Shrap-Drakers Fishing Forum
Mandaty!
#1
Koledzy chyba jestem zacofany, ale wlasnie doszly mnie słuchy ze ponoc policja nie moze juz karac mandatami za wykroczenia z ustawy o ryb.sródl. Słyszał ktos coś na ten temat????? Bo nie chce mi sie w to wierzyć. Jeśli ktos ma jakąs podstawe prawną, jakies nowe rozporzadzenie, będe wdzięczny za linka.
Odpowiedz
#2
Wątpie, Straż Graniczna na ten przykład dostała takie uprawnienia, do karania wykroczeń drogowych, z Ustawy o rybactwie itd.

Pozdrawiam

Salmo
Odpowiedz
#3
(13-01-2012, 19:30)tomek79 napisał(a): Koledzy chyba jestem zacofany, ale wlasnie doszly mnie słuchy ze ponoc policja nie moze juz karac mandatami za wykroczenia z ustawy o ryb.sródl. Słyszał ktos coś na ten temat????? Bo nie chce mi sie w to wierzyć. Jeśli ktos ma jakąs podstawe prawną, jakies nowe rozporzadzenie, będe wdzięczny za linka.

no nie do końca, po prostu jest sprawa od razu kierowana do sądu.

Odpowiedz
#4
(13-01-2012, 20:06)Killerek napisał(a):
(13-01-2012, 19:30)tomek79 napisał(a): Koledzy chyba jestem zacofany, ale wlasnie doszly mnie słuchy ze ponoc policja nie moze juz karac mandatami za wykroczenia z ustawy o ryb.sródl. Słyszał ktos coś na ten temat????? Bo nie chce mi sie w to wierzyć. Jeśli ktos ma jakąs podstawe prawną, jakies nowe rozporzadzenie, będe wdzięczny za linka.

no nie do końca, po prostu jest sprawa od razu kierowana do sądu.

Zgadza się, tak mi w kole mówili jak kartę opłacałem, mandat może wlepić tylko PSR albo SSR.
Odpowiedz
#5
taki stan rzeczy jest od 1 stycznia 2010 roku czyli od momentu wejścia w życie nowej ustawy o rybactwie, po porostu nie ma nowego rozporządzenia o wysokości mandatów do tej ustawy więc Policja, PSR czy Straż Graniczna nie może wystawić mandatu do momentu ukazania się taryfikatora za wybrane rodzaje wykroczeń sprawa wygląda tak że albo pouczenie albo sprawa do sądu i tylko w ten sposób można to załatwić chodzi tu o art 27 ustawy za wykroczenia inaczej sprawa wygląda przy jeżeli chodzi łamanie ustawy z art 27a czyli przestępstwa ścigane z urzędu.
Pozdrawiam
GARBUS
garbus@shrap.pl
GARBUS-FISHING
Odpowiedz
#6
Ciekawe rzeczy @garbus ponieważ znalazłem coś takiego:

http://ssrksiaz.pl/taryfikator.pdf

Na tej samej stronie znalazłem tekst na temat SSR i nakładania przez tą strukturę mandatów co kłóci się z ich uprawnieniami. Czemu musi być zawsze tak, że ilu ludzi tyle interpretacji?

Pozdrawiam

Salmo
Odpowiedz
#7
(14-01-2012, 00:02)Salmo_Salar napisał(a): Ciekawe rzeczy @garbus ponieważ znalazłem coś takiego:

http://ssrksiaz.pl/taryfikator.pdf

Na tej samej stronie znalazłem tekst na temat SSR i nakładania przez tą strukturę mandatów co kłóci się z ich uprawnieniami. Czemu musi być zawsze tak, że ilu ludzi tyle interpretacji?

Pozdrawiam

Salmo

@Salmo ja jestem za tylko zastanawiam się na jakiej podstawie prawnej oni opublikowali taki taryfikator, ponieważ do tej pory obowiązywało rozporządzenie premiera z 24 listopada 2003 roku i tam były sztywne kary, np za barka karty albo zezwolenia 200 zł i ani grama więcej i ani grama mniej a od momentu wejścia nowej ustawy nie ma nowego rozporządzenia a stare nie może obowiązywać zatem sam jestem ciekaw a do tego jeszcze jedna bardzo dziwna rzecz mandaty karne nakładane przez SSR to już dla mnie w ogóle zakrawa na miano absurdu roku bo jest to niezgodne z ustawą i kompetencjami SSR tam określonymi - zatem jak śpiewają Strachy
[youtube]m00udFijVf0[/youtube]
Pozdrawiam
GARBUS
garbus@shrap.pl
GARBUS-FISHING
Odpowiedz
#8
Garbus, nowa ustawa obowiązuje z tego co pamietam od września czy od listopada 2010. W zeszłym roku czyli 2011 policja nakładała mandaty zgodnie ze starym tarifikatorem, wiem co mowie bo jestem straznikiem i robili to przy mnie. Salmo linkuje jakis nowy taryfikator wiec ja juz zgłupiałem. Wg mojej wiedzy rozporzadzenie z 2003 ktore przywolales cały czas obowiązuje, bo nie pojawil sie zaden akt prawny, ktory by uchylił moc obowiazujaca tegoż rozporządzenia.
Odpowiedz
#9
@Tomek mylisz sie co do daty wejścia nowej ustawy, została podpisana przez Prezydenta w grudniu i zaczęła obowiązywać z dniem 1 stycznia 2011, a tak dla przykładu pierwszy strona jak wyskoczyła tutaj link zwróć uwagę na tekst w prawym narożniku - Ustawa o rybactwie śródlądowym, Tekst ujednolicony na 02.01.2011
Pozdrawiam
GARBUS
garbus@shrap.pl
GARBUS-FISHING
Odpowiedz
#10
To co zalinkowałem to jakaś propaganda strachu, na stronie gdzie znajduje się ten dokument jest opisany news:

Cytat:Po zmianach jakie zaszły w Ustawie o Rybactwie Śródlądowym z 1985 r , zmienił się również taryfikator mandatów nakładanych w drodze postępowania mandatowego zamieszczam w załączniku taryfikator który otrzymałem od Państwowej Straży Rybackiej jako komendant i którym ma się posługiwać Społeczna Straż Rybacka w powiecie śremskim

Nadal obowiązuje ten dokument, jak piszecie:

Taryfikator mandatów za wykroczenia

Jednak co zauważyłem. Z nowym rokiem wszedł dokument o nazwie "Zezwolenie na amatorski połów ryb". W nim krótka notka dot. podstaw prawnych i kar jakie może otrzymać wędkujący gdy nie wypełni rejestru połowu. Kara ta wynosi 200zł. Skąd te 200zł, nie mam pojęcia. Według taryfikatora z mojego pierwszego linku w tym wątku kara powinna wynosić 20zł wzwyż (ale bez przesady), w starym rozporządzeniu nic nie ma.

Cuda świętego Franciszka.

Pozdrawiam

Salmo
Odpowiedz





Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.