Shrap-Drakers Fishing Forum
Jakie materiały na początek?
#11
Oświeżam Usmiech w zwiazku z zakupem muchówki od marcista pomyślałem że skoro mam zaczynac przygode z muszką to przydałoby sie zacząć kompletowac jakieś materiały. Mam kilku znajomych mysliwych i moje pytanie brzmi: O co pytać? o jakie ,,cześći"(futra, pióra itd) z jakich zwierząt Usmiech ?
Odpowiedz
#12
Czarna i brązowa kura,paw,bażant,kuropatwa,indyk,lis,królik,sarna Oczko Z tego na początek zrobisz muchi.

Odpowiedz
#13
A nie ma znaczenia z jakiej części zwierzecia pochodzić będzie materiał ? Pfftt
Odpowiedz
#14
Czarna i brązowa kura - kapka szyjna / siodłowa ,paw - promienie, bażant - ogon , kuropatwa - cała skórka z piórami, indyk - zamiennik piór puchowych marabuta ,lis - ogon zimowy, królik - w zasadzie cała skórka się nada, sarna - sierść z lusterka, zimowa Oczko Z tego na początek zrobisz muchi.

Od siebie jeszcze dodam:

- kapka szyjna koguta (brązowa);
- imadełko Royal (dobre i tanie), dobre nożyczki np Taimen, nawijarka z ceramiczną końcówką, nici: czarna, brązowa, zielona (Uni Tread - są super), nawlekarka nici; szpikulec, szelak jasny i ciemny, dubbing twister; haczyki do suchej, mokrej, streamerowe i kiełżowe (sprawdzone: Akita, Wizard, nie polecam FD)
- włóczka czerwona;
- cieniutki drucik srebrny i brązowy;

i jedziesz z krętactwem Usmiech

Odpowiedz
#15
Cie chorobcia Haha wiecej niz pytałem ale duzo inf potrzebnych Usmiech zapisuje i kupuje co do kupienia
Odpowiedz
#16
(01-10-2013, 21:44)morouk napisał(a): - imadełko Royal (dobre i tanie),

No właśnie Michał możesz wrzucić jak ono wygląda bo u mnie końcówka pękła i muszę coś kupić

Pampi a nożyczki poszukaj sobie w sklepach medycznych polecam do zdejmowania szwów są proste i wygięte i kosztują po 15 zł a nie po 50zł a są naprawdę ostre.
Odpowiedz
#17
(02-10-2013, 05:06)marcist napisał(a):
(01-10-2013, 21:44)morouk napisał(a): - imadełko Royal (dobre i tanie),

No właśnie Michał możesz wrzucić jak ono wygląda bo u mnie końcówka pękła i muszę coś kupić

Pampi a nożyczki poszukaj sobie w sklepach medycznych polecam do zdejmowania szwów są proste i wygięte i kosztują po 15 zł a nie po 50zł a są naprawdę ostre.

Marcin dobrze gada z tymi nożyczkami.

A imadełko Royal wygląda tak:

   
Odpowiedz
#18
OOOOO to takie mi pękło chyba 65zł w CW zapłaciłem Mysli
A nożyczki to Daro mi podpowiedział Milczek
Odpowiedz
#19
(02-10-2013, 10:02)marcist napisał(a): OOOOO to takie mi pękło chyba 65zł w CW zapłaciłem Mysli
A nożyczki to Daro mi podpowiedział Milczek

Marcin, to są naprawdę mocne imadła. Podejrzewam, że nieprawidłowo mocowałeś haczyk w imadle, co jest najczęstszą przyczyną uszkodzeń imadeł. Zauważ, że w imadle masz taki rowek, w który powinieneś trafić haczykiem przy zaciskaniu imadła. Ja swojego używam 3 rok i wygląda jak nówka sztuka. Nic się nie dzieje.
Odpowiedz
#20
(02-10-2013, 10:20)morouk napisał(a):
(02-10-2013, 10:02)marcist napisał(a): OOOOO to takie mi pękło chyba 65zł w CW zapłaciłem Mysli
A nożyczki to Daro mi podpowiedział Milczek

Marcin, to są naprawdę mocne imadła. Podejrzewam, że nieprawidłowo mocowałeś haczyk w imadle, co jest najczęstszą przyczyną uszkodzeń imadeł. Zauważ, że w imadle masz taki rowek, w który powinieneś trafić haczykiem przy zaciskaniu imadła. Ja swojego używam 3 rok i wygląda jak nówka sztuka. Nic się nie dzieje.

Być może to było przyczyną Glupek taki los początkujących Pfftt
Odpowiedz





Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.