Shrap-Drakers Fishing Forum
SAVAGE GEAR MPP- SOFT LURE (251CM, 3-16G)
#1
Więc czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tym kijkiem? Zależy mi na tym bo słyszałem że nie jest to chińszczyzna tylko szwedzka robota Usmiech Aha i czy nadał by się na klenia i jazia ?
Odpowiedz
#2
Wątpię, czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tym kijkiem, bo jest to nowość na 2013 i z tego co widzę, dopiero pojawia się w sklepach. Na papierze wygląda dosyć ciekawie, na plus waga - 131g (!), no i cena atrakcyjna. Nie wiem przypadkiem czy nie ma wklejanej szczytówki, bo w katalogu jest napisane, że do jiga i dropshota, ale wiadomo - nie musi to oznaczać wklejanki. Trzeba wziąć do łapy, podpiąć młynek, pomachać, powyginać i napisać na forum jak wrażenia Oczko
[Obrazek: 72492321.png]
Odpowiedz
#3
Akurat tego że jest to nowość nie wiedziałem. Zaciekawił mnie bo zauważyłem go dzisiaj w sklepie w mojej okolicy. Na pierwszy rzut oka ładne wykonanie jak dla mnie dziwna długość trochę ; nie jest to wklejka. No cóż w takim razie szykuje się zakup i testy Usmiech Niech tylko woda opadnie Cwaniak . Klenie, jazie strzeżcie się Haha
Odpowiedz
#4
@aigle96 , nie wiem czy akcja super fast wraz z ugięciem szczytowym nie sprawi, że będziesz miał sporo spadów rybek podczas holu Mysli
Odpowiedz
#5
Powiem szczerze że po wstępnych oględzimach kija jak dla mnie nie jest to typowe wędzisko o akcji szczytowej. Swoją drogą nie lubię ciapowatych wędzisk. No nic wszystko wyjdzie nad wodą ale myślę że przy dobrze usawionym hamulcu ryby nie będą spadały Usmiech
Odpowiedz
#6
Każdy lubi co innego. Takie święte prawo.
Ale rozważ czy nie lepiej jak wędka amortyzuje sama zrywy rybki, a lekko poluzowany kołowrotek milczy.
Nie dokręcony na amen, z lekkim luzem.
Przyjemniej się łowi na pracującym głębiej kijku.
Jak ryba nie muruje i nie szarpie w dół, a podciągana zacznie płynąć na kij, to można się zamotać, hamulec, korbka. Lekki luz na kiju super szczytowym i wielkie prawdopodobieństwo spięcia.
Bardziej ugięty kijek lepiej kontroluje walkę, najwyżej przestajesz zwijać linkę.
Tak wolę osobiście. Szczytowe ugięcie jest niezastąpione przy okazach.
Okazy zaś stanowią przeważnie mniejszą część łowionych rybek.
Przynajmniej u mnie.
Odpowiedz
#7
Powiem szczerze że ten kij na pierwszy rzut oka wydał mi się mniej sztywny niż twierdzi producent. No cóż nie mam pojęcia jaki jest w praktyce.
@rol- cóż w mojej okolicy są piękne klenie i jazie tylko że mało kto łowi je na spina ( 70-80% ludzi którzy wiem że łowią klenie w moich stronach głównie stoją nad feederami), a teraz chcą jeszcze walnąć ten zakaz połowu nad Bugiem Beczy (jeśli ktoś jest ciekawy to ten temat jest przybliżony w nowym numerze WŚ)

No nic ale pewnie i tak kupię ten kijek ROTFL i wszystko wyjdzie nad wodą (no może przyjrzę się mu jeszcze trochę uważniej w sklepie i go dokładniej wymacam. Ale z tego co go miałem przez chwile w łapach to leży idealnie i jest leciutki w skrócie ideał dla mnie , a przecież kiedyś nie mieli takiego sprzętu jak my teraz i łowili dużo większe rybki Tak .
Odpowiedz
#8
Tak
Skrobnij kiedyś, jak się łowiło nową wędką.
Pozdrawiam.
Odpowiedz
#9
Koledzy i jak ktoś łowił już tym wędziskiem?Usmiech
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Savage Gear Black Savage pawcio 0 4.584 04-01-2018, 12:30
Ostatni post: pawcio
  Savage Gear Finezze 202cm, cw. 7-25 junior 7 11.169 28-04-2015, 10:44
Ostatni post: walkor
  Savage Gear Parabellum 279 7-23gr urasenty 6 11.172 24-12-2014, 11:40
Ostatni post: qbanerra
  Savage Gear Parabellum Spin 2.79 3-13g qbanerra 42 51.515 16-02-2014, 18:20
Ostatni post: delux
  Wędka Savage Gear Titanium Spin 290cm/12-36g piotrek210771 0 3.510 03-01-2014, 22:00
Ostatni post: piotrek210771


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.