Shrap-Drakers Fishing Forum
Pstrąg i plecionka
#1
Witam drodzy KoledzyHaha mam pytanko co myślicie o połowie pstrąga z zastosowaniem plecionki?? i jaką byście polecili średnica itpUsmiech każda wskazówka jest dla mnie cennaUsmiech
Odpowiedz
#2
Ja łowię pstrągi na żyłkę. Ot takie przyzwyczajenie. Raz pomyliłem kołowrotki i zabrałem ze sobą kołowrotek z plecionką 0,16. Nie zaobserwowałem jednak czegoś takiego jak gorsze wyniki na plecionkę. Złowiłem 3-4 pstrągi więcej niż kolega co łowił na żyłkę także uważam,że plecionka w niczym nie przeszkadza. Acha łowiłem w wodzie , która nie jest krystaliczna. Może gdzieś na potokach gdzie można łowić na spinning i woda jest krystalicznie czysta, plecionka może wtedy płoszyć ryby ale np można tam użyć białej plecionki i myślę,ze będzie ok.
Plecionka spokojnie starczy taka o wytrzymałości 3kg. Chociaż jak złowisz takiego potokowca 2-3kg w naszych wodach to już będzie wyczynUsmiech No chyba,ze jedziesz na pomorze gdzie czasami trafiają się tęczaki ponad 5kg Pfftt

Żyłka o tyle dla mnie może mieć przewagę,że pstrąg jest wariat i jak bierze to jego szaleństwo jest niewyobrażalne i jednak nieco rozciągliwa żyłka może mieć wtedy przewagę nad plecionką. Zależy też od akcji wędki Usmiech Temat rzeka jak to w każdej dziedzinie wędkarstwa.
C&R&Rock&Roll
Odpowiedz
#3
Dziękuję Maćku za odp własnie się zastanawiam nad plecionką biała lub przeżroczystą ale co do firm itp jestem ciemnySmutny
Odpowiedz
#4
Jeśli pstrągi to tylko żyłka.Łowię w rzeczkach bardzo wąskich i latem mocno zarośniętych.Na plecionce wypuścić woblera kilka metrów i już robią się zaczepy.Poza tym pstrąg walczy jak furiat i mocniej się kaleczy co ma znaczenie jeśli rybie zwraca się wolność.
Odpowiedz
#5
To przetestuj http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl/nanofil-a78-p102-k10340.html
Odpowiedz
#6
ile wędkarzy tyle metodUsmiech Ja uważam,że i żyłka i plecionka. Jak wtedy łowiłem na plecionkę to nie zauważyłem żeby jakoś mocniej ryby się kaleczyły ( zlowiłem wtedy ok 15 pstrągów różnie zahaczonych, różnej wielkości ) a stosuję bezzadziory i wypuszczam ryby. lowie przede wszystkim na NO KILLach.
C&R&Rock&Roll
Odpowiedz
#7
Moja propozycja nie była poparta żadną wiedzo w temacie Haha a le uważam że to ciekawa alternatywa ...
Odpowiedz
#8
Wszystko zależy o preferencji wędkującego. Osobiście gdy używam kija wolniejszego (batson rx6) to w mocno czapliwej wodzie zakładam plecionke 0,12, natomiast do kijów fast lub extra fast stosuję tylko żyłkę ze względu na amortyzacje.
Odpowiedz
#9
Podepnę się, żeby nie dublować tematów.

Czy w tak przejrzystej i płytkiej rzece jaką jest Wkra lepiej zostać przy żyłce czy można założyć plecionkę? Nastawienie na szczupaka z przyłowem w postaci okonia. Zawsze wydawało mi się, że plecioka będzie zbyt widoczna w tej czystej i prześwietlonej wodzie. Z drugiej strony żyłki używam 0,22 mm, a w to miejsce pewnie wystarczyłaby plecionka jakieś 0,12mm czyli dużo cieńsza Mysli
Odpowiedz
#10
Ja zawsze na Wkruni łowiłem na żyłkę ale nastawiałem się na klenie i jazie.Mój chrześniak używa plecionki z niezłym skutkiem na Wkrze łowiąc szczupaki.Tak na zdrowy rozum to przecież i tak założysz przypon przeciw szczupaczym zębom,który będzie widoczny czyli nie ma co się szczypac i zakładaj plecionkę.
Pozdrawiam.
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Boleń żyłka czy plecionka moczykij 39 42.863 12-03-2012, 17:33
Ostatni post: redzi
  Sandacz na woblera - lepsza plecionka czy żyłka pioo 8 14.426 06-01-2012, 18:15
Ostatni post: caster


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.