Shrap-Drakers Fishing Forum
Jaką wędkę polecacie do połowu okoni na spining?
#1
Jak w temacie. Dodam tylko, że będę łowił z brzegu w miejscach trudno dostępnych więc kije pow 270cm odpadają. Przynęta standardowo mała gumka na główce do max 10gr.
Odpowiedz
#2
I tu napewno będzie masa propozycji ponieważ każdy ma indywidualne gusta i guściki. Od Siebie mogę dodac że dobra jest seria wędek Robinson Cortez. Są wędki z tej seri dedykowane głównie pod okonia o różnej masie wyżutowej. Osobiście łowie takim tyle że mam do 30 gr i dobrze leży w ręku oraz ma fajną akcję i potężny zapas mocy.
Odpowiedz
#3
Ja polecam Ci wklejankę firmy MIKADO FEELING 2,70 ciężar do 13g bardzo lekki kijek naprawdę polecam go pięknie odczuwalne są na nim każde trącenia okonia.Na paproszki oraz małe zeróweczki gorąco polecam.
Odpowiedz
#4
Mikado Lexus Sapphire 1-13 g 260cm Okok . Dodam że w Mikado 13g to jak u innych do 10g ( takie sa moje doświadczenia z Mikado że gramaturę mają zawyżoną i kijki są dużo czulsze niż wskazywałby na to cw)
"...mam swoją pasję, która pozwala mi na świat patrzeć jaśniej..."

http://biebrzanskieikampinoskie.blogspot.com/ - czyli moje spotkania z Przyrodą
Odpowiedz
#5
Wozik widziałem na Twoich fotkach że poławiasz Lexusem Sapphire ja również mogę polecić ten kijek, ja mam 1-13 g 280 cm łowię z brzegu najczęściej na główkach 5g, 7g oraz 10 gr z gumkami 5 cm na pletce 0,08 oraz boczny trok, kijek godny polecenia do wyszarpania w tej chwili za ok 140 PLN
Odpowiedz
#6
team dragon 2-10 255 lun yad denver 270 z wymiennymi szczytówkami
Odpowiedz
#7
Mogę napisać tylko o kijkach tych co ja łowiłem więc bardzo dobrym kijkiem jest konger WC tango ale Dragon Guide Select Tiny bije go na głowę. I już moja przygoda z okoniami się na razie skończyła Figielek
Odpowiedz
#8
(11-10-2011, 19:08)marcist napisał(a): Mogę napisać tylko o kijkach tych co ja łowiłem więc bardzo dobrym kijkiem jest konger WC tango ale Dragon Guide Select Tiny bije go na głowę. I już moja przygoda z okoniami się na razie skończyła Figielek

Posiadam Kongera jeszcze ze starej wersji Champion Tango o długości 275 i CW 1-10g, jak i Kongera MaximTwist 240 CW 1-12g ale to co Ci proponuje Marcist jest pewnym rozwiązaniem i już piszę dlaczego.
Na te wędki które wymieniłem wyżej nie połowisz komfortowo na przynęty cięższe niż 8g. Powiem więcej, ciężko już jest rzucić bez obawy o wędkę że o łowieniu z opadu wspominać nie będę - wędki gną się strasznie.
Ja tymi kijkami łowię tylko na gumy (2 go 5cm) o ciężarze nie większym niż 5g i uważam to za optymalne łowienie. Są bardzo czułe i stosunkowo mocne, wyciągnąłem i szczupaka 63cm jak i kilka okoni powyżej 40cm, no i Marty kleń 52cm Kwadr.
Na stojące wody ujdą, tak jak i do lekkich przynęt ok.5g.
Odpowiedz
#9
Tak. Konger WC Tango ( szczególnmie starej serii) to niemal klasyka. Mam owego i choć zastąpiłem Go właśnie wspomnianym Lexusem, to jednak zawsze zabieram go na dłuższe wyjazdy by w przypadku gdy mi nie idzie uzyc magii tego kija i poprostu wodę ożywić Kwadr
"...mam swoją pasję, która pozwala mi na świat patrzeć jaśniej..."

http://biebrzanskieikampinoskie.blogspot.com/ - czyli moje spotkania z Przyrodą
Odpowiedz
#10
Ja sobie kupiłem z tydzień temu na okonki Mikado Sensei 2,6m do 12g. Jak do tej pory raz byłem z nim nad wodą na chwilę bo nie mogłem wytrzymać żeby go nie przetestowaćPfftt Muszę przyznać, że całkiem przyjemnie się nim łowiło. Co prawda złowiłem jednego okonia ok 25cm i szczupłego ok 55cm. Wędka w obu sytuacjach radziła sobie doskonale. Moim zdaniem jeśli ma to być wędka na okazjonalne wypady nie ma co wydawać więcej niż 120zł tak jak ja to zrobiłemUsmiech
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  spining na zanderka na wisłę z brzegu sajdol 20 26.621 08-10-2013, 13:14
Ostatni post: Grzechu
  Którą wędkę wybrać do połowu gruntowego. mardorek 0 2.871 02-09-2013, 15:31
Ostatni post: mardorek
  spining kleniowo jaziowy STRUS 87 90.843 09-04-2013, 15:39
Ostatni post: bandzior
  Spining na suma pioo 3 8.458 06-09-2012, 10:23
Ostatni post: maniek72
  Spin do połowu sandaczy cerber 55 51.927 08-05-2012, 00:26
Ostatni post: bysior
  muchówka 6/7 na niziny - jaka morouk 2 5.968 01-03-2012, 15:02
Ostatni post: morouk
  Doradźcie jaki spining zakupić. pioo 13 20.334 30-10-2011, 10:52
Ostatni post: krzyko
  Pytanie o wędke! smoku92 17 20.799 31-07-2011, 20:21
Ostatni post: caster
  Spining na Wisłe krzysiex 4 10.132 13-07-2011, 08:48
Ostatni post: bandzior


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.