Shrap-Drakers Fishing Forum
poprawa stabilności łódki
#1
Witam,

Otóż zakupiłem sobie parę dni temu coś takiego o wymiarach 4,3x1,6m i wadze wg zapewnień ok 80kg...

[Obrazek: lodka.jpeg]

tyle, że trochę to chybotiwe jest. Przy założonym silniku 4km i jak siedzę z tyłu nawet na pół gazu dziób sie unosi że nie widzę co przede mnaPfftt Jak myślicie czy jakby dociążył łódeczkę powiedzmy poprzez położenie paru warstw laminatu wewnątrz tak o 40-50kg poprawiłoby to stateczność tej łodeczki?? generalnie jak poprawię te kiwanie to łodeczka jak na moje potzreby będzie jak znalazłUsmiech
Odpowiedz
#2
No po pierwsze gratulacje Colednik takiego Okrętu !!! Oklasky
Słuchaj. Z tego co mogę zorientować się po zdjęciu to na takiej łódeczce miałem przyjemnośc pływać nad jednym z mazurskich jezior i o ile to jest wersja z dwu- skośną podłogą w przednim przedziale to chybotliwość owej łajby pamietam do dziś.
Co do modyfikacji w celu poprawienia jej walorów wypowiedzieć się nie mogę - takiej wiedzy nie posiadam BezradnyBezradny

Tak czy siak mały szampan o burte mus rozbić Luzik
"...mam swoją pasję, która pozwala mi na świat patrzeć jaśniej..."

http://biebrzanskieikampinoskie.blogspot.com/ - czyli moje spotkania z Przyrodą
Odpowiedz
#3
Colednik, coś Ci doradzę Haha Sprezentuj mi łódkę, a ja poprawię jej stabilność na 100%. Gratuluję pływadła. Dopiero Bysiorowi szczena opadnie, że na Narwi kolejna łódeczka pomyka Haha Super.
Podpytaj Bizonika. On w temacie łódek jest mocny.
Życie zaczyna się nad Wisłą Oczko
Odpowiedz
#4
szampan będzie jak się ją do końca dopieściOczko coś czuję, że dociążenie nie wystarczy i dno do poprawki będzie ale to wszystko i tak chyba na wiosnę. Na próbe tak sobie pomyślałem, że pare worków z piaskiem po 10kg sobię zrobię i zobaczy się czy coś się poprawi?? hmmm zobaczymy co Bizonik na to skoro mówicie, że w temacie obyty...
Odpowiedz
#5
No i grzechem byłoby, gdybyś nie spytał miejscowego Bysiora Haha On też stary sternik narwiański Usmiech
Życie zaczyna się nad Wisłą Oczko
Odpowiedz
#6
Bysior widział i rzekł, że za lekkaUsmiech
Odpowiedz
#7
HahaHahaHaha ten to potrafi pocieszyć
Życie zaczyna się nad Wisłą Oczko
Odpowiedz
#8
Może poczuł konkurencję ... Mysli HahaHahaHaha
"...mam swoją pasję, która pozwala mi na świat patrzeć jaśniej..."

http://biebrzanskieikampinoskie.blogspot.com/ - czyli moje spotkania z Przyrodą
Odpowiedz
#9
Bysior ma rację przy długości powyżej 4m i kształcie Romana ta krypa powinna ważyć grubo powyżej 100 kg...
http://allegro.pl/lodz-lodka-wedkarska-polport-420-nowa-i1197433376.html
przykładowy link...podobne wymiary a 40 kg cięższa...wnioski wysnuj sam.
Shrap-Draker's
Odpowiedz
#10
hmmmm zobaczymy jak wyjdzie eksperyment z piachem w workach. Jak jest druga osoba na pokładzie jest znacznie lepiej. 60kg cięższaUsmiech ale cena też ponad 2x większa niż ja dałemUsmiech
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Szperacz do łódki bysior 12 7.956 17-04-2019, 15:52
Ostatni post: Peter
  Naprawa łódki z laminatu Robson 35 50.774 18-08-2016, 15:59
Ostatni post: janek kos
  materiały do renowacji łódki tom413 4 5.222 16-06-2015, 17:14
Ostatni post: Peter
  Oświetlenie łódki bysior 25 22.030 15-04-2015, 06:58
Ostatni post: bysior
  Zarejestrowanie łódki Grzechu 10 16.755 25-09-2013, 21:46
Ostatni post: Peter
  Kilka pytań o rejestrację łódki anguiler 5 9.125 24-09-2013, 22:00
Ostatni post: seba.68
  Ubezpieczenie łódki mario 6 9.713 29-03-2009, 16:11
Ostatni post: Bondarenki


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.