 20cm powinny zrobić różnicę w odległości rzucanych przynęt Usmiech
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Dylemat. Prośba o radę w wyborze spina na wiślane sandacze. reaven44 37 41.538 06-10-2012, 17:49
Ostatni post: piotrek210771
  DYLEMAT patryk93 9 9.220 06-09-2012, 17:48
Ostatni post: atb69


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.