Shrap Drakers Fishing - Forum
Wieści znad Wisły - Wersja do druku

+- Shrap Drakers Fishing - Forum (https://shrap-drakers.pl/forum)
+-- Dział: Wędkarstwo Moją Pasją! (https://shrap-drakers.pl/forum/forum-8.html)
+--- Dział: Wieści znad wody (https://shrap-drakers.pl/forum/forum-61.html)
+---- Dział: Sezon wędkarski 2015 (https://shrap-drakers.pl/forum/forum-104.html)
+---- Wątek: Wieści znad Wisły (/thread-3968.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


Wieści znad Wisły - skorio - 14-04-2015

Witajcie Drakersi !!!

Królowa odczarowana !!! Za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, otworzyła piękne oczęta, zmysłowo się przeciągnęła, a poczęstowana słodkim cukiereczkiem, obdarzyła swoim bogactwem Usmiech

Ostania sobota (11.04) najcieplejszy jak dotąd dzień tego roku, okazał się tym przełomowym w kleniowych podchodach. Chodziłem, chodziłem i wychodziłem. Temperatura Królowej poszła ładnie w górę, więc jej skarby też się zaczęły żwawiej ruszać, a co najważniejsze lepiej odżywiać Usmiech

Cenną wskazówką, każącą dłużej obławiać "pewną" miejscówkę, była oczkująca drobnica, która w pewnym momencie, w postaci kilku uklejeczek zaczęła podążać za moim woblerkiem. Widok był to przepiękny, sztuczna przynęta jako przewodnik małej ławiczki Haha Woblerek w prawo, uklejeczki za nim, woblerek w lewo one za nim, coś pięknego Muza
Klusek zagryzł woblerka prowadzonego leniwie na głębokości ok 0,5-0,7m na styku nurtu i spowolnienia. Dodam jeszcze, że woblerek nie jest z tych, co to wprawiają szczytówkę w energiczny rezonans.

Informacja statystyczna;
Kleń - 45 cm
Łowisko - warszawska Wisła (prawobrzeżna - spowolnienie na opasce)
Różdżka - Daiwa Exceler Jigger 2.70m 3-18g
Młynek - Ryobi CYNOS CD 2000 + żyłka 0.16
Cukiereczek - wobler mojej produkcji - 3,5 cm (waga ok. 4g) - widoczny na końcu filmiku

Pozdrawiam Was !!!

ps. podczas wczesno-wiosennych wypraw w poszukiwaniu wiślanych klenio-jazi, małe woblerki zagryzały jeszcze Bolki, jako przyłowy (54 cm i 58 cm). Oczywiście nie raczyły pokazać się wcześniej, tak bym mógł je ominąć Smutny Ale krzywda im się nie stała, wróciły w dobrej kondycji w odmęty Królowej Usmiech Jak zresztą wszyscy smakosze moich woblerków sygnowanych KC Lures.

   

[youtube]8NEfiVKU79M[/youtube]




RE: Wieści znad Wisły - Mariano - 14-04-2015

Gratuluję kleniora.Piękny !!


RE: Wieści znad Wisły - Paweł - 14-04-2015

Krzysiek, gratuluje odczarowania Królowej tak ładną rybąOklasky
No i fajnie, że ktoś w końcu "odpalił" wiślany wątek na SDHura

Ja po klenio-jaziowym przyłowie z marca (wiem, że "prawie" robi różnice, ale szczuka miała prawie meter - bez 5, no może 7 cm) w obawie przed kolejnymi przyłowami odpuściłem sobie...Paluszkiem
   
... i przedzieżgnąłem się w gumofilca/grunciarza/gliździarza/spławikowca (niepotrzebne skreślić).

I jest miło nawet i dobrze mi z tym...Tak
   
Ale po Twoim kleniu znowu nabrałem ochoty na kluskowate (tylko, ze teraz obawa o przyłowy raperskie wzrastaBezradny)...UsmiechUsmiechUsmiech


RE: Wieści znad Wisły - sajdol - 14-04-2015

Brawo Krzysiek. Jak najmłodszy członek rodziny rośnie?


RE: Wieści znad Wisły - malcz - 14-04-2015

(14-04-2015, 22:07)Paweł napisał(a): Ja po klenio-jaziowym przyłowie z marca (wiem, że "prawie" robi różnice, ale szczuka miała prawie meter - bez 5, no może 7 cm) w obawie przed kolejnymi przyłowami odpuściłem sobie...Paluszkiem

Paweł, a co Ci się przytrafiło bo jakoś nie mogę dojrzeć na fotce - Szczupor? prawie metr to już kaban...a jeszcze na kleniowy sprzęt....


RE: Wieści znad Wisły - Paweł - 15-04-2015

Tak, szczupaczekBoisie
Ale na szczęście było to dawno i jak to się zwykło mówić : nieprawda..., teraz zostało już tylko 16 dni...Hura


RE: Wieści znad Wisły - bysior - 15-04-2015

Skorio graty Usmiech Oklasky Oklasky Oklasky W końcu coś się zadziało! Usmiech

Paweł co się nic nie chwaliłeś? Usmiech Walkę podejrzewam miałeś ciekawą z kleniowo jaziowym sprzętem Usmiech


RE: Wieści znad Wisły - Paweł - 15-04-2015

(15-04-2015, 06:39)bysior napisał(a): Paweł co się nic nie chwaliłeś? Usmiech Walkę podejrzewam miałeś ciekawą z kleniowo jaziowym sprzętem Usmiech

Do przyłowów ryb w okresie ochronnym mam stosunek bardzo, żeby użyć trudnego słowa, ambiwalentny…Glupek Owszem, hol był przeprzyjemny, ale w głowie buczało, żem przestępca…Boisie

Więc uważam, że znacznie więcej jest wart wiosenny klenior czterdziestak celowo pochwycony niż jakikolwiek, nawet wielki, niechciany ryb, któremu przeszkadzamy niepotrzebnie w ważnych sprawach sercowych…Buzki

A rzeczony szczupak wyszedł z wody na żyłce 0,16 i kijku do 15 gram dosłownie w trzy minuty. Żeby go nie męczyć postanowiłem go prawie wyciągnąć na klatę. Jakby się urwał z malutkim woblerkiem - na pewno dużo szybciej by sobie poradził niż po przedłużonym holu…Prosi

I tak się cieszę, że udało mi się, po sprawnym odhaczeniu woblerka praktycznie w wodzie – zrobić tę jedną fotkę odpływającego drapieżcy…UsmiechUsmiechUsmiech



RE: Wieści znad Wisły - skorio - 15-04-2015

Dzięki Chłopaki !!!
Wreszcie wycieczki nad Wisłę mają głębszy sens.

Paweł, obawa o przyłowy jest zawsze, nawet używanie najmniejszych woblerków nie gwarantuje 100% selektywności, ale coś za coś Usmiech

(14-04-2015, 22:22)sajdol napisał(a): Brawo Krzysiek. Jak najmłodszy członek rodziny rośnie?

Dzięki Bartek, najmłodsza (Ola) rośnie zdrowo i pewnie już niebawem zabiorę ją pierwszy raz nad jakąś wodę, aby zaczęła się przyzwyczajać Haha

...pozwolę sobie na maleńki offtopik,
jeśli przesadzam adminie to proszę o usunięcie
   


RE: Wieści znad Wisły - fryc2002 - 15-04-2015

Skorio, bardzo fajny opis połowu, aż chce się czytaćUsmiech ładna rybka Oklasky