Shrap-Drakers Fishing Forum
Dylematy moralne
#11
(07-11-2011, 11:59)Salmo_Salar napisał(a): Jak widzisz, że ryba ma rozerwany łuk skrzelowy lub wykazuje agonalne ruchy (np. wieczkiem skrzelowym) to walisz w beret i zostawiasz na brzegu.
Pozdrawiam
Salmo

Ale dlaczego zostawiasz na brzegu, a nie wrzucasz do wody?
Pytam poważnie, bo zwyczajnie nie wiem, dla mnie nie jest to takie oczywiste...

Aha, i w momencie jak walisz w beret podchodzi osoba kontrolująca. Co wtedy?
Odpowiedz
#12
Ponieważ prędzej coś lądowego lub lądowo-wodnego tą rybę zje niż rozłoży się lub trafi do czyjegoś żołądka w wodzie, takie jest moje zdanie.

Na drugie pytanie odpowiem bardzo prosto. Prędzej ja zaskoczyłbym kogokolwiek nad wodą niż ja zostałbym zaskoczony przez np. straż, lata praktyki. Nawet gdyby do tego doszło to powiedziałbym wprost bo jestem odpowiedzialny za swoje decyzje. Z resztą, coby było gdyby babcia miała wąsy... Oczko

Pozdrawiam

Salmo
Odpowiedz
#13
Wtedy pozostaje już tylko co tchu sp....... HahaHahaHaha ( Salmo znowu szybszy niż ja )
Odpowiedz
#14
Salmo, odpowiedź na pierwsze pytanie mnie satysfakcjonuje...Usmiech
Na drugie - niestety nieHaha
Odpowiedz
#15
Trudno Bezradny Nie ma takiego coby wszystkim dogodził Oczko

Pozdrawiam

Salmo
Odpowiedz
#16
(07-11-2011, 10:53)Wozik77 napisał(a): Regulamin nie pozostawia pola manewru, przepis jest jasny więc wypuścić. W ostateczności jak nie przeżyje stanie sie z pewnością pokarmem dla innych osobników szeroko pojętego ekosystemu

Jakby tym ekosystemem była wydra, sum albo inna łasica to pewnie bym się zgodził, ale że ekosystemem jest NIESTETY pie....... kormoran, który zeżre wypuszczonego zdechlaka i dzięki temu naru...a kolejnych paskudnych kormoranów to jestem przeciw. Jezu, ile ja tych ptaszysk widzę ! Toż to lata stadami po 30 szt. = 15 kg zeżartych ryb dziennnie. I ja mam je jeszcze dokarmiać ?
A zresztą... Hipokryta ze mnie bo wypuściłem w tym roku niewymiarka szczupłego chociaż mu hak jigowy brzuch przebił. Sam nie wiemMysli
Odpowiedz
#17
(07-11-2011, 14:49)Camry napisał(a): ale że ekosystemem jest NIESTETY pie....... kormoran, który zeżre wypuszczonego zdechlaka i dzięki temu naru...a kolejnych paskudnych kormoranów to jestem przeciw.
Jakiś czas temu widziałem gdzieś na jeziorach jak kormoran przymierzał się do łyknięcia chyba raczej zerwanego okonia, a może rybacy zgubili bo godzinę czy wcześniej wracali z połowu.
Widziałem sytuację z jakiś pewnie 50m albo i więcej,okoń był całkiem spory pewnie lepiej niż 30cm i kormoran próbował go łyknąć.Robił kilka podejść ale mu się nie udało i nie widziałem żeby łykał,czy zrezygnował czy okoń odpłynął nie wiem.
O tej porze roku a później przez całą zimą w rejonie mostu Poniatowskiego co roku obserwuję stado które czasami ma ok. 30 sztuk a czasami jest ich 2-3x więcej.

Odpowiedz
#18
Kwadr No wiesz - kormoran tez jest pokarmem ... np bielika. Nie dalej jak we wrzesniu obserwowałem atak tego drugiego na kormorana na Łuknajnie. Tez nie lubie tych ptaków, ale gdyby nie człowiek i jego "widzimisie" w regulacji populacji zwierzęcych ( zarówno poprzez kontrolowane odstrzały, odłowy, jak i ochrone gat itd itp) to równowaga byłaby zachowana ...a tak mamy klops i nadmiar tych wstretnych ptaków .
Zgodzę się z tym ze w wielu przypadkach ludzka regulacja populacji jest reakcją na wcześniejsze ludzkie czynniki, które spowodowały jej zmniejszanie, ale......... to długi temat, nie ma co
Tak czy siak - regulamin jest, rybka do wody i przyroda się nia zajmie Kwadr
"...mam swoją pasję, która pozwala mi na świat patrzeć jaśniej..."

http://biebrzanskieikampinoskie.blogspot.com/ - czyli moje spotkania z Przyrodą
Odpowiedz
#19
(07-11-2011, 14:49)Camry napisał(a): Jakby tym ekosystemem była wydra, sum albo inna łasica to pewnie bym się zgodził, ale że ekosystemem jest NIESTETY pie....... kormoran, który zeżre wypuszczonego zdechlaka i dzięki temu naru...a kolejnych paskudnych kormoranów to jestem przeciw. Jezu, ile ja tych ptaszysk widzę ! Toż to lata stadami po 30 szt. = 15 kg zeżartych ryb dziennnie. I ja mam je jeszcze dokarmiać ?
A zresztą... Hipokryta ze mnie bo wypuściłem w tym roku niewymiarka szczupłego chociaż mu hak jigowy brzuch przebił. Sam nie wiemMysli

@Camry u Ciebie po 30 u mnie stada tych pierd.... ptaszysk liczą setki Smutny zdjęcie z tego roku, październik:
   
Odpowiedz
#20
Aż ciężko uwierzyć że tyle ich jest
Odpowiedz
Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.