Shrap-Drakers Fishing Forum
Przynęty własnej produkcji.
Wszyscy pokazuja swoje rękodzieło to i ja cos pokażę. Jezyk_oko

kleniówki 3-3,5cm

[Obrazek: dscf5054f.th.jpg]

[Obrazek: dscf5055f.th.jpg]

deep runery 3,5 cm

[Obrazek: dscf5056.th.jpg]

Ósemeczki:

[Obrazek: dscf5052k.th.jpg]
Odpowiedz
Popracowałem trochę nad jakością wykonania i wyszło całkiem, całkiem...

Większy wobek jest tonący i jak widać po sterze raczej głęboko schodzi. Akcja dosyć szybka i mocna. Mniejszy jest kleniaczkiem - schodzi płytko, ale mam z nim mały problem bo pracuje świetnie - szybka drobna akcja ale dopiero przy szybszym ściąganiu. Zastanawiam się gdzie mogłem popełnić błąd...

Jakieś rady od doświadczonych strugaczy?

   

   
Odpowiedz
Burymichu to ze w wannie trzeba szybko prowadzic to jeszcze nie znaczy ze wobek jest kiepski. W nurcie moze byc dobry. Dopiero test nad woda pozwoli ustalic czy wobek sie udal.

Atb - znam i mam Twoje wobki. Fajne bardzo. Kilka deep runnerkow w kleniowym rozmiarze chetnie bym zakupil od ciebie najchetniej w kolorze naturalnym (mialem takiego brzuszek jasny grzbiet i boki srebrne, na bokach takie brazowe kropeczki imitujace luske - rewelka - w zeszlym roku niestety zerwalem. Widac go w moim profilu na fotce).

Szkoda ze juz nie wrzucasz do sklepu w Ciechanowie.

Pozdrowionka!
Odpowiedz
(29-04-2012, 19:28)morouk napisał(a): Szkoda ze juz nie wrzucasz do sklepu w Ciechanowie.

Pozdrowionka!

Ostatnio robię tylko na własny użytek, mało i rzadko Usmiech
Odpowiedz
Napatrzyłem się na przynętę Payo Black Swan i spodobalo mi się Haha Tylko chciałem mniejszy rozmiar tak coś około 5 cm. Trzeba bylo wziąść się do roboty.

[Obrazek: dscf5053w.th.jpg]

Taki dead fish.
Odpowiedz
(29-04-2012, 19:28)morouk napisał(a): Burymichu to ze w wannie trzeba szybko prowadzic to jeszcze nie znaczy ze wobek jest kiepski. W nurcie moze byc dobry. Dopiero test nad woda pozwoli ustalic czy wobek sie udal.

No i oczywiście miałeś rację - w rzece pracuje bardzo ładnie. Dzisiaj nawet skutecznie:

   

Był jeszcze jaź na tego samego wobka, ale mały więc nie wstawiam.

pozdrawiam.

Odpowiedz
Kilka "Kobi-ków" na nadchodzacy sezon Oczko

   
   
   
   
   
Odpowiedz
Panowie, ma ktoś może jakiś fajny patencik na usunięcie resztek steru z woblera jak sie złamie??? Bo zawsze sie z tym męcze niemiłosiernie Zly
Odpowiedz
(24-10-2012, 08:05)tomek79 napisał(a): Panowie, ma ktoś może jakiś fajny patencik na usunięcie resztek steru z woblera jak sie złamie??? Bo zawsze sie z tym męcze niemiłosiernie Zly

Ja zawsze usuwam brzeszczotem i w każdym przypadku pomaga. Wkręcam wobka w imadło za oczko zaczepowe(te oczko co żyłkę /linkę/agrafkę mocujesz) brzuszkiem do góry, palc (kciuk) służy jako prowadnica. Musisz tak ustawić palec i kąt wobka żeby można było idealnie powoli naciąć brzeszczotem stary ster. Resztę piłuję pilniczkami, czyli rowek równam i usuwam resztki plastiku Pfftt

Druga opcja jest dla steru który wystaje z korpusu.
W miejsce łączenia steru i korpusu nacinam żyletka/nożykiem aby odciąć klej (polecam żyletkę bo jest cieńka). Szczypcami delikatnie próbuje wydostać resztkę steru poruszając go na boki. Pamiętaj, musisz naciąć klej bo możesz wyrać ster z kawałkiem korpusu Pfftt
C & R <center>Stworzony do wędkowania, zmuszony do pracy. <br><br>

www.miedzianaryba.pl

www.miedzianaryba.pl/forum

Odpowiedz
No to robimy tak samo. Tylko z tym wyciąganiem steru szczypcami po uprzednim nacięciu kleju skalpelem też mam problem i konczy sie na brzeszczocie. Dzięki za odp.Okok
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Love-Bait moje przynęty prazmol 216 158.879 28-04-2017, 09:09
Ostatni post: prazmol
  Moje przynęty sikora 0 5.423 31-03-2013, 12:08
Ostatni post: sikora
  przynęty Sebile garbus 10 16.409 21-02-2012, 17:54
Ostatni post: bandzior
  Ciekawe przynęty do trollingu ala wąchała. bartolek 4 9.964 08-02-2012, 11:46
Ostatni post: kaczy
  Przynęty trociowe Paweł 5 10.098 02-01-2012, 20:40
Ostatni post: spinstar
  Przynęty powierzchniowe - Wasze doświadczenia. Camry 19 26.169 28-11-2009, 16:12
Ostatni post: Salmo_Salar


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.