Shrap Drakers Fishing - Forum
Jakie materiały na początek? - Wersja do druku

+- Shrap Drakers Fishing - Forum (https://shrap-drakers.pl/forum)
+-- Dział: Wędkarstwo - metody połowu (https://shrap-drakers.pl/forum/forum-26.html)
+--- Dział: Wędkarstwo Muchowe (https://shrap-drakers.pl/forum/forum-54.html)
+--- Wątek: Jakie materiały na początek? (/thread-1185.html)

Strony: 1 2 3


Jakie materiały na początek? - morouk - 07-07-2011

No muchołapy, mamy swój kącik w SD Usmiech

Na początek mam pytanko do bardziej doświadczonej braci: jakie materiały na początek zakupić do kręcenia much, które są najpopularniejsze i najczęściej używane do kręcenia much? jednym słowem co powinienem mieć na początek spośród ogromnego bogactwa piórek, sierści, backup-ów etc. aby zacząć kręcić muszki?

Zestaw narzędzi do kręcenia muszek już mam na oku.

Jakie haki są przez Was polecane do suchara i mokrej?

Jakich nici wiodących używać najlepiej, są w ogóle rodzaje nici wiodących?

Dzieki i niechaj dział rośnie w siłę Usmiech Pozdrowionka


RE: Jakie materiały na początek? - harp - 07-07-2011

Z materiałów: Podstawa dla Ciebie jako łowcy kleni i jazi to sierść zimowa sarny lub jelenia. Kapka koguta na jeżynki a najlepiej zdobyć kilka piór genetycznych do tego celu. pióra pawia te z oczkiem i ewentualnie mieczowe, kolorowe włóczki, mogą być kolorowe sznurowadła na ogonki. Kapka kury na mokre muszki, trochę mosiężnych lub wolframowych główek. Jakieś druciki cienkie i lametki na owijkę. CdC, podstawowe kolory marabuta na mini strimerki. Skórki zająca i właściwie co się tam trafi powoli się uzbiera tego cała góra.
Nici firmowe raczej do tych celów im cieńsza tym lepsza.
To taka podstawa pewnie mi coś umknęło.


RE: Jakie materiały na początek? - kojoto - 07-07-2011

Hura! Najlepszy dział na forum Oczko Pfftt

Do tego co Harp napisał dodam jeszcze wszelkiego rodzaju dubbingi. Mi się dobrze sprawdza Antron. Ale i ten jest super Dubbing - Extra Fine Australian Merino. A jak coś to normalny naturalny z zająca służy mi od poczatku Usmiech
Haczyki Akita zagościły u mnie na dlużej i klienci i ja na nie nie narzekam.
Nie radze kupowania jak najtanszych narzedzi. Ja tak zrobiłem na początku bo mowie sobie " a nie spodoba mi się to nie bedzie szkoda kasy". Nożyczki nie cieły, imadło sie rozpadało i nie trzymalo haków i tylko sie denerwowałem. Tak samo jak z tanimi piórami Bóg wie skąd... Jeżynek ni cholery nie dalo sie zrobić gęstych. Wydałem na 2-3 kapki Metza i są rewelacyjne. Praca z nimi jest bezproblemowa.
Szpikulec. To musi mieć każdy muszkarzUsmiech służy do wszystkiego. Bez tego ani rusz Usmiech No i szelaki, lakiery itp. Pomalu zacznie się zbierać tego sporo. Wyjdzie w praniu czego brakuje. Ja tak robiłem,ze chciałem zmotać muszke z filmiku jak czegos nie miałem to sobie zapisywałem.
Nici UNI tylko tych używam bo 2 razy kupiłem Danville's i jakos mi sie rwaly.
I jeszcze trzeba mieć cierpliwość na poczatku i nie zrażac sie ,ze sie nić rwie,ze skrzydełka odpadają i, ze dubbing sie nie nawija na nić ( acha tu sie przydaje wosk w roznej postaci do smarowania nici przed nalozeniem dubbingu ) itp itd. Zdarza się każdemu.
Bobinka ( nawijarka ) najlepiej cała ceramiczna. Praca metalową porównywana z ceramiczną to jakby jazda hulajnogą po bezdrożach.
Polecam do nauki filmiki Davie'a McPhail'a na youtube. Bardzo fajnie wszystko pokazuje.

Nie da się tak ogolnie o wszystkim powiedzieć więc jak coś to pytajcie Usmiech No i na wszystko nie bede mogl odpowiedzieć bo sam wszystkiego nie wiem Usmiech


RE: Jakie materiały na początek? - harp - 08-07-2011

Ja zrobiłem sobie dużo narzędzi sam. Co do nożyczek to polecam te http://allegro.pl/ostry-nozyk-obcinak-nozyczki-do-zylki-i1658025730.html . Prawdą jest że na narzędziach nie ma co oszczędzać jak pisze Kojoto ale te nożyczki są naprawdę rewelacyjne. POLECAM!!! Ostre i trwałe, dokładne. Koledzy krętacze nie chcieli tego brać to im sam kupiłem i są bardzo zadowoleni.
Materiały na początek powinny wystarczyć na podstawowe muchy:
Red tag
black zulu
różne kocoboły z sierści sarny.
Potem dozbiera się resztę.
Z haków nie kupuj robinsona bo pękają.


RE: Jakie materiały na początek? - morouk - 08-07-2011

Ech, chłopaki, na Was zawsze można liczyć Usmiech ! Dzieki!


RE: Jakie materiały na początek? - krzyko - 08-07-2011

Wariaty,Muchołapy DokuczaczDokuczaczDokuczaczJezyk_okoJezyk_okoJezyk_oko


RE: Jakie materiały na początek? - kojoto - 08-07-2011

Harp bo to wlasnie tak jest,ze czasami coś tanie nie znaczy złe Usmiech Wystarczy własnie taka opinia o produkcie jaka Ty dałeś i już wszystko jasne i mozna sobie takie nozyczki zakupić.
Krzyko Ty kupuj muchówkę zobaczysz jak sie zatraciszUsmiech I będzie więcej Wariatów Usmiech
A na muchę najlepsza jest ...packa za 2zł Pfftt
Albo mój kot - bezcenny Usmiech Łapie wszystko co wpadnie do mieszkania. I smakowicie zjada Pfftt


RE: Jakie materiały na początek? - coyote - 09-07-2011

Koledzy dobrze napisali ale zapomnieli o podstawowym piorku a mianowicie bazancim, to powinien miec kazdy kretacz.


RE: Jakie materiały na początek? - krzyko - 09-07-2011

[quote='kojoto' pid='26933' dateline='1310141066']

Krzyko Ty kupuj muchówkę zobaczysz jak sie zatraciszUsmiech I będzie więcej Wariatów Usmiech

[/quote /]

Z tymi wariatami to miała być taka mała prowokacja ale nie odniosła wielkiego skutku Bezradny.A co do muchówki przyznam się bez bicia że od wielu lat się przymierzałem i posiadam nawet kołowrotek ze sznurem pływającym ,dwie "muchi" rodem z PRL-u, książki instruktażowe tylko kija mi brakuje i chyba zdrowia bo napieprzają mnie nadgarstki od dłuższego spiningowania.Boję się że kupię kijek i za chwilę będę wszystko sprzedawał Glupek,bo w muszce chyba całe obciążenie idzie na nadgarstek?


RE: Jakie materiały na początek? - kojoto - 09-07-2011

No najczęściej tak. No i też ramie dochodzi. Chyba,ze bedziesz lowił na krótka nimfę to mniej więcej jak przepływanka Usmiech