Shrap-Drakers Fishing Forum
Targi Wędkarskie Rybomania zaproszenia do wzięcia
#60
bo ktoś znajomy by mi się tam jutro przydał Usmiech

Po krótce: cała masa sprzętu większości producentów spotykanych w kraju (od Mikado przez Dragona do Daiwy, Shimano, ale były też "nowości": fox rage, savegear - raki jak żywe - serio pomyliłem się!, black cat itp. oraz cała masa sprzętu karpiowego na którym się niestety nie znam więc wiele nie napiszę) można sobie było podotykać, pokręcić, nawet wpadł mi w ręce kij jakiego od dawna szukałem. Nie sposób opisać wszystkiego, ale to co ciekawsze:
- targi były w jednej podwójnej hali targów poznańskich (gdzieś tam jeszcze były zawody rzutowe ale nie mogliśmy/chcieliśmy znaleźć). Z góry widać mniej więcej skalę połowy jednej z połówek hali.
-magnes targów czyli akwarium to raczej fajnie byłoby obejrzeć w piątek, bo w sobotę był kłopot (widać na zdjęciu jaki Usmiech Znaleźliśmy miejsce na balkoniku, ale po mniej więcej 20 min oglądania zrobiło się to po prostu nudne. Może gdybyśmy stali bliżej... W akwarium ryby słusznych rozmiarów: pstrągi, palie, 2 szczupaki (jeden nawet duży), podobno były sandacze, jesiotr i inne. Łowione były na przynęty pozbawione haków, ale szczupakowi udało się pochwycić jedna z nich i się na niej "zaklinować" wobec czego był nawet krótki hol! Co ciekawe ryby reagowały na przynęty normalne typy twister, ripper, a np dropshotowe cuda praktycznie nie wzbudzały zainteresowania (z wyjątkiem pstrągów ale tylko wtedy gdy poruszały się z pionie, a właściwie gdy opadały jak..... granulat w stawie hodowlanym)
- ciekawie reanimuje się firma DAM, na tym stanowisku dało się znaleźć bardzo leciutki i gładko chodzący kołowrotek CARBONITE
- mile zaskoczony byłem, że wystawiły się fora: wędkuje.pl; forumlowcowsumow.com (łącznie ze Zdenkiem "Huperem" z którym nawet udało się pogadać po czesko-polsku); sumowelowy.pl)
- na stanowisku BLACK CATa ofertę prezentował Piotr Niedźwiecki łącznie z próbą sił sprzętu. Na tym i na kilku innych stanowiskach sumówki wyrywały testujących z butów. Dosłownie!
- oferta pływadełek typu Billy Boat staje się coraz bardziej dostępna ze względu na cenę. Ron Thompson dostępny był na targach już za 440 zł.
- wystawiła się SKYLLA oraz wg mnie równie ciekawe łodzie VIKING (aluminium obydwie). Viking oferował dużo więcej miejsca w środku przy niższej cenie. Natomiast firma ALU-BOATS nie dała popisu. Ciekawych dla wędkarzy łodzi z laminatu nie zauważyłem, zbyt wiele ławeczek, oparć itp.
- na jednym ze stanowisk rodbuilderów można było zobaczyć blanki produkowane w Polsce

No i wiele innych ciekawych i mniej ciekawych nowinek.

pora w kimę, bo dziś 740 km za fajerą Usmiech aha, jeszcze jedno - podczas drogi w tamtą stronę rozmawialiśmy o tym, że podobno wystawcy traktują zwiedzających jako potencjalnych złodziei i, że pewnie niezbyt będzie można to pomacać, ale nic bardziej mylnego - można było giąć wędy do bólu, albo to my dobrze trafialiśmy, bo nawet bez problemu mogliśmy na którymś ze stanowisk rozkręcić kołowrotek (tzn nie na części pierwsze ale korbkę i szpulkę) aby zobaczyć np grubość ośki (z wyjątkiem Van Stalla który stał w gablotce Oczko )

Może opisałem to w zbytnich superlatywach, ale w zimowym okresie cieszy każde spotkanie z tym hobby!
Odpowiedz




Wiadomości w tym wątku
RE: Targi Wędkarskie Rybomania zaproszenia do wzięcia - przez Peter - 23-02-2014, 00:01

Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Rybomania 2019 - zdjęcia bysior 0 3.823 07-12-2019, 09:41
Ostatni post: bysior
  Targi Rybomania 2018 w Warszawie bysior 4 6.487 13-12-2018, 14:33
Ostatni post: Bucek
  Rybomania Poznań 2016 Novis 2 6.332 26-01-2016, 06:01
Ostatni post: rapa
  Targi Rybomania 2015 w Lublinie. waldi-54 2 6.609 01-12-2015, 06:40
Ostatni post: waldi-54
  Jak ułatwić sobie wędkarskie życie witaszek10 3 4.681 04-12-2014, 09:47
Ostatni post: michaln
  Podkład muzyczny pod fotki wędkarskie anguiler 6 8.128 19-10-2013, 15:35
Ostatni post: Wozik77
  Muzealia wędkarskie waldi-54 35 30.423 07-12-2012, 14:31
Ostatni post: Artur Z.
  Wędkarskie nudy Bizonik 8 9.658 02-10-2011, 21:33
Ostatni post: Wozik77
  Targi Sprzętu Wędkarskiego oraz Kiermasz Wędkarski rapa 2 7.895 09-12-2010, 07:54
Ostatni post: sacha
  Okulary wędkarskie bandzior 6 10.219 01-11-2010, 18:17
Ostatni post: rapa


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.