Shrap-Drakers Fishing Forum
Mandaty!
#11
(14-01-2012, 00:02)Salmo_Salar napisał(a): Ciekawe rzeczy @garbus ponieważ znalazłem coś takiego:

http://ssrksiaz.pl/taryfikator.pdf

Na tej samej stronie znalazłem tekst na temat SSR i nakładania przez tą strukturę mandatów co kłóci się z ich uprawnieniami. Czemu musi być zawsze tak, że ilu ludzi tyle interpretacji?

Pozdrawiam

Salmo

Kolego to ja jestem jestem administratorem strony www.ssrksiaz.pl , i to ja umieściłem na niej taryfikator mandatów otrzymany od komendanta PSR posterunku w Zaniemyślu w woli wyjaśnienia po pierwsze SSR nie nakłada mandatów ! Po drugie gdzie znalazłaś informcję " tekst na temat SSR i nakaładania przez tą strukturę mandatów " Taryfikator ten jest wyłącznie informacyjny i do dnia dzisiejszego posługuje się nim PSR a SSR używa go w celu poinformowania łamiących przepisy jakie kary im grożą za łamanie przepisów. W związku z nowelizacją ustawy o rybactwie sródlądowym uległy również kary przewidziane za wykroczenia wędkarskie większość spraw , Przepisy art. 27a ust. 3 i 4 oraz art. 27b ust. 3 i 4 ustawy o rybactwie śródlądowym w brzmieniu po jej nowelizacji przewidują stosowanie środków karnych stanowiąc, że w razie ukarania za wykroczenie określone w ust. 1 sąd orzeka następujące środki karne:
l podanie orzeczenia o ukaraniu do publicznej wiadomości na koszt ukaranego;
- obowiązek naprawienia szkody na wniosek pokrzywdzonego;
- nawiązkę w wysokości od pięciokrotnej do dwudziestokrotnej wartości przywłaszczonych ryb;
- przepadek rybackich narzędzi połowowych i innych przedmiotów;
- trwałe odebranie karty wędkarskiej bądź jej przekazanie do depozytu sądowego na okres nie krótszy niż 12 miesięcy.
Jeżeli chodzi o nakładanie mandatów to Policja w tej chwili stara się ich z tego powodu nie nakładać natomiast PSR tak jest to wynikiem pisma Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 28 marca 2011 r., nr RYB-r-MB-993-6/11(1492), skierowanego do komendantów PSR
Na zakończenie chciałbym dodać że w przypadku cytowania należy wziąć pod uwagę wszelkie informacje które są zawarte ponieważ z tego powodu mogą wychodzić nieścisłości wprowadzające w błąd innych użytkowników jak choćby ta że są nakładane mandaty przez SSR

Pozdrawiam Artur Zakrzewski


Odpowiedz
#12
Salmo, mam pytanie do ciebie. Kiedyś zdaje sie linkowales tu jakąś petycje o zaostrzenie kar za "kłusownictwo", podwyższenie mandatów? Chciałem zapytać jakie są losy tej petycji bo spodziewanego skutku rozumiem ta petycja nie osiągnęła. Albo jeżeli ktokolwiek coś wie na ten temat proszę o odpowiedź.
Odpowiedz
#13
(07-04-2012, 07:58)tomek79 napisał(a): Salmo, mam pytanie do ciebie. Kiedyś zdaje sie linkowales tu jakąś petycje o zaostrzenie kar za "kłusownictwo", podwyższenie mandatów? Chciałem zapytać jakie są losy tej petycji bo spodziewanego skutku rozumiem ta petycja nie osiągnęła. Albo jeżeli ktokolwiek coś wie na ten temat proszę o odpowiedź.
Tak jak niemal wszystkie petycje, ja mam wrażenie, że chyba nikt ważny tego nie czyta.Foch
Odpowiedz
#14
(07-04-2012, 07:58)tomek79 napisał(a): Salmo, mam pytanie do ciebie. Kiedyś zdaje sie linkowales tu jakąś petycje o zaostrzenie kar za "kłusownictwo", podwyższenie mandatów? Chciałem zapytać jakie są losy tej petycji bo spodziewanego skutku rozumiem ta petycja nie osiągnęła. Albo jeżeli ktokolwiek coś wie na ten temat proszę o odpowiedź.

Łooo, stare czasy. TPB się rozpadło, temat raczej na priv jak wolisz Oczko Petycja wyszła od jednej osoby, podpisałem ją jedynie dlatego, że w TPB byłem członkiem, bardziej stawiam (przynajmniej na początku) na pracę społeczną nad wodą. Teraz robię coś sam, umiesz liczyć... wiadomo.

Pozdrawiam

Salmo
Odpowiedz





Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.