Shrap-Drakers Fishing Forum
Boleniowe zabawki
#51
Mariuszku od tego nie łowienia ryb zacząłem kombinować nad odchudzeniem mych mega zasobów gdyż łowię na max 4-5 przynęt w trakcie wypadu a dźwigam...sam wiesz ile, i ile mam jeszcze tego w domu.
RH wystarczy mi jeszcze spokojnie na ten rok Dokuczacz
Shrap-Draker's
Odpowiedz
#52
Wiem Przemo,że masz troche tych przynęt hehe.Poprostu na wyprawy piesze bierz tylko Pinewooda i będzie gitesHaha
Odpowiedz
#53
Pytanko. Otóż potrzebuje zrobić woblera na bolka, ktory będzie miał drobną akcję, coś jak gloog hermes, albo dorado tender, ale ktory w czasie prowadzenia będzie smużył po powierzchni!!! A ze doświadczenie z robieniem woblerów mam prawie żadne to pytam mądrzejszych. Mam wystrugane korpusy z drzewa bukowego i pytanie jak to obciążyć żebym osiągnął zamierzony efekt. Będe eksperymentował, ale może ktoś cos doradzi?????
Odpowiedz
#54
Spróbuj wkleić ster lekko odchylony od pionu, ale do tyłu. Wtedy wobler podczas prowadzenia powinien być wynoszony do powierzchni, ale jak będzie to grało z jego pracą, to nie wiem, bo takich eksperymentów nigdy nie przeprowadzałem. Obciążenie najlepiej wklejać jak najniżej, żeby wobler był stabilny, ale z tym też trzeba się pobawić.
W jakich miejscach chcesz łowić takim wobkiem?
Typowo powierzchniową, boleniową przynętą w miejscach "głośnych" i z szybkim nurtem, jest tzw. wieloryb, czyli popper, wymyślony przez Darka Duszę. Sposób jego wykonania i prowadzenia opisany jest w książce Jacka Stępnia "Boleń".

Pozdrawiam
Rychu
Odpowiedz
#55
Bolki łowie na zaporówkach czyli wodzie stojacej. Z tym poperem strzeliłeś w dychę, u mnie to jest naparwde zabójcza broń na bolenie. I tak naprawde nie potrzeba nic wiecej bo popper obok wahadłówek daje mi sporo ryb, ale chciałbym zrobić przynęte, ze tak powiem bardziej naturalną, która będzie się delikatnie kolebać na boki, a równocześnie hałasować, czy smużyć po powierzchni, ala kleniowe smuzaki. No i musi polecieć chociaż na te 20 metrów.
Odpowiedz
#56
Boleniowe - szczupakowe - sandaczowe zabawki Oczko 1 i 2 strona pudełka.Plus kilka mniejszych pudeł którym fotki nie robiłem Kwadr
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Wink Boleniowe HM by Tomek1988 tomek1988 121 104.316 15-02-2018, 16:34
Ostatni post: tomek1988
  Woblery boleniowe. rapa10 5 8.520 08-04-2013, 08:37
Ostatni post: lawdzoj82
  Pudełko boleniowe 2011 Paweł 25 36.725 09-05-2011, 12:59
Ostatni post: karolordutowski
  Woblery boleniowe płytkoschodzące ela 6 12.768 01-05-2011, 20:34
Ostatni post: harp
  Pstrąg na moje zabawki karolordutowski 1 7.053 22-02-2011, 08:57
Ostatni post: morrum


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.