Shrap-Drakers Fishing Forum
Klenio-jazie
#71
Takie mam pytanko do kleniołapaczy. Otóż chce zrobić zawody na Skawie, to jedna z gorskich rzek na południu i zastanawiam sie nad pora zawodów. Tzn mają sie odbyć w maju, drugiej połowie maja i nie wiem ktora pora lepsza zeby trafic na fajne połowy - od świtu do południa, czy od populdnia do zmierzchu? Co byście wybrali? Klenie głownie łowiłem w lecie i jesienią, a jesli wiosną to tylko do południa i chodzi mi o to czy w maju przed zmierzchem tez fajnie zagryzaja?????? Pomoże kto z dobrych ludzi?
Odpowiedz
#72
jeśli chodzi o moje zdanie to ja bym wybrał drugą połowę czerwca lub nawet końcówkę
powód prosty klenie maja tarło i lepiej dać im w tym czasie spokój o którym piszesz
choć w tym roku kalendarz biologiczny ryb trafi szlak Bezradny
Odpowiedz
#73
(01-04-2013, 20:44)tomek79 napisał(a): Takie mam pytanko do kleniołapaczy. Otóż chce zrobić zawody na Skawie, to jedna z gorskich rzek na południu i zastanawiam sie nad pora zawodów. Tzn mają sie odbyć w maju, drugiej połowie maja i nie wiem ktora pora lepsza zeby trafic na fajne połowy - od świtu do południa, czy od populdnia do zmierzchu? Co byście wybrali? Klenie głownie łowiłem w lecie i jesienią, a jesli wiosną to tylko do południa i chodzi mi o to czy w maju przed zmierzchem tez fajnie zagryzaja?????? Pomoże kto z dobrych ludzi?

a kiedy na tej wodzie kleń się trze?
Odpowiedz
#74
Niestety dokładnie nie wiem Andzia, łowiłem tam jedynie kilka razy, ostatni raz rok temu końcem kwietnia i kleniki brały, ale kiedy maja tarło nie wiem Bezradny A ty łowiłeś w maju klenie wieczorąwą porą tj. przed zmierzchem?
Odpowiedz
#75
(02-04-2013, 08:44)tomek79 napisał(a): Niestety dokładnie nie wiem Andzia, łowiłem tam jedynie kilka razy, ostatni raz rok temu końcem kwietnia i kleniki brały, ale kiedy maja tarło nie wiem Bezradny A ty łowiłeś w maju klenie wieczorąwą porą tj. przed zmierzchem?

Jeśli chodzi o samo łowienie kleni to jak radekg napisał, trzeba dać rybom się wytrzeć i po tarle dojść do siebie. Nie jestem zwolennikiem łowienia ryb w okresie tarła, nawet jeśli nie mają okresu ochronnego.
Dla mnie wiosna jest kiepska ogólnie na spining, łowię tylko podczas wyjazdów majowych lub czerwcowych na południu, ale w tamtych okolicach klenie są już po tarle, bo to jakiś specyficzny mikroklimat. Ale już kilkadziesiąt kilometrów dalej są lata, że klenie jeszcze w połowie maja nie są wytarte. Trzeba pytać miejscowych.
Jeśli organizujesz zawody to sugestia radkag bardzo roztropna. No i takie spotkanie wędkarskie w duchu sportowym.

Jeśli chodzi o moje późnowiosenne klenie to one biorą tylko przy kiepskiej pogodzie - szaruga, mgła, albo właśnie już przy ciemnicy, ale to chyba z tego względu, że rzeczki małe a woda jak kryształ i ciężko je podejść. Natomiast lipiec i sierpień to już pełen wypas, nie wiem dlaczego ale ryby są mniej czujne i dobrze żerują, ale i tak późny wieczór i noc albo wczesny ranek jest najlepszy.
Odpowiedz
#76
Uwagi cenne, zrobie wywiad co do tego tarła i uwzględnie pod zawody. I poczytać też na ten temat zamierzam. Równiez nie lubie łowić ryb w czasie tarła mimo braku okresu ochr. Tyle ze z tymi kleniami to różnie bywa. Zdarzało mi sie łowić klenie z wysypka czy lejące mleczem na przestrzeni 2-3 miesięcy i k.. nie wiem do końca jak to jest, ale sprobuje sie dowiedzieć.
Odpowiedz





Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.