Shrap-Drakers Fishing Forum
Reanimacja - Spro Red Rrc
#1
Question 
Dzisiaj podczas skręcania przesmarowanego Reda, zaliczyłem małego zonka: [Obrazek: dsc7580x.jpg] Część poszła przy nawet jeszcze niedokręconej śrubie trzymającej rotor. Najwyraźniej jakaś wada wrodzona. Kołowrotek już po gwarancji. I teraz pytanie. Czy są gdzieś dostępne części do Redów? Bo ponoć w http://www.expertfloat.pl/ przyjmują kołowrotek jedynie na naprawę. A jak już trzeba będzie wysłać na naprawę, to czy orientujecie się +- w kosztach? Szkoda przez jedną część tracić kręciołek Smutny
Odpowiedz
#2
Ups ... Szok Może rotor jak był nie dokręcony krzywo się ustawił o coś się zblokował i pach, pękło.

Poszukaj po necie może ktoś będzie miał jakiegoś arka na części albo jakiś inny klon np. zauber, mikado nano crystal czy byron. Ewentualnie może u Mefisto coś dobierzesz. Ostatecznie tak jak napisałeś wysyłka do Experta bo szkoda kręciołka ale to najpierw zapytaj o koszty żeby nie obrabowali.
Odpowiedz
#3
Cos musiales spartolic przy skrecaniu bo pare rayz smarowalem RAS i nic nigdy
Odpowiedz
#4
"Krystek na kłopoty ma zawsze środek złoty" Figielek

Mam Byrona Alice 3000 na części, mogę pomóc Okok

Wieczorem się odezwę i wstawię fotkę.
C & R <center>Stworzony do wędkowania, zmuszony do pracy. <br><br>

www.miedzianaryba.pl

www.miedzianaryba.pl/forum

Odpowiedz
#5
(02-04-2012, 03:39)Krystek napisał(a): "Krystek na kłopoty ma zawsze środek złoty" Figielek

Mam Byrona Alice 3000 na części, mogę pomóc Okok

Wieczorem się odezwę i wstawię fotkę.

człowiek orkiestra Usmiech
(L)
Odpowiedz
#6
Dzięki za pomoc. Dostałem jeszcze jedną wiadomość od forumowicza o dawcy organów do mojego Reda Usmiech Co ciekawe konstrukcję niby te same, ale np na tym zdjęciu, które znalazłem gdzieś w internecie, ta część wygląda inaczej niż u mnie. Zębatki są dużo niższe. http://img691.imageshack.us/img691/8466/zdjcie0386x.jpg Przedstawia model 10400, a ja mam 10300. Z kolei u znajomego w 10400, ta zębatka wygląda dokładnie jak u mnie. Bądź tu mądry. Może jak Krystek wystawi zdjęcie, to coś się wyjaśni. Swoja drogą świetna pora na awarię. W prima aprilis, dwa dni po tym jak oddałem dwa kilkunastoletnie Stradicki do remontu. Kręciły się tyle czasu bez konserwacji i nadal wszystko było ok, ale postanowiłem im zafundować odświeżenie. Smutny
Odpowiedz
#7
Nie ma rady, musisz pomierzyć oba piniony. Ale ja martwiłbym się jeszcze tym ile czasu zębatki się będą do siebie układały i czy nie będą się "zjadały" podczas układania.
A nie upadł Ci czasem ten kołowrotek jakoś na szpulę w poprzednim sezonie?
Odpowiedz
#8
(02-04-2012, 14:14)jacek_bp napisał(a): Nie ma rady, musisz pomierzyć oba piniony. Ale ja martwiłbym się jeszcze tym ile czasu zębatki się będą do siebie układały i czy nie będą się "zjadały" podczas układania.
A nie upadł Ci czasem ten kołowrotek jakoś na szpulę w poprzednim sezonie?

No zobaczymy jak całość będzie działać. Kołowrotek ma niecałe dwa lata, absolutnie nigdy nie upadł, nawet nie leżał na piachu, czy kamieniu. To było pierwsze rozkręcanie i skręcanie. Odkręcił się leciutko, przy zakręcaniu poszedł w p... po lekkim oporze. Musiał być jakiś feler. Stare Stradicki zrobi Pan Józef Leśniak i będą igła Usmiech Mam dość zabawy z tymi nowymi pseudo kołowrotkami. Klony, Reda i Zaubera są bardzo dobre, ja miałem po prostu niefart. Ale porównując z kilkunastoletnim Stradickiem, to jednak przepaść. Będzie spokój z wymianami kołowrotków co dwa lata Oczko
Odpowiedz
#9
(02-04-2012, 14:14)jacek_bp napisał(a): . Ale ja martwiłbym się jeszcze tym ile czasu zębatki się będą do siebie układały i czy nie będą się "zjadały" podczas układania.

Proponuje wymienić komplet czyli śłimak i koło talerzowe z tego drugiego kołowrotka.W przypadku dużych różnic zużycia między tymi elementami z różnych kołowrotków przekładnia może być głośna.
Odpowiedz
#10
(02-04-2012, 14:37)krzyko napisał(a):
(02-04-2012, 14:14)jacek_bp napisał(a): . Ale ja martwiłbym się jeszcze tym ile czasu zębatki się będą do siebie układały i czy nie będą się "zjadały" podczas układania.

Proponuje wymienić komplet czyli śłimak i koło talerzowe z tego drugiego kołowrotka.W przypadku dużych różnic zużycia między tymi elementami z różnych kołowrotków przekładnia może być głośna.

Jak będzie głośny, to pójdzie na grunt Oczko
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  SPRO Red Arc 10400 Stukanie marvolo9 9 14.328 06-02-2014, 19:39
Ostatni post: okonhel
  Spro Red Arc - serwis bzooora 20 28.101 12-10-2013, 15:19
Ostatni post: Krystek
  Red Arc problem z rolką kabłąka pasiaczek 3 5.454 01-07-2013, 14:53
Ostatni post: pasiaczek
  Kołowrotek Spro Performa 630FD seb603 7 9.850 01-04-2013, 17:46
Ostatni post: seb603
  Wybór: SPRO RED ARC 10300 czy DRAGON FISHMAKER 1130i czy RYOBI ZAUBER 3000 seb603 30 36.903 23-03-2013, 15:23
Ostatni post: seb603
  Spro Hypalite Grisha 0 4.327 25-01-2013, 21:29
Ostatni post: Grisha
  Nierówne nawijanie żyłki SPRO red arc krzysiex 30 36.349 20-03-2012, 20:27
Ostatni post: lutek
  łożysko oporowe Red Arc benjam87 12 15.809 24-03-2011, 10:43
Ostatni post: tom76
  Spro Black Arc TUFF Body bysior 6 9.954 19-07-2009, 19:51
Ostatni post: Camry


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.