Shrap-Drakers Fishing Forum
Sprzętowy dylemat - BOLEŃ
#1
Witam !!!

Potrzebuję pomocy kolegów chorych na boleniozę, a mianowicie ostatniego sezonu połamałem swojego Xenodona i jestem w trakcie poszukiwań nowego kija. Łowię na środkowej Wiśle (okolice Warszawy) z brzegu przy użyciu żyłki, na woblery (od 5cm i 6g do 12cm i 20g) oraz gumy (od 6cm i 8g do 12cm i 24g) . Poszukuję kija szybkiego półparabolika (typowej boleniowej katapulty), który w miarę obciążenia ugnie się niżej, o długości min. 2.95. Mam parę typów i chciałbym poznać opinię kolegów, którzy mieli do czynienia z tymi kijami. A mianowicie:

- KONGER PALADIN CX BLACK RIDER 300/7-28g (nie wiem czy będzie się lał przy większych wobkach w nurcie?),
- KONGER PALADIN CX HARD BLADE 305/10-35g (czy nie za sztywny pod te mniejsze wobki),
- TEAM DRAGON 2.95/10-28

A może macie jakieś inne fajne pomysły na boleniowe kije w okolicach 600 PLN-ów?
Odpowiedz
#2
Fenwick HMX-S962M-MF - długi, mocny, wyrzut jak z katapulty Usmiech
Odpowiedz
#3
Pod sandacza zaproponowałbym Ci coś z serii Guide Select Dragona, jest jakaś masowa wyprzedaż i kije z grubo ponad 500zl, poleciały na 300 z hakiem. Kilka kijków przyjedzie też i do Pułtuska bo znajomi pokupowali, może coś z tej serii sobie podpasujesz, kije warte 300zł bez dwóch zdań. Wiem że to raczej nie jest sprzęt na bolenie, choć widziałem kilka razy wędkującego z GS łażącego właśnie za boleniami.
Odpowiedz
#4
Posiadam HMX-S962XL-M pod klenia fajny kij głębokie ugięcie super moc ale z tą szybkością jest gorzej w sumie opisany jest jako moderate, a HMX-S962M-MF opisany jest jako moderate/fast. Na pewno wezmę go pod uwagę i mam zamiar w jakimś sklepie pomachać sobie mim. Dzięki za propo Bysior.
Odpowiedz
#5
Masz rację Marcin GS-y pod sandacza ok, ale pod bolka to nie moja bajka.
Odpowiedz
#6
Pomachaj, popatrz, oceń. Warto. Ten też ma głębokie ugięcie, dla mnie jako sandaczowca to te "fast" to wiesz... Ale na bolenia w nurcie, albo na atak z krótkiego dyszla 70 + to kij naprawdę fajny. Długa rękojeść pozwala manewrować fajnie z brzegu jak jesteśmy schowani gdzieś w krzachorach, a parametry sprawiają, że boleń się nie zacina właściwie... boleń siada na tej wędce Usmiech Fajna sprawa!

@Marcin, Guide Select są świetne (wybrane modele) ale zdecydowanie nie na bolenia, który by się odbijał od tych kijków, a w najlepszym razie spadał z haka przy pierwszej próbie podebrania...

PS. @grigorij - Cormoran Black Star - tylko te stare wersje z chropowatym blankiem - jak znajdziesz gdzieś używany - kupuj bez zastanowienia!
Odpowiedz
#7
Black Star - old fashion raczej nie do zdobycia Bysior.
Odpowiedz
#8
A ja używam GS Veltica 2,6m 5-25g jestem zafascynowany tym patykiem. Kupiłem go przez przypadek i sał się moim rzecznym uniwersałem. Biorę go ze sobą najczęściej nad wodę jak nie wiem jakie ryby będę łowić. Łowię nim blolki, szczupaki i sandacze. Dziwne, a jednak daje radę i to dobrze bez naciągania. Wobki pod bolka typu thrill , hermes latają bardzo dobrze. Spadów prawie wcale, nawet przy braniu z pod nóg, kij fajnie amortyzuje zrywy ryby i ją męczy. Tylko ja używam wyłącznie plecionek i ostatnio wolę krótsze patyki do łowienia z brzeguUsmiech Na pewno nie jest to patyk typowo boleniowy, ale mi odpowiada i mam banana na twarzy jak go mam ze sobą, zwłaszcza gdy wieczorem rapek brak, a sandacze za warkoczem siedzą i ukleje jedząHaha
Odpowiedz
#9
Tutaj sharp sprzedawal ideal boleniowy. Mam ten model, nic innego nie potrzebujesz na bolka.
http://shrap-drakers.pl/forum/thread-3294.html
Odpowiedz
#10
Może jeszcze ktoś coś wie na temat typowych boleniówek. A co z tymi Kongerami, czy to są kije godne uwagi? Mimo że na rynku jest dużo patyków w średnim przedziale cenowym jest ciężko dobrać coś pod siebie. Może jeszcze jakieś propozycje?
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Dylemat. Prośba o radę w wyborze spina na wiślane sandacze. reaven44 37 41.538 06-10-2012, 17:49
Ostatni post: piotrek210771
  DYLEMAT patryk93 9 9.220 06-09-2012, 17:48
Ostatni post: atb69


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.