Shrap-Drakers Fishing Forum
Rękawiczki i skarpety neoprenowe
#1
Wink 
Witam.
Jako że dziś rano było w Wyszkowie ok 6.00 rano -4 i zimno było nad wodą jak diabli chciałbym omówić dość ważny element naszego stroju czyli rękawice i skarpety...

Na pierwszy ogień wstawiam foto rękawić ICE BEHR

   

   

   

   

Moim zdaniem są porządnie wykonane.
Dobry ściągacz wokół nadgarstka oraz odpinane 3 paluchy do grzebania przy przynęcie.

Następnie skarpety.

   

Również porządne wykonanie.
Ciekawy pomysł na wentylację...otwory w wierzchniej stronie na stopie oraz guma pod palcami by nie suwały się w obuwiu woderach lub śpiochach.
Pozdrawiam.
Shrap-Draker's
Odpowiedz
#2
Dobry temat na tą porę roku. Rękawiczki wyglądają na fajne, dużym plusem jest ściągacz. Paluchy odpinane są konieczne, rzepy widzę są więc warto pomyśleć... A jak jest z wsiąkaniem wody? Ja osobiście nie lubię łowić w rękawiczkach, bo wydaję mi się, że nie czuję w nich dobrze wędki i przynęty... ale mam jedne tańsze, które są ...hm... takie jak te które prezentujesz mniej więcej, ale są z takiego materiału, że kilka razy wyciągnąć w nich cumę i trzeba zdejmować, bo są całe mokre...
http://www.facebook.com/ShrapDrakers/
Odpowiedz
#3
Kurczę Bysior nie wiem czy jakie kolwiek rękawice wytrzymują wyciąganie linki kotwicy....chyba że całe gumowe na wierzch by dać?
Shrap-Draker's
Odpowiedz
#4
No właśnie. Rękawiczki rzecz niezbędna kiedy o poranku minus pięć ( lub nawet mniej ale z wiaterkeim brrrrrrrrr...). Chwila moment i palce zgrabiałe, ale...
Podobnie jak Bysior za cholerę wędka jakoś mnie nie słucha w rękawiczkach typu przedstawionego na zdjęciach - poprostu jakoś za grubo mam w dłoni.
Dlatego też ja stosuję miękkie marketowe "szmaciaki". Zawsze to jakas ochrona bo co do tej dyskusji nie ma. W ręce powinno być ciepło!
"...mam swoją pasję, która pozwala mi na świat patrzeć jaśniej..."

http://biebrzanskieikampinoskie.blogspot.com/ - czyli moje spotkania z Przyrodą
Odpowiedz
#5
Ja uzywam polarowych rekawic Eigera z obcietymi palcami. Sprawdzaja sie niezle tylko trzeba pamietac o ich zdejmowaniu przy wyciaganiu kotwicy podczas lowienia na lodzi. Dobre sa tez ogrzewacze do rak Heatmax zwlaszcza na lodzie pomagaja rozgrzac dlonie.

Co do skarpt to wszelkie neopreny i podobne wynalazki nie sprawdza sie w niskich temperaturach bo nie odprowadzaja potu. Wkaldy filcowe do kaloszy Lemigo zalatwiaja sprawe w zupelnosci. Do woderow zima zakladam narciarskie skarpety ocieplane i pogrubione na palcach. Styka
Odpowiedz
#6
Panowie a ja proponuje zaopatrywać się w sieciach sklepów z odzieżą trekingową, zakupiłem tam spodnie z gore za 80pln, oraz komplet bielizny termicznej za 80pln kalesony i podkoszulek, zakładam to na siebie na podkoszulek cieniutki polar na kurtałka z gore i mróz nie jest straszny, a na nogi dokładnie tak jak Andrew napisał.
Odpowiedz
#7
(16-10-2010, 16:19)hairy napisał(a): zakupiłem tam spodnie z gore za 80pln, oraz komplet bielizny termicznej za 80pln kalesony i podkoszulek, i mróz nie jest straszny,

Fakt - bielizna termoaktywna jest niesamowita - cieniutka a ciepła jak 3 warstwy barchanów. Warunek jest jednak taki, że trzeba się ruszać. Mówiąc inaczej spinningista nie zmarznie - spławikowiec już raczej tak.
Odpowiedz
#8
Jak to mawiają bielizna termoaktywna dla aktywnych HahaHahaHaha
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Spodniobuty neoprenowe Krystek 30 47.123 23-01-2011, 18:04
Ostatni post: Salmo_Salar


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.