Shrap-Drakers Fishing Forum
Savage Gear Parabellum Spin 2.79 3-13g
#1
Witam, Tak jak w temacie, chciałem zapytać, czy ktoś z Was miał to cudo w rękach. Ja mam na klenio-jazie Team Dragona 2-14, 270 i dla mnie jest trochę za pałowaty szczególnie na smużaki. Bardzo proszę o opinie i informacje, gdzie w okolicach Warszawy można pomacać to wędzisko.
http://www.makarfish.pl/index.php?products=product&prod_id=8260
Dzięki za pomoc.
Pozdrawiam,
Kuba
Odpowiedz
#2
Kolego wszystkie modele mają w W-wie sklep Bass.
Odpowiedz
#3
(15-03-2013, 19:00)rapa10 napisał(a): Kolego wszystkie modele mają w W-wie sklep Bass.
Dzięki za informację.
Pozdro,
Kuba
Odpowiedz
#4
(15-03-2013, 18:25)qbanerra napisał(a): Witam, Tak jak w temacie, chciałem zapytać, czy ktoś z Was miał to cudo w rękach. Ja mam na klenio-jazie Team Dragona 2-14, 270 i dla mnie jest trochę za pałowaty szczególnie na smużaki. Bardzo proszę o opinie i informacje, gdzie w okolicach Warszawy można pomacać to wędzisko.
http://www.makarfish.pl/index.php?products=product&prod_id=8260
Dzięki za pomoc.
Pozdrawiam,
Kuba

Bardzo fajny kij, kolega go posiada, ale jest to taki bardziej uniwersał. Jak zajdzie potrzeba można nim rzucić czymś cięższym. Typowo pod smużaki lepszy będzie np. Konger IRI Lucky. Jest bardziej miękki, szybko przechodzi w głębokie ugięcie. W nurcie przynęty typu Hornet 3 już mocno go gną. Pytanie czy to ma być kij typowo pod malutkie przynęty, czy czasem będziesz chciał rzucić czymś cięższym w nurt.
Odpowiedz
#5
(15-03-2013, 19:06)bzooora napisał(a): Bardzo fajny kij, kolega go posiada, ale jest to taki bardziej uniwersał. Jak zajdzie potrzeba można nim rzucić czymś cięższym. Typowo pod smużaki lepszy będzie np. Konger IRI Lucky. Jest bardziej miękki, szybko przechodzi w głębokie ugięcie. W nurcie przynęty typu Hornet 3 już mocno go gną. Pytanie czy to ma być kij typowo pod malutkie przynęty, czy czasem będziesz chciał rzucić czymś cięższym w nurt.

Dzięki za informacje, ale do rzucania czymś większym jak najbardziej nadaje się TD 2-14, ja mam problem z ciśnięciem nim smużakiem o wadze 0,8 - 1,5 g dalej niż na 10m i szukam czegoś, co pozwoliłoby mi cisnąc nim dalej, a przy tym było znacznie dłuższe niż mikros Kongera.
Odpowiedz
#6
(15-03-2013, 19:16)qbanerra napisał(a):
(15-03-2013, 19:06)bzooora napisał(a): Bardzo fajny kij, kolega go posiada, ale jest to taki bardziej uniwersał. Jak zajdzie potrzeba można nim rzucić czymś cięższym. Typowo pod smużaki lepszy będzie np. Konger IRI Lucky. Jest bardziej miękki, szybko przechodzi w głębokie ugięcie. W nurcie przynęty typu Hornet 3 już mocno go gną. Pytanie czy to ma być kij typowo pod malutkie przynęty, czy czasem będziesz chciał rzucić czymś cięższym w nurt.

Dzięki za informacje, ale do rzucania czymś większym jak najbardziej nadaje się TD 2-14, ja mam problem z ciśnięciem nim smużakiem o wadze 0,8 - 1,5 g dalej niż na 10m i szukam czegoś, co pozwoliłoby mi cisnąc nim dalej, przy tym było znacznie dłuższe niż mikros Kongera.

To zdecydowanie lepszy od Savagera będzie IRI, albo coś podobnego. Zresztą to już klasyk, sporo o nim znajdziesz "na necie" No i kosztuje tylko 200zł. Ja mam wersję 275cm. i łowię właśnie na smużaki na Bzurze, Rawce i Wkrze.
Odpowiedz
#7
Dzięki za podpowiedź, pomyślę nad tym. Myślałem tylko, że może ten SG będzie w stanie obsłużyć i smużaki i "normalne" łowienie, bo nie uśmiecha mi się ganianie z dwoma kijami nad wodą. No nic, jednak specjalizacja jest coraz większa, pamiętam jak miałem swoją Germinę 180 cm i musiała sobie da radę ze wszystkim... Ale życie prze do przodu i jak to mawiają nasi południowi sąsiedzi "To se ne wrati"...
Odpowiedz
#8
(15-03-2013, 19:39)qbanerra napisał(a): Dzięki za podpowiedź, pomyślę nad tym. Myślałem tylko, że może ten SG będzie w stanie obsłużyć i smużaki i "normalne" łowienie, bo nie uśmiecha mi się ganianie z dwoma kijami nad wodą. No nic, jednak specjalizacja jest coraz większa, pamiętam jak miałem swoją Germinę 180 cm i musiała sobie da radę ze wszystkim... Ale życie prze do przodu i jak to mawiają nasi południowi sąsiedzi "To se ne wrati"...

Savager oczywiście da radę, ale gorzej niż taki Lucky. Dziwne, że ten Dragon aż taki sztywny. Nie znam tego kija. Może Savager będzie ci odpowiadał, bo to nie jest absolutnie sztywna pałka. Smużaka jak najbardziej obsłuży i może czasem się przydać ta "uniwersalność" właśnie po to, żeby drugiego kija nie nosić.
Odpowiedz
#9
(15-03-2013, 19:54)bzooora napisał(a): Savager oczywiście da radę, ale gorzej niż taki Lucky. Dziwne, że ten Dragon aż taki sztywny. Nie znam tego kija. Może Savager będzie ci odpowiadał, bo to nie jest absolutnie sztywna pałka. Smużaka jak najbardziej obsłuży i może czasem się przydać ta "uniwersalność" właśnie po to, żeby drugiego kija nie nosić.

No niestety nie można mieć wszystkiego. Chcę wybrać "mniejsze zło". Ten TD jest raczej mocno sztywny. Przejadę się do Bassa i pomacam. Co do TD to naprawdę fany kij, ale raczej na kropki niż jazio-klenie. Jak rzucałem mini wahadłami, obrotówkami 1-2 i woblerkami 4-5 cm dawał radę, ale na smużaki trochę za sztywny.
Odpowiedz
#10
Tak troche się wtrącę o tym TD.Miałem takiego,zakupiłem własnie z myślą o mniejszych przynętach.Tak jak pisze kolega,kijek niema w sobie wogóle dynamiki,jest suchy jak patyk.Rzuty nim to męka,można sobie rękę wyrwac a kij i tak nie odda tej energii.
Sam się zastanaiam zeby nie kupić tego IRI choc mam Avida.Tylko ja łowie jazie na minimum 2-2,5cm wobki,poniżej nie schodze a waga od 3g.
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Savage Gear Black Savage pawcio 0 4.584 04-01-2018, 12:30
Ostatni post: pawcio
  Savage Gear Finezze 202cm, cw. 7-25 junior 7 11.169 28-04-2015, 10:44
Ostatni post: walkor
  Savage Gear Parabellum 279 7-23gr urasenty 6 11.172 24-12-2014, 11:40
Ostatni post: qbanerra
  Wędka Savage Gear Titanium Spin 290cm/12-36g piotrek210771 0 3.510 03-01-2014, 22:00
Ostatni post: piotrek210771
  SAVAGE GEAR MPP- SOFT LURE (251CM, 3-16G) aigle96 8 12.931 11-04-2013, 17:16
Ostatni post: daniello2010
  Spin Trabucco rapa10 0 3.224 31-03-2013, 08:51
Ostatni post: rapa10
  Robinson diaflex light spin pioo 2 6.923 26-01-2013, 11:38
Ostatni post: pioo
  Robinson Tritum zander spin 270/45 majo 5 8.199 06-08-2012, 14:21
Ostatni post: harp
  Spin do połowu sandaczy cerber 55 51.927 08-05-2012, 00:26
Ostatni post: bysior


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.