Shrap-Drakers Fishing Forum
spining kleniowo jaziowy
#1
Witam wszystkich. Mogli byście mi koledzy doradzic jaką wedkę wybrac na klenio jazie ? Bezradny



P.S Do shrap-drakerskich klenio jazi juz bliżej jak dalej wiec trzeba cos
kupic Usmiech Pozdrowienia
Odpowiedz
#2
Dołączam się do pytania Usmiech
http://www.facebook.com/ShrapDrakers/
Odpowiedz
#3
Ja równieżBezradny
Odpowiedz
#4
z tańszych: Daiwa POWERMESH Light Spinning 2,7m 3-18g
a z droższych: Team Dragon 275 cm 3-14 gram, wędzisko kleniowo-jaziowe o klasycznej akcji semiparabolicznej, niesamowicie sprężyste, dzięki zwiększonemu zastosowaniu najsztywniejszych włókien grafitowych, bardzo mała średnica dolnika.

na klenie nie polecam wklejanek... ale z braku innej też się da, zwłaszcza gdy zamierzamy klenie łowić 2 razy w roku... mnie w tym roku klenie najlepiej łowiło się na - shimano EXAGE stc 240 cm do 30 gram.
Odpowiedz
#5
A ja polecam Lamiglas XSH 114 2L. Mój uzbrojony przez pana Kawalca z lublina Usmiech
Odpowiedz
#6
Z Powermeshem może być ciężko bo seria nie jest już produkowana Bezradny
Gdybym miał zmienić swojego Tipmastera pewnie byłby to jakiś blackstar poniżej 20g z tym że nie z serii jigowych bo są za szybkie jak na moje wędkowanie.
Odpowiedz
#7
Niezłym wyborem może też być Konger WC IRI "Lucky" cw 3 - 10g o długości 275cm lub 305cm.
Osobiście mam co prawda wersję 245cm (tej na klenie raczej nie polecam Oczko ), ale w trakcie jej poszukiwań miałem w rękach również pozostałe długości i moim zdaniem będą dobre (zwłaszcza 305).


Edit: A tak wygląda ten kijek http://www.konger.pl/pl/start/wedka/21-Konger-World-Champion-IRI-275-Ultra-Light
I proszę się nie sugerować opisem na stronie, wersje 275cm i 305cm wcale nie są tak sztywne i szybkie, jak to producent pisze Oczko
Odpowiedz
#8
ja mam IRI 3-10 g 245 cm i jest świetna!
Odpowiedz
#9
Dla Kongera kije projektuje pan Zbigniew Kawalec, więc temu zawdzięczają swe wartości użytkowe. Bo z kijów tzw. masowych, są na pewno w czołówce na naszym rynku.
Odpowiedz
#10
Tak się ostatnio zastanawiałem nad wędką klenio - jaziową... i doszedłem do wniosku, że świetnie sprawdziłby się Xenodon Cormorana. Posiadam takowy do 35 gram - ma piękną, paraboliczną pracę, moc, dobrze ładuje w fazie wyrzutu przynęty, świetnie amortyzuje ryby ( największa ryba jaką na niego złapałem to boleń trochę ponad trójkę, z ptactwa wodnego - dorosłego łabędzia ). Ciężar wyrzutu jest może trochę za duży, aczkolwiek są wersję 3-18 gram. Podejrzewam, że to mógłby być bardzo trafny wybór wędki na te ryby...

Tutaj trochę słodyczy od producenta na temat Xenodona:

"Wędziska XENODON to bez wątpienia najnowocześniejsze i technicznie najbardziej zaawansowane spinningi w całej długiej historii firmy CORMORAN. Blanki z włókna węglowego Super High Modulus są ultra szybkie i mocne, a zarazem niezwykle czułe, pozwalające na optymalne prowadzenie przynęty i rozpoznawanie brań. Wszystkie elementy wędzisk XENODON to najnowsze High Tech rozwiązania stworzone z myślą o najwyższych osiągach. Oryginalne przelotki Fuji Sic są super lekkie i idealnie pasują do cienkich blanków XENODON. Uchwyt kołowrotka, do którego konstrukcji również użyto oryginalnych części Fuji, cechujebardzo wysoka funkcjonalność. Nawet aluminiowe zakończenie dolnika frezowane jest w technologii CNC i ma perfekcyjny design. Rękojeść z gładkiego portugalskiego korka ma klasyczny kształt i stanowi wspaniały kontrast dla ultra nowoczesnego wzornictwa XENODON.

Wędziska z serii XENODON są znakomitym odzwierciedleniem myśli technologicznej CORMORAN.

Wszystko to,co jest wymagane do wędek do połowu gumowymi przynętami,odnosi się także do tych wędzisk-konstruowanie ich to prawdziwa sztuka. Muszą mieć elastyczny,a zarazem wytrzymały blank i bardzo czułą, szybką szczytówkę. Nawet najlżejsze sztuczne przynęty muszą być posyłane daleko i precyzyjnie, nawet najsilniejsze ryby muszą być pod pełną kontrolą każdej fazie holu,jeśli chcemy je pewnie wyholować. Te wędki potrafią to wszystko i to w nieporównywalny sposób. Wyposażone w jednostopkowe przelotki. "


   

Tylko tutaj powstaje pytanie - za tą cenę kupić seryjny kij - czy zrobić sobie w pracowni...
http://www.facebook.com/ShrapDrakers/
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  spining na zanderka na wisłę z brzegu sajdol 20 26.621 08-10-2013, 13:14
Ostatni post: Grzechu
  Spining na suma pioo 3 8.458 06-09-2012, 10:23
Ostatni post: maniek72
  Jaką wędkę polecacie do połowu okoni na spining? pioo 11 28.486 30-10-2011, 23:53
Ostatni post: vuescan
  Doradźcie jaki spining zakupić. pioo 13 20.334 30-10-2011, 10:52
Ostatni post: krzyko
  Spining na Wisłe krzysiex 4 10.132 13-07-2011, 08:48
Ostatni post: bandzior


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.