Shrap-Drakers Fishing Forum
Wieści znad Świdra
#1
Cześć, wczoraj byłem nad świdrem, rejon od drugiego mostu liczac od wisły. Zszedłem rzeką do samej Wisły. Wynik 3 klenie do 20-30cm 1 okoń z 15cm. Ogólnie woda wydaje się bezrybna, jednak po dokładniejszym obserwacjach można zauważyć pojedyńcze klenie na oko około 40cm, lub stadka mniejszych, trochę uklei i płotek plus jakiś drobiazg. Jednak ryba jest bardzo płochliwa i ostrożna. Na pewno nie jest to co pamiętam z lat 90 kiedy to będąc dzieckiem bawiąc się nad Świdrem brałem durszlak i spod traw wyławiałem dziesiątki różnych małych rybek. Mimo wszytko jest to naprawde urocza rzeczka. Szkoda, że człowiek tak ją zniszczył
#2
(14-07-2015, 08:08)zator napisał(a): Na pewno nie jest to co pamiętam z lat 90 kiedy to będąc dzieckiem bawiąc się nad Świdrem brałem durszlak i spod traw wyławiałem dziesiątki różnych małych rybek. Mimo wszytko jest to naprawde urocza rzeczka. Szkoda, że człowiek tak ją zniszczył
Dlaczego się zniszczyła? nie wiem ale z człowiekiem od lat 90 niszczenie ma mało wspólnego.
Człowiek zafundował rezerwat więc zniszczenie to nie jest a że nie można łowić? inna bajka.
W połowie lat 70 jako nastolatek próbowałem i coś tam żyło ale były lata gdzie żyły w Świdrze tylko ...... bakterie. W ok. Glinianki i Kołbieli spuszczały się bezpośredni do rzeki hodowla drobiu, trzody i lisów. Rzeczką Mienią płyneły do Świdra ścieki z Mińska, nie myślcie że istniała jakaś oczyszczalnia. Pamiętam lata gdzie moczenie nóg w Świdrze groziło chorobami łącznie z gruźlicą.
Ale pamiętam jakoś tak po roku 80 hodowlę pstrągów w Tarachowiźnie ale długo nie istniała.
Pamiętam tez że stare chłopy po 40-50 lat opowiadali że jak oni byli nastolatkami to łowili pstrągi a miętusy wyciągali na rękę. Teraz oczyszczalnia w każdej wsi, ferm ani jednej, rezerwat ścisły a ryb nie za wiele.

#3
Nie do końca ścisły. Można zezwolenie wykupić.
Pozdrawiam,
Walkor
#4
Byłem tydzień temu poplażować nad Świdrem i przeszedłem się trochę rzeczką w górę i w dół. Poza jakimś drobiazgiem zaobserwowałem 3 klenie takie 20-30cm. Przeszedłem spory kawał i w jednym tylko miejscu miałem wodę głębszą niż do kolan - przeważnie do kostek lub niewiele ponad. Pewnie jeszcze ze 20 lat i zrobi się z tego strumyczek Usmiech
Widok odpływającej ryby - bezcenny
#5
Ogólnie woda jest niska, jak doszedłem nad Wisłe to moim oczom ukazała sie rozległa pustynia. Co do kleni to zaobserwowałem, że kryją sie w roślinności, jak cicho brodziłem to z rosnącej rośliny, miała na oko możę pół metra kwadratowego, albo i mniej wychodziło stadko kleni około 25 szt w przedziale 20- 30cm.
#6
Raptem dwa tygodnie temu stałem na jednym z mostów i obserwowałem. Prześwietlona woda, na nosie polaroidy. Nigdy bym nie uwierzył że tyle ryby jest w świdrze. Na wodzie po kolana całe ławice kleników do 15 cm. Te w przedziale od 15 do 25 siedziałby blisko zarośli na wypłyceniach. Pod mostem w rynnach między kamieniami naliczyłem kilka sztuk spokojnie powyżej 40 cm. Gdybym tego na własne oczy nie zobaczył to bym w życiu nie uwierzył. Ryba jest. Tylko, że brzegi rzeki w okolicach Józefowa stały się bardzo modne do plażowania i trudno jest znaleźć ciekawe wędkarsko miejsca.
Pozdrawiam,
Walkor




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wieści znad jeziora Kamica (Kamienica, Dargocice) banita 92 121.631 24-12-2015, 22:30
Ostatni post: banita
  Wieści znad Narwi bysior 281 200.532 21-12-2015, 09:28
Ostatni post: spinbob
  Wieści znad Drwęcy pioo 18 16.742 16-12-2015, 20:08
Ostatni post: spining
  Wieści znad Wisły skorio 93 78.967 26-11-2015, 13:44
Ostatni post: michaln
  Wieści znad Warty chojny83 35 29.111 09-11-2015, 09:18
Ostatni post: spinbob
  Znad Pojezieza Łęczyńsko-Włodawskiego. waldi-54 6 7.193 26-10-2015, 10:50
Ostatni post: spinbob
  Wieści znad Radomki pawcio 5 6.791 29-09-2015, 08:07
Ostatni post: bmfishing
  Wieści znad Wkry Bucek 11 14.111 21-08-2015, 19:54
Ostatni post: Marcin
  Wieści z zagranicy Mariano 27 22.038 13-07-2015, 18:28
Ostatni post: Mariano
  Wieści znad Bugu zander 24 23.650 25-06-2015, 20:02
Ostatni post: bysior


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.