Shrap-Drakers Fishing Forum
Porozumienia 2013
#21
(11-01-2013, 07:50)malcz napisał(a): Należąc do OM, chciałbym w tym roku połowić trochę na Wieprzu i Tyśmienicy. Wygląda na to że muszę zapłacić albo całą składkę na OL, albo wykupować pozwolenia tymczasowe? To lepiej opłaca się zapisać się do OS bo wtedy mam łowienie w lubelskim i w mazowieckim w ramach składki i porozumienia, dobrze rozumiem?

Połowa składki o której pisał @Bizonik dotyczy tylko okręgów bezpośrednio sąsiadujących czy również sąsiadujących z porozumieniami?

Marcin opłać w Siedleckim i po kłopocie Tak
Odpowiedz
#22
Tak wygląda mapa porozumień i mają więcej niż rok temu a zdecydowanie więcej niż Mazowsze:
http://www.pzw.org.pl/siedlce/mapa_porozumien
Odpowiedz
#23
Sporo tych porozumień w tym roku, już się cieszę Usmiech.
(L)
Odpowiedz
#24
Fiku poczytaj se o porozumieniu tutaj - 2 ostatnie strony ciekawe.
Odpowiedz
#25
(15-01-2013, 08:37)tomek79 napisał(a): Fiku poczytaj se o porozumieniu tutaj - 2 ostatnie strony ciekawe.

To jest jakaś masakra Zalamka
Specjalnie straciłem 30 sekund życia Boisie, żeby zarejestrować się na tym forum i nie omieszkam się wypowiedzieć w tej sprawie.

Mały cytat na temat braku porozumienia B-B z Katowicami:

Cytat:Zarząd Okręgu na swoim posiedzeniu w dniu 20.12.12 w obecności Prezesów Kół podjął uchwałę o niepodpisywaniu w roku 2013 Porozumienia z Okręgiem katowickim.
Powodem tej decyzji były:

1. wnioski kół zgłaszane na zebraniach sprawozdawczo-wyborczych,
2. nierealizowanie przez Okręg PZW w Katowice Uchwały nr 154/2012 z dnia 26.05.12 ZG PZW w sprawie zasad współdziałania okręgów graniczących ze sobą,
3. ograniczenie limitów połowu ryb na wodach okręgu katowickiego.

i kolejny, mówiący tym razem o tym, że jednak jest coś nie tak...

Cytat:http://www.pzw.org.pl/pliki/prezentacje/38/wiadomosci/63114/pliki/zgl_pzw_uchwalaporozumienia.pdf

Cytat:pkt 3 uchwały:

Okręgi gospodarujące na wodach granicznych z innym okręgiem lub na wodach będących na terenie innego okręgu mają obowiązek udostępniania tych wód wędkarzom tych okręgów na zasadach wzajemności lub uwzględniających proporcjonalne koszty zagospodarowania''

Ciekawe co teraz? Nie podpisując porozumienia, okręgi BB i Katowice łamią przepisy w/w uchwały? Przecież, dajmy na to, Wisła i kanał Dwory leżą na terenie okręgu BB, a są to wody Katowic...
Odpowiedz
#26
Ja nie narzekam na "swoje" porozumienia - nasz okręg ma podpisane papiery z Mazowieckim, Siedleckim, Białostockim, Bialsko Podlaskim i Częstochowskim - co mi w zupełności wystarcza a dodatkowo kasa idzie do Okręgu Ciechanowskiego a Dyrektor Okręgu Ciechanowskiego dba o swoje wody jak nikt inny.

Chociaż Narew na której łowię podlega pod Mazowiecki od kilku lat... to dopiero mezalians Usmiech
Odpowiedz
#27
(15-01-2013, 13:02)bysior napisał(a): Chociaż Narew na której łowię podlega pod Mazowiecki od kilku lat... to dopiero mezalians Usmiech
A Wkra płynąca w OM należy do okręgu ciechanowskiego.
Okręg płock-włocławski i w 2012 i w tym nie ma z nikim porozumień i to jest nieporozumienie.

Odpowiedz
#28
(15-01-2013, 13:38)sacha napisał(a): Okręg płock-włocławski i w 2012 i w tym nie ma z nikim porozumień i to jest nieporozumienie.
Cały ten okręg jest nieporozumieniem samym w sobie...
---
Pozdrawiam,
Grzesiek
Odpowiedz
#29
(15-01-2013, 14:57)kaczy napisał(a): Cały ten okręg jest nieporozumieniem samym w sobie...

A trzeba się dobrze zagłębić co z czym połączyć i ile wyjdzie w płaceniu:
http://www.pzw.org.pl/opw/wiadomosci/70325/63/skladki_2013_rok
i na dole są składki. Nie wiem czy się dobrze doliczyłem ale za nizinne ze spinem wychodzi 200plz a zwrócicie uwagę że jedno łowisko 110plz. Chyba 200 plz dla okręgu który nie ma porozumień, pozbył się odcinka Wisły, na zalewie włocławskim ma ok. 20 rybaków, jeziora też są odławiane sieciami i puste to jest nieporozumienie.

Odpowiedz
#30
Porozumienia...

Dzisiaj opłacając składki w sklepie porozmawiałem z właścicielem nt. zezwoleń na wody Lublina. W zeszłym roku każdy brał ten papierek bo za darmo, a nóż widelec się przyda. W połowie roku okazywało się, że ludziom, którzy naprawdę jeżdżą na wody o. Lublin brakło zezwoleń. Spytałem czy nie można dodrukować i wysłać, okazało się, że nie. Takie trochę ograniczanie możliwości swobodnego wędkowania na wodach z porozumień ponieważ nie każdy jadąc przykładowo jutro nad lubelską wodę nizinną ma możliwość proszenia Lublina o przesłanie takowego papierka. Nie wiem czy ten okręg dosłałby nawet takie glejt, spytam się z ciekawości.

Pozdrawiam

Salmo
Odpowiedz
Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.