Shrap-Drakers Fishing Forum
Sprzęt i akcesoria muszkarskie
(15-12-2013, 18:13)Bucek napisał(a): Wiecie pytam bo i budżet jest ustalony i nie mogę go przekroczyć Bezradny Przyponów konicznych dużo kupić na początek ? często się je rwie ?

Ile chcesz przeznaczyć na sznur? Coś może z lepszego wykombinuję.
Co do konicznych przyponów to albo kup sobie kilka albo na razie jakiś jeden/dwa dokup kółeczka łącznikowe i kilka średnic żyłek przyponowych. Jak na konicznym przyponie przez cięcie i wiązanie w końcu zejdziesz ze średnicy początkowej np 0,14 na 0,20 ( widzisz po czasie,że jest już grubszy koniec niż na początku albo przykładasz żyłkę 0,20 i porównujesz ) to dowiązujesz sobie takie kółeczko a do niego możesz wtedy dowiązywać wszystko poniżej średnicy 0,20 i nie marnujesz dalej przyponu konicznego.

Jednak przy cenach przyponów konicznych np Robinsona ( bardzo dobre przypony używane przeze mnie i wielu moich znajomych i mimo ceny chwalone ) za 5-6zł za sztukę to niektórym się nie chce bawić w kółeczka itp.
Można też pominąć zakup kółeczek ( dobre 10szt kółeczek starannie wygładzonych i nie tnących żyłek - np Vision'owe to koszt ok 25zł ) i można wiązać na węzełek zderzakowy jedną żyłkę do drugiej.

Inną metodą dosyć już starodawną ale tanią jest połączenie kilku kawałków różnych średnic żyłek np zaczynamy od 0,30 i lecimy dalej na 0,28 - 0,25 - 0,22 - 0,20 - 0,18 i np na 0,16 kończymy. Wszystko łączymy zderzakowo.
C&R&Rock&Roll
Odpowiedz
Budżet jaki mam na skompletowanie całości to 400zł i nie ma mowy na przekroczenie tej kwoty.
"Czasem więcej uczy cudza głupota niż własny rozsądek"
Odpowiedz
A ja każdego ostrzegałem. Trzymajcię się od tych muchów z daleka! No to tera mata. A se kupujta!
Gdybym teraz zaczynał napisałbym na forum muchowym ze: zakupię kija używanego w klasie takiej i takiej i siura do niego w stanie nienamacalnego zużycia. Sznura znaczy. No i to w cenie razem do 200zł powinno się spokojnie udać. Następnie konkret kołowrotek . To nie żarty ! Kołowrotek muchowy jest najważniejszy. Dlatego kup jakiegoś taniego jaxona. Ja używam starego jak świat z wkurw.......terkotą ale był na syberii i działa. Mój syn mu chyba też nie da rady. To razem już z 260zł. Zostaje 140 na porządny młotek co by to muchowanie wybić sobie z głowy .....albo w ostateczności muchy , pudełko,okulary, żyłki na przypony . Jak masz jakieś grube stare żyłki na kołowrotkach to też się przydadzą. Najdroższe są śpiochy. Używanych nie polecam brania na muchę są czasem tak intensywne że żal z wody wychodzić nawet na krótką chwilę
.
Odpowiedz
Ano mówiłeś Usmiech Sprzęt zamówiony Zakupy
"Czasem więcej uczy cudza głupota niż własny rozsądek"
Odpowiedz
Witam panowie jestem tu początkujący Bezradnyniestety
mam kilka pytań kiedyś dostałem muchówkę jaxon perseus chyba 5/6 ale nie jestem pewien do tego kołowrotek tej samej firmy jakiś sznur itp . jak na to łapać oczywiście wiem że do takiego wędkowania tsza sie wybrać nad wode gdzie moge sie wybrać i jak tym rzucać oczywiście wędka może m sie jeszcze pszydać
co dym jej gdzie w badylach nie zostawił może ktoś doradzi co i jak ........
z góry dzięki


pozdrawiam LAIK
Odpowiedz
Póki nie będziesz pewien w 100% co masz ciężko będzie Ci pomóc Bezradny Oznakowanie wędki masz na blanku, oznakowanie kołowrotka też się na nim znajduję. Trochę składności w swoich wypowiedziach też by się przydało.
"Czasem więcej uczy cudza głupota niż własny rozsądek"
Odpowiedz
juz sie poprawiam jaxon perseus 7 kołowrotek 6/7 jaxon sznur 7 koniczne 3 szt jak tego
uzyć bo nie wiem jak tym rzucać ciągle sie plącze albo muchi strzelają w kosmos
Odpowiedz
Żeby tak napisać swoimi słowami będzie ciężko ale ja jako również początkujący polecam Ci książkę Adama Sikory z której i ja czerpię w tej chwili wiedzę.
"Czasem więcej uczy cudza głupota niż własny rozsądek"
Odpowiedz
Zapraszam na spotkanie muchowe organizowane przez kolegów z forum w sobotę. Wes wszystko co masz i przyjezdzaj. Myślę że koledzy pomogą. No chyba ze masz daleko ... Wedka masz raczej na szczupce. Cięższy kaliber ... Poszukaj na youtube.pl są filmy montarzu zestawu , rzutów . Poszukaj na innych forach naprawdę jest tego dużo. Jak masz za daleko do Pultuska napisz z kad jestes może jest gdzies w Twojej okolicy jakis muszkarz co pomoże ...
Odpowiedz
Też niedawno zaczynałem z muchą i dużo pomógł mi ten filmik



No i chyba najpierw poradziłbym iść z wędką na łąkę, boisko i na końcu przyponu zawiązać kawałek włóczki żeby nie rozpraszać się chęcią łapania ryb Usmiech powodzenia!

Edit:i tu Adam Sikora fajnie i przystępnie wszystko tłumaczy
Odpowiedz





Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.