Shrap-Drakers Fishing Forum
Nowy regulamin połowu ryb na wodach okręgu Ciechanów
#21
(04-12-2013, 12:20)DarekP napisał(a): Jeżeli chcesz łowić na wodach OM,OC,OS dla Ciebie najlepszym wyjściem wydaje się być wykupienie składki członkowskiej i okręgowej w OC oraz okręgowej w OS.Tylko wtedy nie korzystasz z porozumień OS.
Taaaaaaa, to jestem w "czarnej dupie" Bezradny bo bardziej mi zależy na porozumieniach OS niż na górnych wymiarach i rozsądnych limitach w OC.
Czyli zostaje mi okręgowa w OS i jakieś nocne łowienie na warszawskeij Wiśle.

Odpowiedz
#22
Dzis po rozmowie z prezesem kola z siedlec dowiedzialem sie ze trwaja dalej pertraktacje na temat porozumienia os z om wiec moze tak zle nie bedzie

Odpowiedz
#23
Czyli jakaś nadzieja jest Stres
Widoki przyrody są różne w różnych miejscach, prawa przyrody są wszędzie te same.
Odpowiedz
#24
Fajnie ze na ciechanowskim Welu w 2014 dalej C&R na pstragu ale dlaczego nie moga sie porozumiec z Toruniem? Ponizej Chelst miesiarze moga zabierac. Rok jeden to ciut krotko zeby odbudowac stado...
Odpowiedz
#25
(26-12-2013, 22:20)andrew napisał(a): Fajnie ze na ciechanowskim Welu w 2014 dalej C&R na pstragu ale dlaczego nie moga sie porozumiec z Toruniem? Ponizej Chelst miesiarze moga zabierac. Rok jeden to ciut krotko zeby odbudowac stado...

W Toruniu naród głodny ... Bezradny
A szkoda bo woda piękna i niestety pusta .


Odpowiedz
#26
Niesamowite ze tylko rok przetrwal tam zakaz zabierania. Maja taki piekny odcinek, tam wystarczyloby pare lat zeby odbudowac stado ale presja zwyciezyla
Odpowiedz
#27
Polska to dziwny kraj. PZW O/Toruń to dziwny okręg Usmiech
Odpowiedz
#28
(28-11-2013, 21:04)bzooora napisał(a): Ten zapis z 5cm. przynętami genialny w swej prostocie. Ja bym go pocisnął do 3cm. Ale wiadomo jak to jest. Przepis będzie martwy bez kontroli SSR, PSR.

Witam.
Tak, ten w sumie prosty trik zastosowaliśmy dokładnie rok wczesniej przed wprowadzeniem go w całym okręgu (2013) na Zalewie Nowomiejskim. Mieliśmy po prostu dość "wędkarz" łowiących w marcu okonie na gnomy #3. I po tych kilku latach wydaje się, że było to dobrym posunięciem.

Ale, jak to mówi Pan Wiesław Wszywka, apropo de facto - co koledzy powiecie nt. zmian na 2017? Usmiech

Z tematów dotyczących bliskich mi wód wyssałem esencję: 
1. wprowadzenie na całym Zalewie Nowomiejskim tzw. zasady "NO KILL" ( Złów i Wypuść) oraz innych przy połowach nocnych oraz z łodzi
2. wyselekcjonowanie gatunków ryb, jakich można używać jako żywej przynęty przy połowie drapieżników na ZN (brak karasia w tym katalogu)
3. zmniejszenie na ZN limitu miesięcznego sandacza do 2 szt., a rocznego do 5 szt.
4. po złowieniu i zabraniu szczupaka lub sandacza na ZN, zezwolenie na dalszy połów drapieżników dozwolone jedynie metodą spinningową na przynęty nie dłuższe niż 5 cm (możliwie, że będzie to następny "genialny w swej prostocie" zapis)
5. brak możliwości posiadania przez wędkarza na łowisku więcej ryb, niż przewiduje to limit dobowy (cały Okręg)
6. ustanowienie w całym Okręgu (na ZN obniżenie z 65 cm) górnego wymiaru ochronnego dla karpia - 60 cm
7. wprowadzenie zakazu zabierania brzany (w całym Okręgu)
8. zakaz połowu ryb na odcinku Wkry od 1 grudnia do 30 kwietnia, chodzi o Bolęcin od mew-ki do mostu
9. zakaz połowu ryb na odcinku Sony od 1 grudnia do 31 maja, chodzi o odcinek 400 m (do bystrotoku) powyżej zalewu w NM
10. zmniejszenie w okresie od 1 listopada do 1 marca limitu wagowego zabieranych ryb na rzekach Okręgu (w tym na ujściu Wkry) do 3 kg

Małymi kroczkami... 
Źródło: http://www.pzw.org.pl/18/ , http://www.pzw.org.pl/1495/
Odpowiedz
#29
Ciekawe zmiany. Mam nadzieję, że wędkarze się do nich zastosują.
W moim okręgu podobno też ma się coś zmienić Usmiech Z niecierpliwością czekam na ogłoszenie nowego regulaminu Usmiech
Odpowiedz
#30
Wiem o tym od jakiegoś czasu - jedno słowo - ZAJEBIŚCIE!!! Choć nie łowię na tym zbiorniku, super sprawa!!!!  Hura 

A propo defacto, kaźda wódka smakuje tak samo - czyli wspaniale Usmiech
http://www.facebook.com/ShrapDrakers/
Odpowiedz





Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.