Shrap-Drakers Fishing Forum
Nowy okręg ochronny
#21
(05-09-2012, 14:49)grisha napisał(a):
(05-09-2012, 14:46)Salmo_Salar napisał(a): @bzooora, ogólnie odnoszę się do wcześniejszego stwierdzenia @hlehle.

Każdy niech ma swoją moralność, racja, jedynie zakazy, nakazy mogą zmienić złe postępowanie, rzadko zdobywanie wiedzy.

Pozdrawiam

Salmo

piszesz @Salmo o własnych doświadczeniach czy uogólniasz biorąc pod uwagę zwykłego wędkarza pana Kowalskiego Mysli

Wyłącznie biorę pod uwagę łowców linów i karasi Nerwus

Pozdrawiam

Salmo
Odpowiedz
#22
Można podziękować inicjatorom pomysłu jak i wykonawcom naprawdę dobrej robotyOstr
Lepiej późno niż wcale. Tyle że na obecną chwile to chyba już niema co ochraniać. Mowa oczywiście o drapieżnikach. Zakaz, przegoni "dziadostwo", woda odpocznie. Zaprocentuje w przyszłościZacieszacz
"Szacunek dla natury to pierwotne jest sedno"
Odpowiedz
#23
(05-09-2012, 17:50)pioo napisał(a): Trochę zmieniając temat... Czy na Warszawskiej Wiśle są prowadzone odłowy rybackie??
Są, nie tylko na Wiśle ale na wszystkich wodach płynących okręgu mazowieckiego.

Odpowiedz
#24
(04-09-2012, 23:17)yuzeg napisał(a): I czemu od października do marca - powstrzyma to dziadkow od "miesarstwa" w pozostałym okresie?
Dlatego żeby od X do III nie łowić, przecież to takie proste. A sugerujesz żeby też zakazać łowienia tam od III do X ? Może faktycznie byłoby dobrze zakazać połowów przez cały rok? A co mi tam? dlaczego tylko na tym małym odcinku? Jestem za tym żeby Wisłę całą wyłączyć z wędkowania, nie będą mięsiarze szwendać się nad wodą !!! A MY Figielekprzeniesiemy się do Halinowa łowić świńskie karpie Figielek

Odpowiedz
#25
(04-09-2012, 20:46)radekg napisał(a): a na koniec żeby tak nosek nie bolał PIĄCHOpiryna, KOPOpyralgin czy inny BUTApirazol
Z raportu patrolu policyjnego:
Z szeregowym J. zauważyliśmy 4 podejrzanie zachowujących się młodych mężczyzn ubranych w dresy, podeszliśmy i zażądaliśmy dokumentów.
usłyszeliśmy od nich : Spi......lać.
co też natychmiast zrobiliśmy.

Nie mam nic do Ciebie i chwała Ci za to co robisz Ty i inni strażnicy SR ale nie zawsze wymienione przez Ciebie metody można zastosować chociaż sam bym postępował pewnie też tak bo mnie wq.....a to co widuję
jednak prawnie to Ty i inni strażnicy możecie im (łamiącym przepisy) w zasadzie "skoczyć".
Sytuacja czysto hipotetyczna:
2 strażników jedzie do Pieńkowa gdzie pod koniec jesieni jest spora szansa wyszarpać suma, sandacza czy leszcza. Szarpiących jest 10 albo więcej, wszyscy lub prawie wszyscy z wadą postawy (brak szyji).
Niech patrol dwuosobowy SSR poprosi o dokumenty i każe zaczekać tej grupie na przybycie patrolu PSR albo Policji FigielekBezradny

Odpowiedz
#26
Od dwóch tygodni obowiązuje już zakaz. Ktoś wie, czy ludzie się do niego stosują? Czy PSR kontroluje teren? Ostatnio w sklepie wędkarskim słyszałem jak jakiś dziadyga chwalił się sandaczami łowionymi w tym miejscu...
Odpowiedz
#27
Powiem wam tak h..j z tego zakazu sobie ludzie robia nawet wczoraj z łodki gosciu co przeniósł sie z zalewu strzelił dwie ryby w łeb 75 i 65 centów.Zero tablicy informacyjnej i zero ssr, psr ,i policji.Ja chyba tez tam zaczne łapac bo hujnia na całej wisle jak ktos mnie skontroluje to powiem ze nie wiedziałem.
Odpowiedz
#28
Bo zamiast marudzić że łowią to trzeba wykonać telefon do policji rzecznej w ciągu 30 minut są na miejscu.

Dwukrotnie sprawdzałem i działa raz weszli na łódkę i ja zaholowali gdzieś w stronę Warszawy a drugi raz po kontroli wszyscy się rozpłynęli. I dalej jeśli zobaczę tam łowiących to będę dzwonił.
Odpowiedz
#29
Bizonik proszę cie myślisz ze nie dzwoniłem policja dopływa tylko do mostu łazienkowskiego dalej sie boja bo stoi Chudy Wojtek pod Małymi Kaśkami.Poza tym kontrolowali mnie na Warszawie i gadałem z nimi to sie mnie pytali jak przepłynąć za łazienkowski jak powiedziałem ze trzeba za łazienkowskim uważać bo lezą stare kotwice po refulerach to powiedzieli ze na pewno się w górę nie wybiorą.Jak zwracałem uwage dziadom to powiedzieli ze zadnych tablic o zakazie nie ma i mają to w dupie.
Odpowiedz
#30
wiesz co takie gadanie bez większych problemów dopływają do siekierkowskiego i jeszcze dalej
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nowe Zasady Wędkowania Okreg Mazowiecki Bizonik 69 70.157 29-10-2016, 13:36
Ostatni post: bysior
  Nabór do SSR - Nowy Dwór Maz. niszczu 12 14.219 24-02-2015, 21:30
Ostatni post: walkor
  Powiększony Okręg Mazowiecki michaln 3 9.022 05-10-2013, 20:40
Ostatni post: sacha
  stanice PZW okręg mazowiecki Artur Z. 11 19.413 20-03-2012, 06:53
Ostatni post: hairy
  Obręb ochronny mario 2 5.883 31-01-2011, 23:49
Ostatni post: tymon


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.