Shrap-Drakers Fishing Forum
Pstrąg i plecionka
#11
Paweł. Ja łowiłem i na zyłke ( własnie 0,22) i teraz łowię na plecionkę ( 0,12). Różnicy w szczupaku nie widzę żadnej (obecnie nawet łowię ich więcej niż wczęsniej choć to raczej procentuje poznanie wody), nawet małego bola udało się w listopadowej przejrzystej wodzie właśnie na plecionkę trafić.

"...mam swoją pasję, która pozwala mi na świat patrzeć jaśniej..."

http://biebrzanskieikampinoskie.blogspot.com/ - czyli moje spotkania z Przyrodą
Odpowiedz
#12
Ok, dzięki. A w jakim kolorze macie te plecionki? Ma to jakieś znaczenie?
Odpowiedz
#13
Moja jak była nowa to byłą ciemno-zielona, teraz wyblakła już znacznie
"...mam swoją pasję, która pozwala mi na świat patrzeć jaśniej..."

http://biebrzanskieikampinoskie.blogspot.com/ - czyli moje spotkania z Przyrodą
Odpowiedz
#14
(06-12-2012, 20:51)Wozik77 napisał(a): Moja jak była nowa to byłą ciemno-zielona, teraz wyblakła już znacznie

Tak myślałem, żeby właśnie zieloną, akurat pod te zielska Usmiech
Odpowiedz
#15
Szczerze powiedziawszy ja nie zauważyłem, żeby plecionka nawet gruba straszyła ryby, a zwłaszcza szczupaka. Istotniejsze jest, żeby samemu nie rzucać się w oczy rybie i nie narobić hałasu.
---
Pozdrawiam,
Grzesiek
Odpowiedz
#16
(06-12-2012, 21:42)anguiler napisał(a):
(06-12-2012, 20:51)Wozik77 napisał(a): Moja jak była nowa to byłą ciemno-zielona, teraz wyblakła już znacznie

Tak myślałem, żeby właśnie zieloną, akurat pod te zielska Usmiech

Ja latem używałem żółtej i też nie było problemu Figielek

"Czasem więcej uczy cudza głupota niż własny rozsądek"
Odpowiedz
#17
No to dla mnie już jasne, dzięki Zacieszacz
Odpowiedz
#18
(11-11-2011, 13:34)linekmatch napisał(a): Witam drodzy KoledzyHaha mam pytanko co myślicie o połowie pstrąga z zastosowaniem plecionki?? i jaką byście polecili średnica itpUsmiech każda wskazówka jest dla mnie cennaUsmiech

Polecam plecionke 0,10 lub 0,12używam 3 rok super sprawa.Dalekie rzuty i czuć każde puknięcie.
Odpowiedz
#19
(11-11-2011, 13:34)linekmatch napisał(a): Witam drodzy KoledzyHaha mam pytanko co myślicie o połowie pstrąga z zastosowaniem plecionki??

Każdą rybę można złowić używając plecionki, tylko nie można zapominać, aby użyć odpowiednie wędzisko do plecionki (nierozciągliwa) i do ryby (gdy trzeba solidnie dociąć w nurcie itp.). Ważny też jest temperament wędkarza, np. w przypadku łowienia okoni o kruchej paszczy. Wędkarz nadpobudliwy będzie ciął nieludzko i w efekcie rozerwie paszczę okoniowi. Więc taki wędkarz dodatkowo musi zwolnić nieco hamulec kołowrotka.
Przy plecionce wędzisko powinno mieć ugięcie progresywne, akcja co najwyżej B (Fast, Med.-Fast).

Spotkałem się już z plecionkami 0,08 i 0,06 mm, łowiłem nimi i jest dobrze. Można osiągnąć dalsze rzuty i szybciej zaciąć w porównaniu do żyłki. O niebo też lepiej czuć kontakt z rybą lub przeszkodą.
Ale jak już wspomniałem - nie wolno stosować wędziska twardego lub uniwersalnego, lecz trzeba dobrać do plecionki i łowiska.

pozdrawiam
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Boleń żyłka czy plecionka moczykij 39 42.863 12-03-2012, 17:33
Ostatni post: redzi
  Sandacz na woblera - lepsza plecionka czy żyłka pioo 8 14.426 06-01-2012, 18:15
Ostatni post: caster


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.