Shrap-Drakers Fishing Forum
Castingowe początki
#31
Odświeżę trochę temat.
Rozwijając swoją pasję do spinningu postanowiłem spróbować jerkowania. Na dniach ma dość do mnie kij Dragon Millennium Fatso Jerk 195cm 20-60 cw. Moje pytanie brzmi: co myślicie o jerku z kołowrotkiem o szpuli stałej?
Właśnie takiego zamówiłem. Powody: 1. mam kołowrotek który mogę do tego przeznaczyć; 2. Raz "bawiłem się" multiplikatorem (miał uszkodzoną śrubę hamulca magnetycznego) i nie do końca mi to pasowało.
Druga sprawa: postanowiłem użyć do jerkowania plecionki żółtej fluo. Powód: póki co zdecydowania lepiej łowi mi się na fluo. Jak mam przeprowadzić przynętę blisko zawad to przynajmniej wiem gdzie jest
Byłbym bardzo wdzięczny o komentarze/porady w tym temacie.
Pozdrawiam,
Walkor
Odpowiedz
#32
Znam wielu chlopakow ktorzy lowia na jerki czy swimbaity ze zwyklym mlynkiem i robia to skutecznie. Da sie. Z multikiem jest wygodniej, szybciej i mniej mecza sie nadgarstki. Najwieksza roznica jest jak lowi sie z bocznym wiatrem. Balon jaki powstaje przy zarzucie Slidera 10 ze zwyklego mlynka jest tak duzy ze zanim mlynek sciagnie nadmiar zylki to przyneta czesto lapie juz zielsko. Im plytszy zbiornik/ciezsza przyneta tym efekt jest gorszy.
Odpowiedz
#33
(05-05-2014, 09:15)andrew napisał(a): Znam wielu chlopakow ktorzy lowia na jerki czy swimbaity ze zwyklym mlynkiem i robia to skutecznie. Da sie. Z multikiem jest wygodniej, szybciej i mniej mecza sie nadgarstki. Najwieksza roznica jest jak lowi sie z bocznym wiatrem. Balon jaki powstaje przy zarzucie Slidera 10 ze zwyklego mlynka jest tak duzy ze zanim mlynek sciagnie nadmiar zylki to przyneta czesto lapie juz zielsko. Im plytszy zbiornik/ciezsza przyneta tym efekt jest gorszy.

Dziękuję za komentarz.
Potestuję. Brat zakupił jerka guide selecta (co prawda sporo cięższego) z multiplikatorem więc któregoś dnia zrobimy "machniom" i spróbuję sobie wyrobić opinię. Mam nadzieję, że już za dwa dni będę miał taką możliwość Haha
Pozdrawiam,
Walkor
Odpowiedz
#34
Wracając do tego multiplikatora, o którym wspomniałem wcześniej. Znacie może kogoś kto robi poserwisowe naprawy multiplikatorów? Mam Team Diwa Viento, którego chciałbym doprowadzić do porządku. W grę wchodzi przejrzenie oraz dołożenie jednej części. Na obrazku zaznaczona jako nr. 1 - nakrętka od hamulca szpuli (numer ze schematu 44 "roller clutch" - mam nadzieję, że dobrze zidentyfikowałem i przetłumaczyłem). Brakuje jeszcze zatyczki od mocowania korbki ale bez tego da się żyć. Na obrazku nr. 2 (ze schematu 98 "handle nut plate").
   
Pozdrawiam,
Walkor
Odpowiedz
#35
Sprawdziłem w hurtowniach te części i w przypadku nowych tanio niestety nie jest Bezradny

F99-9803 roller clutch - 125 zł
F57-7201 handle nut plate - 30 zł

Czas oczekiwania to min. 4 tygodnie.

Używek/zamienników do tego modelu nie mam niestety.

Jeśli jesteś zainteresowany proszę o kontakt na PW
Odpowiedz





Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.