Shrap-Drakers Fishing Forum
Nowy okręg ochronny
#41
(04-11-2012, 16:06)desantowiec napisał(a): Jak zwracałem uwage dziadom to powiedzieli ze zadnych tablic o zakazie nie ma i mają to w dupie.
Prawdę mówiąc mieli rację. Nie ma nic w RAPR o tym że jest obowiązek czytania informacji w internecie ani
czytania "WW" (nie wiem czy info tam było ale pewnie tak). Bywając w okręgu chełmskim czy B-P widziałem tablice o czasowym zakazie wędkowania w Bugu i pewnie jest taki zakaz przestrzegany ale jeśli tablic nie ma to nie ma i co przestrzegać.

Odpowiedz
#42
No tak, czyli jest jak zwykle. "Frajerzy" którzy wypuszczają każdą złowioną rybę nie łowią w okręgu ochronnym, a dziady łowiące na kilka wędek, walące każdą rybę w łeb mają wszystko w dupie. I mogą mieć, bo inni mogą im tylko naskoczyć. A z tymi interwencjami na telefon to jakiś mit. Jak dzwoniłem we wrześniu na Policję (nie byłem anonimowy) to nikt nie przypłynął. Jakoś w sierpniu, albo wrześniu znajomy dzwonił przy mnie do Tomka z SSR (nie znam człowieka, może jest tu na forum) Dwóch facetów miało w wodzie po 4 gruntówki i spławikówkę "do łapania żywczyków" Nudę zabijali rzucając na spinning. Kawałek dalej towarzystwo w dresach po 4 gruntówki plus sześciopak na łebka. Niby mogli przyjechać za 2-3 godziny, niby Policja i PSR nie odbierały telefonów. Niby... A wyszło na to, że przez kolejne 6 godzin nikt nie przyjechał, a towarzystwo zdążyło się zwinąć zostawiając na brzegu dokładnie 23 puszki po piwie...
Odpowiedz
#43
nie wiem jak teraz ale na początku października będąc na czasowym zakazie wędkowania takowe tablice informacyjne widziałem Tak
znając nasze polskie realia zawsze się komuś mogą przydać w domu Bezradny
ewentualnie ktoś celowo je zdjął żeby się później wytłumaczyć że nie wiedział Zalamka
Odpowiedz
#44
Dokładnie i ja tez widziałem tablice i to dość gęsto ustawione nad wodą. Po za tym nieznajomość przepisów nie zwalnia z ich wykonywania.
Odpowiedz
#45
ja to powiem tak:
NIEZNAJOMOŚĆ PRZEPISÓW SZKODZI Dokuczacz Figielek Jezyk_oko Wysmiewacz
Odpowiedz
#46
(05-11-2012, 11:51)Bizonik napisał(a): Po za tym nieznajomość przepisów nie zwalnia z ich wykonywania.

A niby gdzie łowiący miał się zapoznać z tym przepisem nie mając dostępu do netu?
Jeśli chodzi o tablice to nad Bugiem w okręgu chełmskim i B-P wiszą już kilka lat ale wiszą wysoko i zdjęcie ich jest myślę niemożliwe.
Odpowiedz
#47
Darku wiem że to jest durne ale niestety tak jest. Czy jak zmieniają przepisy o vacie to też jest o tym wszędzie głośno. Niestety nie dlatego postawione zostały tam tablice a że naród mamy taki a nie inny to je zniszczyli i tyle. Mam nadzieję że kontrolujący od razu nie sypali mandatami tylko upominali i pouczali wędkujących tam. Wiem doskonale że jest wielu amatorów świeżego mięsa którym jest to nie w smak. Natomiast chorym jest wprowadzanie zakazu w czasie obowiązywania opłat za wędkowanie, bo np pan Kowalski tylko dlatego zapłacił te składki żeby móc tam łowić na jesieni i teraz czuje się oszukane przez PZW.
Jeśli planowali zrobić coś takiego to powinni to zrobić od nowego sezonu a nie w trakcie.
Odpowiedz
#48
Dla mnie ten zakaz jest w porządku, żeby nie było że jestem przeciwny. Kilka razy byłem w Dubience nad Bugiem i tam taki zakaz jest i nikt tablicy nie zniszczy bo nie ma jak, nie sięgnie i tyle.
Jeśli OM nawet tablice powiesił to jeśli były łatwe do usunięcia to ktoś z tego skorzystał i to zrobił.
I teraz jeśli nie miałbym dostępu do netu i nic o tym nie wiedział to np. jutro bym pojechał i kto by mi zabronił tam łowić?
Odpowiedz
#49
(05-11-2012, 08:42)sacha napisał(a):
(04-11-2012, 16:06)desantowiec napisał(a): Jak zwracałem uwage dziadom to powiedzieli ze zadnych tablic o zakazie nie ma i mają to w dupie.
Prawdę mówiąc mieli rację. Nie ma nic w RAPR o tym że jest obowiązek czytania informacji w internecie ani
czytania "WW" (nie wiem czy info tam było ale pewnie tak). Bywając w okręgu chełmskim czy B-P widziałem tablice o czasowym zakazie wędkowania w Bugu i pewnie jest taki zakaz przestrzegany ale jeśli tablic nie ma to nie ma i co przestrzegać.

To jest tak samo jak z pływaniem na silniku w Pułtusku po kanałku i starej Narwi. Zalicza to się do Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego i na spalinie jest zakaz co jest dla mnie totalną głupotą, chociażby z uwagi, że jak ktoś przepłynie kanałkiem na silniku to przynajmniej fala coś na brzeg wyrzuciPfftt Na starorzeczu jakoś to za mną przemawia!Usmiech Na kanałku powinien być zakaz falowaniu ale nie zakaz pływania na spalinieUsmiech W każdym bądź razie jako, że jestem pułtuszczaninem to wiem o tym i nie pływam na silniku w tych dwóch miejscach chociaż znaków nigdy nie widziałem, a wiem o tym tylko ze słyszeniaPfftt Sprawa ma się tak samo i na Waszym odcinku Wisły, gdzie miejscowi, którzy tam łowią doskonale o tym wiedzą więc argumenty, że nie ma tablic itp... I'm sorry...Pfftt
ps. A tak serio, to nikt nie wie tak do końca czy można pływać po kanałku na spalinie czy nie?Pfftt Słyszało się o mandatach ale jak to jest do końca to sam nie wiemPfftt Nie wpływam tam to się nie zagłebiałem w temaciePfftt


Odpowiedz
#50
(05-11-2012, 20:52)colednik napisał(a): po kanałku i starej Narwi. Zalicza to się do Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego
Dla mnie to że Narew leży w Nadbużańskim Parku Krajobrazowym jest od lat zagadką.

Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nowe Zasady Wędkowania Okreg Mazowiecki Bizonik 69 70.157 29-10-2016, 13:36
Ostatni post: bysior
  Nabór do SSR - Nowy Dwór Maz. niszczu 12 14.219 24-02-2015, 21:30
Ostatni post: walkor
  Powiększony Okręg Mazowiecki michaln 3 9.022 05-10-2013, 20:40
Ostatni post: sacha
  stanice PZW okręg mazowiecki Artur Z. 11 19.413 20-03-2012, 06:53
Ostatni post: hairy
  Obręb ochronny mario 2 5.883 31-01-2011, 23:49
Ostatni post: tymon


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.