Shrap-Drakers Fishing Forum
Nowy okręg ochronny
#11
A tak z ciekawosci - czemu zostal tam wprowadzony zakaz? I czemu od października do marca - powstrzyma to dziadkow od "miesarstwa" w pozostałym okresie?
Odpowiedz
#12
(04-09-2012, 23:17)yuzeg napisał(a): A tak z ciekawosci - czemu zostal tam wprowadzony zakaz? I czemu od października do marca - powstrzyma to dziadkow od "miesarstwa" w pozostałym okresie?
Bo od dawien dawna co roku jest tam zimowisko i w okresie późno jesiennym i zimowym stada mięsiarzy szarpało ta ryby.
Brawa dla wszystkich, którzy przyczynili się do wprowadzenia tej uchwały! Świetna robotaUsmiech
---
Pozdrawiam,
Grzesiek
Odpowiedz
#13
Brawa za pomysł i jego realizację.

Pozdrawiam,
Odpowiedz
#14
Pomysł jak najbardziej trafiony, ale jak wędkarze zostaną o tym poinformowani? Będą tam jakieś tablice informacyjne? Jeżeli nie, to mandat dla niczego nieświadomego człowieka byłby nieporozumieniem. http://www.wedkarstwotv.pl/wedkarstwotv-przeglad/porady/322-jak-zlowic-sandacza-zobacz-film-sandacz-jesienna-por Film zrealizowany na wspomnianym odcinku.
Odpowiedz
#15
(04-09-2012, 22:01)hlehle napisał(a): Wojtek niby jak uczciwy dostanie po dupie?
Tam było zimowisko i według RARP uczciwy nie powinien tam łowić nawet jak nie było obrębu ochronnego.
...

Cytat:http://www.wedkarstwotv.pl/wedkarstwotv-...sienna-por Film zrealizowany na wspomnianym odcinku.

Mam rozumieć, że panowie z Wędkarstwo TV nie są/nie byli uczciwi?

Pozdrawiam

Salmo
Odpowiedz
#16
Nigdzie nie napisałem, że nieuczciwi. Każdy ma jakąś swoją moralność (no, może nie każdy widząc co się czasem dzieje nad wodami) i według niej postępuje. Dopóki nie ma prawnego zakazu, to mogą ludzie tam łowić. Sam tam łowię, ale nie w miesiącach jesiennych. Poszedłem parę razy na jesieni, to każda ryba była wcięta za bebech, więc sobie darowałem. Łowię od 20 lat i przez ten czas zabrałem góra 10 ryb, więc nie widziałem sensu w ich kaleczeniu. Na dodatek były to w większości leszcze. Czysty szarpak... Z kolei wczoraj w porcie wyjąłem dwa 70cm sumki, kolega trafił równe 100cm. Wszystkie wróciły do wody. Już widzę co się będzie na tej piaskarni działo w nocy...
Odpowiedz
#17
@bzooora, ogólnie odnoszę się do wcześniejszego stwierdzenia @hlehle.

Każdy niech ma swoją moralność, racja, jedynie zakazy, nakazy mogą zmienić złe postępowanie, rzadko zdobywanie wiedzy.

Pozdrawiam

Salmo
Odpowiedz
#18
(05-09-2012, 14:46)Salmo_Salar napisał(a): @bzooora, ogólnie odnoszę się do wcześniejszego stwierdzenia @hlehle.

Każdy niech ma swoją moralność, racja, jedynie zakazy, nakazy mogą zmienić złe postępowanie, rzadko zdobywanie wiedzy.

Pozdrawiam

Salmo

piszesz @Salmo o własnych doświadczeniach czy uogólniasz biorąc pod uwagę zwykłego wędkarza pana Kowalskiego Mysli
Odpowiedz
#19
Wreszcie jakiś goodnews Haha

Oby tylko patrole były częste Usmiech

Trochę zmieniając temat... Czy na Warszawskiej Wiśle są prowadzone odłowy rybackie??
Odpowiedz
#20
(04-09-2012, 22:13)hlehle napisał(a):
(04-09-2012, 22:06)wojtek_b napisał(a): Słusznie, że temat jest na werandzie i ludziom zależy na poprawie, ale dlaczego wcześniej nikt tego nie pilnował, a każdy zainteresowany tematem wiedział co dzieje się nad wodą?.

Jeśli ktoś jest w stanie odpowiedzieć mi na pytanie to bardzo proszę.

Pozdrawiam

Policji nie chce się ale i nie ma środków żeby plecaki ludziom sprawdzać, patrzeć czy są ślady po szarpaniu itd.
Pomyśl praktycznie ...
Teraz wszystko jest proste i jasne - nie wolno tam łowić i koniec.
Sprawdziło się na Zegrzu, sprawdzi się i na Wiśle.

POLICJI się nie chce to jestes @hlehle w wielkim błędzie Usmiech
chcą i to bardzo ale zawsze ktoś, gdzieś się znajdzie żeby IM pracę utrudnić Bezradny
i uwierz mi wiem o czym piszę Usmiech

Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nowe Zasady Wędkowania Okreg Mazowiecki Bizonik 69 70.157 29-10-2016, 13:36
Ostatni post: bysior
  Nabór do SSR - Nowy Dwór Maz. niszczu 12 14.219 24-02-2015, 21:30
Ostatni post: walkor
  Powiększony Okręg Mazowiecki michaln 3 9.022 05-10-2013, 20:40
Ostatni post: sacha
  stanice PZW okręg mazowiecki Artur Z. 11 19.413 20-03-2012, 06:53
Ostatni post: hairy
  Obręb ochronny mario 2 5.883 31-01-2011, 23:49
Ostatni post: tymon


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.