Shrap-Drakers Fishing Forum
Wieści z Kanału Żerańskiego
#81
(01-01-2012, 23:17)feeko napisał(a): Ok, mały sandaczyk wstawiony powyżej to mój błąd.
Nie mogę już chyba edytować postu i nie mam jak go usunąć...

Jednak jeżeli chodzi o okonie, to poza typowym trzymaniem w ręku, sposób w jaki je trzymam powyżej, uważam dla nich za nieszkodliwy a przynajmniej mało szkodliwy. Dla czego?
Ano dla tego, że jego pysk na to pozwala, taki chwyt pozwala go unieruchomić bez jakiegoś zbędnego ściskania i zrobić sprawnie zdjęcie, aby móc szybko uwolnić rybę.

No cóż, może jednak nie nadaje się na Sharp-Drakersa.

Przejrzałem właśnie temat z jez.Lubiąż gdzie jest chyba najwięcej wstawionych okoni przez Garbusa i tam gdzie okoń jest trzymany za pysk jest też podtrzymywany drugą ręką żeby ciężar nie spoczywał na samej szczęce. Z drugiej strony tam są okonie potwory Haha. Nie mniej jednak ja jestem przeciwny takiemu sposobowi prezentacji ryby i uważam go za dość inwazyjną metodę, mało tego ja nie robię zdjęcia za wszelką cenę tylko po to żeby je gdzieś wstawić i dobro ryby stawiam wyżej niż pamiątkową fotkę.
PS: temat podobny do tematu z gripem, jedni mówią że grip jest OK i ryb nie kaleczy, inni też używający nawet gripu tej samej firmy twierdzą zupełnie coś innego.
#82
Natknąłem się przypadkiem na film z YT jak zacny wędkarz przewodnik z wieloletnim stażem łapie szczupaki za OCZY. Nóż mi się otworzył w kieszeni, pałka teleskopowa sama rozłożyła w ręku, gas łzawiący zaczął sam psikać a pięści zaciskać. Nie potrafię tego zrozumieć dlaczego tacy ludzie jeszcze stąpają po tej planecie. Nawet jeżeli ten szczupak był do zabrania to w siatce konał z powbijanymi oczami . Jak spotkam tego człowieka to sam go złapie za oczy i wrzucę do siatki. Uf wystarczy tych gorzkich żali, co do sposobu trzymania okonia jak basa nie mam zbytnio nic. Sam tak łapałem kiedyś, chociaż teraz preferuję chwyt standardowy Haha i nie zauważyłem szkód nie twierdze jednak że to dobre dla ryby. Najlepiej to oczywiście w ogóle ich nie łowić i nie męczyć ale jak można zrezygnować z tej pasji? Trzeba się starać zminimalizować do minimum ryzyko uszkodzenia ryby tym bardziej jak zwraca się jej wolność. Jeżeli zabieramy coś chociaż nie jestem zwolennikiem pustoszenia polskich wód to uśmierćmy ją szybko. Paluchy w oczy to najgorsza metoda jaką widziałem!!!!!Wnerw
C&R
#83
Panowie!

Załóżcie może temat "Humanitarna prezentacja ryb"... Jak napisał Feeko - to jest wątek o Kanale Ż. Chyba nie ma co dalej tego mielić zwłaszcza, że wszyscy już sobie wszystko wyjaśnili.

pozdrawiam.
#84
(02-01-2012, 12:05)burymichu napisał(a): Panowie!

Załóżcie może temat "Humanitarna prezentacja ryb"... Jak napisał Feeko - to jest wątek o Kanale Ż. Chyba nie ma co dalej tego mielić zwłaszcza, że wszyscy już sobie wszystko wyjaśnili.

pozdrawiam.

I znów ktoś utnie dyskusję zamykając temat Dokuczacz.
#85
(02-01-2012, 12:22)Marcin napisał(a):
(02-01-2012, 12:05)burymichu napisał(a): Panowie!

Załóżcie może temat "Humanitarna prezentacja ryb"... Jak napisał Feeko - to jest wątek o Kanale Ż. Chyba nie ma co dalej tego mielić zwłaszcza, że wszyscy już sobie wszystko wyjaśnili.

pozdrawiam.

I znów ktoś utnie dyskusję zamykając temat Dokuczacz.

Jeśli się nikt nie wyzywa, nie obraża to dlaczego ma być temat zamknięty?

cytat:
Forum dyskusyjne to przeniesiona do struktury stron WWW forma grup dyskusyjnych, która służy do wymiany informacji i poglądów między osobami o podobnych zainteresowaniach przy użyciu przeglądarki internetowej

A tak poza tym to mnie też się nie podoba taka forma prezentacji ryb, lepiej wygląda rybka na dłoni, w dłoni niż w takiej pozycji.
Niech Ci łowcy zamienią się miejscami z rybkami, zobacza czy to boli Haha
Tak jak pisał Radek (Salmo) okoń ma kruchy pysk, mozna go uszkodzić.

C & R <center>Stworzony do wędkowania, zmuszony do pracy. <br><br>

www.miedzianaryba.pl

www.miedzianaryba.pl/forum

#86
(02-01-2012, 13:32)Krystek napisał(a): Niech Ci łowcy zamienią się miejscami z rybkami, zobacza czy to boli Haha

Idąc tym tropem, musisz się zamienić ze swoimi zdobyczami i sprawdzić jak trzyma hak i czy TO boli...

Popadając w skrajność, należy uznać samo wędkowanie za niehumanitarne.

Pozdrawiam
Marcin (Feeko) Żółkiewski
www.dayfishing.pl
#87
(02-01-2012, 17:14)feeko napisał(a):
(02-01-2012, 13:32)Krystek napisał(a): Niech Ci łowcy zamienią się miejscami z rybkami, zobacza czy to boli Haha

Idąc tym tropem, musisz się zamienić ze swoimi zdobyczami i sprawdzić jak trzyma hak i czy TO boli...

Popadając w skrajność, należy uznać samo wędkowanie za niehumanitarne.

No to proszę złapać rybkę na samą żyłkę Pfftt

Kończmy to bo do niczego ta dyskusja nie doprowadzi Usmiech każdy ma swoje zdanie i poglądy.
C & R <center>Stworzony do wędkowania, zmuszony do pracy. <br><br>

www.miedzianaryba.pl

www.miedzianaryba.pl/forum

#88
(02-01-2012, 18:11)Krystek napisał(a):
(02-01-2012, 17:14)feeko napisał(a):
(02-01-2012, 13:32)Krystek napisał(a): Niech Ci łowcy zamienią się miejscami z rybkami, zobacza czy to boli Haha

Idąc tym tropem, musisz się zamienić ze swoimi zdobyczami i sprawdzić jak trzyma hak i czy TO boli...

Popadając w skrajność, należy uznać samo wędkowanie za niehumanitarne.

No to proszę złapać rybkę na samą żyłkę Pfftt

Kończmy to bo do niczego ta dyskusja nie doprowadzi Usmiech każdy ma swoje zdanie i poglądy.

WREŚCIE HuraHuraHuraHuraHuraHuraHuraHuraHuraHura




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wieści znad Narwi Robson 2.286 1.469.579 11-01-2012, 09:39
Ostatni post: bysior
  Wieści znad Drwęcy kaczy 77 71.551 11-01-2012, 08:18
Ostatni post: burymichu
  Wieści znad Wisły OloPe 3.885 2.176.523 06-01-2012, 21:32
Ostatni post: adam-z82
  Wieści z Pomorza andrew 4 7.381 02-01-2012, 19:18
Ostatni post: harp
  Wieści znad Pilicy Kaz 86 80.334 02-01-2012, 11:30
Ostatni post: Grisha
  Wieści znad Wkry. mario 677 479.374 02-01-2012, 10:45
Ostatni post: kojoto
  Wieści znad Warty Novis 11 15.216 31-12-2011, 15:26
Ostatni post: Wozik77
  Wiesci znad Krzny andrew 33 32.459 30-12-2011, 20:47
Ostatni post: Salmo_Salar
  Wieści znad Buga. biosteron 851 596.731 30-12-2011, 09:55
Ostatni post: marcist
  Wieści znad Bzury Wozik77 111 100.824 29-12-2011, 20:30
Ostatni post: Bucek


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.