Shrap-Drakers Fishing Forum
Kij na kleniojazie
#1
No pozwoliłem sobie założyć taki temat, bo chyba jeszcze nie ma.
Szukam kija na takie rybki, chcę w końcu popróbować połowić je na Bugu.
Nie mam zbytnio pomysłu jaki kij spełnił by swoją funkcję. Myślę że może wyrzut coś do 14 gram, długość minimum 275cm. Zależy mi, żeby można było nim daleko rzucać powiedzmy trzygramowymi wobkami, a przy tym żeby był raczej mocny, więc wklejanka chyba odpada. I nie wiem czy zamówić gdzieś w pracowni, czy kupić gotowca? Macie dla mnie jakieś pomysły?
Acha, nie chciałbym wydać na niego więcej niż tysiaka.

Odpowiedz
#2
to za te pieniadze zrobisz kij w pracowni, moze nie na super blanku ale i tak bedzie o niebo lepszy od sklepowych półek. Od kiedy zrobilem pierwszy kij na zamowienie... dalej juz jak choroba, ciezko wrocic do sklepowej półki.... Usmiech
pozdrawiam
ace28
www.art2b.pl
Odpowiedz
#3
No, a dlaczego kij z pracowni ma być lepszy niż fabryczny gotowiec?? Przecież Ty właściwie płacisz tutaj za kaprysy; rękojeść dłuższa, krótsza, przelotki takie, srakie, tyle czy tyle, kolor taki czy inny, i to chyba za to się płaci w pracowniach, za to że robią Ci Pod Ciebie, na Twoje zamówienie. A ja nie wiem jaki ja chce dokładnie kij, jak umiejscowione mają być przelotki, rękojeść itd. Ja chcę po prostu dobry kij na rzeczne klenie i tyle.
Inaczej; przekonaj mnie prosze, że kij z pracowni będzie lepszy od gotowca
Odpowiedz
#4
@Maniek rozumiem że będziesz łowił z brzegu? jeżeli tak, to mógłbym polecić dwa kije w zależności od preferencji łowiącego a mianowicie jeden z nich to spinning na blanku muchowym o długości bodajże 2,9m i akcji charakterystycznej dla muchówki w standardowej klasie 5/6 czyli takie prawie pełne parabolum, czyli bardzo mięsisty, na którym hol 30 cm klenia będzie kwintesencją wędkarstwa czyli to co tygryski lubią najbardziej, a szczególnie polecany dla tych którzy zaczynają swoją przygodę z tymi bądź co bądź trudnymi rybkami.
Drugi nieco szybszy o długości 2,90, mocy light i ciężarze wyrzutu 7-18 i akcji "MODERATE FAST" czyli umiarkowanie szybkiej coś pomiędzy sandaczowym kijem a typową kleniową kluską
Pozdrawiam
GARBUS
garbus@shrap.pl
GARBUS-FISHING
Odpowiedz
#5
(17-01-2012, 16:29)garbus napisał(a): @Maniek rozumiem że będziesz łowił z brzegu? jeżeli tak, to mógłbym polecić dwa kije w zależności od preferencji łowiącego a mianowicie jeden z nich to spinning na blanku muchowym o długości bodajże 2,9m i akcji charakterystycznej dla muchówki w standardowej klasie 5/6 czyli takie prawie pełne parabolum, czyli bardzo mięsisty, na którym hol 30 cm klenia będzie kwintesencją wędkarstwa czyli to co tygryski lubią najbardziej, a szczególnie polecany dla tych którzy zaczynają swoją przygodę z tymi bądź co bądź trudnymi rybkami.
Drugi nieco szybszy o długości 2,90, mocy light i ciężarze wyrzutu 7-18 i akcji "MODERATE FAST" czyli umiarkowanie szybkiej coś pomiędzy sandaczowym kijem a typową kleniową kluską
Tak, z brzegu, ale nie podałeś mi konkretnej nazwy tych sprzętów. Poza tym próbowałem łowić na małe woblerki kijem Dragon GS Sting 7-21 i jednak jest zbyt szybki, i ma za duże CW, Ty mi tutaj też proponujesz kij od 7 gram, a moje kleniowe wobki pewnie maksymalnie ważą 5 gram, i w ogóle nawet na 0,16 lecieć zbytnio nie chcą- zależy mi na dalekich wyrzutach.
Coś do 14 gram się nie nada??
Odpowiedz
#6
Co prawda klenie/jazie cwiczyłem tylko Batsonem 2,9m 10lb 14g to jednak kijki zbrojone wg mnie nie sa jeszcze rozwiązaniem sprawy.Koszt takiego uzywanego Batsona to ok 500-600zł.
Pojedz do jakiegos wiekszego wedkarskiego sklepu i pomacaj poprostu kilka modeli,zobacz co Ci pasuje,jak lezy itd.
Na jakie przynęty chcesz je łowic??
Dalekie rzuty moga byc na szybkich/sztywniejszych kijkach ale do takich ryb za bardzo sie nie nadają gdyz większośc ryb spadnie podczas holu albo wyrwie sobie wobka przy zacięciu.
Odpowiedz
#7
(17-01-2012, 16:35)maniek72 napisał(a):
(17-01-2012, 16:29)garbus napisał(a): @Maniek rozumiem że będziesz łowił z brzegu? jeżeli tak, to mógłbym polecić dwa kije w zależności od preferencji łowiącego a mianowicie jeden z nich to spinning na blanku muchowym o długości bodajże 2,9m i akcji charakterystycznej dla muchówki w standardowej klasie 5/6 czyli takie prawie pełne parabolum, czyli bardzo mięsisty, na którym hol 30 cm klenia będzie kwintesencją wędkarstwa czyli to co tygryski lubią najbardziej, a szczególnie polecany dla tych którzy zaczynają swoją przygodę z tymi bądź co bądź trudnymi rybkami.
Drugi nieco szybszy o długości 2,90, mocy light i ciężarze wyrzutu 7-18 i akcji "MODERATE FAST" czyli umiarkowanie szybkiej coś pomiędzy sandaczowym kijem a typową kleniową kluską
Tak, z brzegu, ale nie podałeś mi konkretnej nazwy tych sprzętów. Poza tym próbowałem łowić na małe woblerki kijem Dragon GS Sting 7-21 i jednak jest zbyt szybki, i ma za duże CW, Ty mi tutaj też proponujesz kij od 7 gram, a moje kleniowe wobki pewnie maksymalnie ważą 5 gram, i w ogóle nawet na 0,16 lecieć zbytnio nie chcą- zależy mi na dalekich wyrzutach.
Coś do 14 gram się nie nada??

Ja choruję na jeden kijek kleniojaziowy. Nie stać mnie na razie, ale z Twoim budżetem to spokojnie się mieścisz.

Konger Paladin River Raid 274 cm. cw 2-14 g. Miałem w ręki jego nieco tańszego brata - Paladin CX. Jak dla mnie - cudeńko. Blank szybki ale podczas holu wchodzi w parabolę i pięknie amortyzuje Usmiech

Pozdrawiam.

Odpowiedz
#8
(17-01-2012, 16:35)maniek72 napisał(a): Poza tym próbowałem łowić na małe woblerki kijem Dragon GS Sting 7-21 i jednak jest zbyt szybki, i ma za duże CW,

Ja się wstrzymałem bo byłem już po Guide Selecta ale Tiny, 2,70 i CW 2-10g z myślą właśnie o kleniach ale bardziej dla Marty na szczupa(cz)ki i jeszcze chwilkę się wstrzymałem bo wprowadzają nowe serie i może tą odświeżą.
Mi GS bardzo podpasował (mam już Executor-a na sandacza) i lada moment jak już będzie wiadomo czy wejdzie coś nowego czy nie, to jadę i po Tiny i po Reno Killer-a
Odpowiedz
#9
(17-01-2012, 17:38)burymichu napisał(a): Ja choruję na jeden kijek kleniojaziowy. Nie stać mnie na razie, ale z Twoim budżetem to spokojnie się mieścisz.

Konger Paladin River Raid 274 cm. cw 2-14 g. Miałem w ręki jego nieco tańszego brata - Paladin CX. Jak dla mnie - cudeńko. Blank szybki ale podczas holu wchodzi w parabolę i pięknie amortyzuje Usmiech

Pozdrawiam.

odnośnie Konger Paladin River Raid 274/14, potwierdzam, dla mnie kijek wybitny pod klenia, dane mi było pomachać nim nad wodą, ryby na nim nie miałem ale się w nim zakochałem, planuję jego tegoroczny zakup
Odpowiedz
#10
http://shrap-drakers.pl/forum/thread-80.html Może znajdziesz coś ciekawego.
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Kij szczupakowy na łódkę. bartolek 24 26.878 24-06-2013, 13:42
Ostatni post: wieslaw-czajkowski
  jaki kij na szczupaka (fenwick) lewy 3 8.323 27-11-2012, 09:38
Ostatni post: Mariano


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.