Shrap-Drakers Fishing Forum
Wieści z łowiska "Okoń"
#1
Noc z piątku na sobotę spędziłem na łowisku "Okoń", powrót z pracy trochę się przedłużył więc na stanowisko dotarłem dopiero o godzinie 21,
Szybko przygotowałem zanęte, jako że już kiedyś łowiłem z tego pomostu łowisko miałem wstępnie rozpoznane, wiedziałem gdzie jest dołek a gdzie mini górka na którą
warto posłać jeden z zestawów.

A więc do dzieła, przygotowanie wędek trochę utrudiają hordy komarzyc którym nie straszne wszelkie preparaty i dym papierosowy. W końcu się udało, klaszyczna D.S. ląduje bliżej brzegu, na haczyku białe i waniliowa kuku. Drugi zestaw z ''metodą'' posyłam w dołek daleko od brzegu.

W końcu mogę usiąść, wyciągnąć nogi i odreagować tydzień, patrzę na zegarek równo 22, myślę nie jest źle. Z letargu wyrywa mnie rytmicznie podrygująca szczytówka, zacięcie szybki hol i mały leszczyk melduje się na brzegu, w ciągu godziny łowię jeszcze 3 sztuki i zapada cisza.

   

Nagle ruszył się sygnalizator na drugiej wędce, na początku niemrawo by nagle podskończyć do samego kija, jak zwykle oczami wyobraźni widziałem na końcu rekord ale oczywiście
był to karpik wigilijnej wielkości.

   

Do tym karpiku brania się skończyły, pojedyńcze bujnięcia bombki utwierdzały mnie tylko w przekonaniu że drobnica zajadą się zanętą z koszyczka, z nudów przygotowałem sobie spinning na rano i porządkowałem pudełka z przynętami, nagle ostre branie na "metodę" wędka o mały włos nie spadła z podpórek, zacinam czuje duży opór i nagle luz, na usta cisną mi się słowa których tu nie mogę przytoczyć, ryba zerwała przypon 0,25 z fluorocarbonu....

Do rana już nic się działo gdy zaczęło się rozwidniać w łowisko weszły karasie, złowiłem 6 sztuk i na pocieszenie małego karpika, o dziwo brały tylko na czerwone robaki, gdy wrzucałem białe lub kukurydze wędka stała jak zaczarowana, gdy na haku wiła się glizda brania były natychmiastowe.

   
   

Pomimo ze moją ulubioną metoda jest spinning to takie zasiadki pozwalają w pełni oderwać się od rzeczywistości i naładować akumulatory na następny ciężki tydzień.

Pozdrawiam
Ostry.

   
#2
Fajny wypadzik gratki Oklasky
#3
Fajnie tak niekiedy odpocząć od spinninguKwadr

Ja do 2009 roku byłem wrogiem łowisk specjalnych.
Tak na zasadzie szpinaku, wiele osób mówi, że nie lubi mimo, że nigdy nie jadłoHaha
Ale właśnie 2 lata temu spotkanko na Okoniu pozwoliło mi inaczej spojrzeć na takie łowisko.
Fajna woda, fajny wypoczynek...

Tylko te "legendarne" komary.....Figielek
#4
Komary nie straszne jak się stoi z podbierakiem pół godziny na pomoście i czeka.... Usmiech
#5
Paweł ja też nigdy nie przepadałem za łowiskami specjalnymi,

ale Okonia pamiętam gdy jeszcze był czynną żwirownią o turkusowej wodzie i pływaly w nim dzikie złe ryby Usmiech

Dwie żwirownie rozdzielone były tylko wąską groblą, teraz jedna to Okoń, a druga za siatką to woda niczyja, ale słyszałem ostatnio ze ktoś przymierza się do dzierżawy. Może powstanie nowe łowisko równie klimatyczne Usmiech
#6
Tylko pogratulowacHuraHuraHura
Kiedyś chciałem umrzeć młodo
Jak Jim Morrison,ale z czasem
Zacząłem patrzeć na to inaczej...
Ryszard
Riedel.
#7
Takie dziś z Pawłem tam łapaliśmy, a co...HahaHahaHaha
   
   
Może i średnio ambitnie, ale co się nałapaliśmy - to naszeHura
#8
Tak właśnie mi się wydawało, że Bizonika i Pawła tam widziałem. Ale nie byłem pewien bo twarze znane tylko ze zdjęć. Też tam dzisiaj byłem i też coś tam w siatce zostało.

pozdrawiam.
#9
A tak było tydzień temu Usmiech

   

   

#10
No Pawłowie wszystko na "P" jak widzę
było, fajne rybki niema co, moje wielkie
gratulacje.OkokOklaskyOklaskyOklasky

@burymichu - również wielkie gratki za
ładne ryby. Brawa OklaskyOklaskyOklasky

pozdro. waldi-54
[życie zaczęło się w wodzie,
woda to mój żywioł]




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wieści znad Narwi Robson 2.286 1.469.579 11-01-2012, 09:39
Ostatni post: bysior
  Wieści znad Drwęcy kaczy 77 71.551 11-01-2012, 08:18
Ostatni post: burymichu
  Wieści znad Wisły OloPe 3.885 2.176.523 06-01-2012, 21:32
Ostatni post: adam-z82
  Wieści z Pomorza andrew 4 7.381 02-01-2012, 19:18
Ostatni post: harp
  Wieści z Kanału Żerańskiego gaspard 87 77.702 02-01-2012, 19:11
Ostatni post: radekg
  Wieści znad Pilicy Kaz 86 80.334 02-01-2012, 11:30
Ostatni post: Grisha
  Wieści znad Wkry. mario 677 479.374 02-01-2012, 10:45
Ostatni post: kojoto
  Wieści znad Warty Novis 11 15.216 31-12-2011, 15:26
Ostatni post: Wozik77
  Wiesci znad Krzny andrew 33 32.459 30-12-2011, 20:47
Ostatni post: Salmo_Salar
  Wieści znad Buga. biosteron 851 596.731 30-12-2011, 09:55
Ostatni post: marcist


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.