Shrap-Drakers Fishing Forum
Wersminia - październik
#11
Tu nie chodzi o zmiany w Łowiskach tylko w mentalności i sposobie myślenia ludzi. Dopóki będą delikwenci którzy mówią: "wyjście na ryby musi mi się zwrócić" to sytuacja będzie coraz gorsza.
Dla przykładu coś o Bełdanach. Kolega ma tam działkę i często jeździ. Od około 1,5 roku rybaków zmienili na strażników. Nie ma odłowów i już można odczuć różnicę. Jeśli będzie prowadzona bezmyślna gospodarka w naszych akwenach to nie ma co liczyć, że nawet najliczniejsze zarybienia coś zmienią.
Pozdrawiam,
Walkor
Odpowiedz
#12
(20-10-2014, 10:45)walkor napisał(a): Od Jurka (gospodarz) też słyszałem, że na jesieni brania nie są tak obfite jak we wcześniejszych porach roku.

Ogólnie to nie jechaliśmy z chłopakami w przekonaniu, że od razu będziemy łapać nie wiadomo jak wielkie okazy, myśleliśmy że będzie się cokolwiek działo, mniejsze/wieksze ryby, jakies konkretne brania itd. Ryby tam jest od groma bo i na echo widać, a jak się tylko wieczór zbliżał to żerowanie okonia bylo widać od razu, woda malo sie nie zagotowała. Trafiliśmy nieodpowiedni moment i tyle. Następny wyjazd planujemy na zimę trochę z lodu, a jeśli zima nie wypali to na wiosnę ew. lato.
Odpowiedz
#13
No to na początku X u Mańka było zdecydowanie lepiej. Metrówek nie było ale chyba ktoś coś ponad 70 cm wyholował a przy mnie koledze jakiś szczupak wyprostował agrafkę, ale jak sam mówił nie najlepszej jakości była chociaż wcześniej wyholował coś ok. 70cm. W sumie myśle że pewnie ze 20 szczupakow wyjęto + jakieś okonie, klenie (chyba). Generalnie mało wody w Bugu i w starorzeczach ale pięknie jest u Mańka Oklasky
Odpowiedz
#14
Do @walkor: piszesz o "mentalności i sposobie myślenia ludzi" a ja napisałem dokładniej o tym co nas interesuje tj. o rybnych Łowiskach Usmiech Oczywiście zgadzam się, że wynika to z wspomnianej przez Ciebie mentalności i dalej z: pzw, operatów, rybaków itd. O tym pisaliśmy setki razy.
Tylko, że mi chodzi o to, że jestem przekonany, że nasze pokolenie nie doczeka się naturalnych dzikich, zasobnych w ryby łowisk. Zmiany są zbyt powolne. Łatwiej byłoby wesprzeć opłatą za łowienie właśnie takie łowiska jak wspomniane wcześniej cechujące się naturalnym charakterem. Niestety jest ich za mało.
Odpowiedz
#15
(30-10-2014, 14:58)spinbob napisał(a): Do @walkor: piszesz o "mentalności i sposobie myślenia ludzi" a ja napisałem dokładniej o tym co nas interesuje tj. o rybnych Łowiskach Usmiech Oczywiście zgadzam się, że wynika to z wspomnianej przez Ciebie mentalności i dalej z: pzw, operatów, rybaków itd. O tym pisaliśmy setki razy.
Tylko, że mi chodzi o to, że jestem przekonany, że nasze pokolenie nie doczeka się naturalnych dzikich, zasobnych w ryby łowisk. Zmiany są zbyt powolne. Łatwiej byłoby wesprzeć opłatą za łowienie właśnie takie łowiska jak wspomniane wcześniej cechujące się naturalnym charakterem. Niestety jest ich za mało.

Piszesz że nasze pokolenie nie doczeka się naturalnych dzikich łowisk, bogatych w ryby. I masz racje. Nie doczeka się. I dokładnie tak jak mówisz dalej zmiany są za małe a mentalności niektórych nie zmienisz, a wiem że nawet tych młodszych ciężko zmienić....

Ale uważam że nie warto wesprzeć łowisk jak mówisz "naturalnych", które ktoś dzierżawi/kupił. Ja wolę być po stronie łowisk i ludzi którzy walczą o naturalne wody PZW a właściwie RZGW ale jak zwał tak zwał. O nasze naturalne środowisko wędkarskie. Jestem ciekawy ilu z Waz chodzi na zebrania PZW?
http://www.facebook.com/ShrapDrakers/
Odpowiedz
#16
Trafna uwaga Bysior Usmiech
No tak się składa, że jakoś na zebrania nie chodzę bo nie mam z kim Usmiech
Kilka razy w życiu zmieniałem miejsce pobytu stałego i ... A PZW to taka trochę organizacja koleżeńska.
Natomiast zgłosiłem się na wolontariat na MŚ na Kanale Żerańskim, jestem też wolontariuszem WWF. No i oczywiście staram się udzielać w sieci - na ile czas pozwala czyli głównie jak dzisiaj - od święta Usmiech
Na forum PZW starałem się poruszać kwestie eko - odzew raczej niewielki. Przynajmniej w porównaniu z wątkami o opłatach, kłusownikach, prezesach, zarzutach, wyrzutach itp. itd.

Żeby nie być gołosłownym - jestem zalogowany jako fragaria.

http://www.pzw.org.pl/forum/index.php?topic=2501.msg18291#msg18291

Najlepsze forum wędkarskie jest tutaj. Bo bez wyrzutów i agresji. Forum PZW to właściwie Klotnia albo Wnerw , że normalnie Zmeczony
Odpowiedz
#17
Jeśli chodzi o spotkania PZW to uczęszczam regularnie. Jakby co to zapraszam. Wszelkie info o Naszym Kole możecie znaleźć na tej stronie
Pozdrawiam,
Walkor
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wersminia andrew 0 2.862 03-02-2014, 12:27
Ostatni post: andrew


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.