Shrap-Drakers Fishing Forum
Prezes kradnie! (na Dolnym Śląsku
#1
Coraz więcej słyszy się o sprawnych i skutecznych akcjach grup SSR składających się z zapalonych pasjonatów wędkarstwa, w połączeniu z PSR i Policją! Takie przykłady sprawiają, że człowiek odzyskuje wiarę w to, że może powoli się coś zmieni nad naszymi wodami! 


Info z FORUM Wędkarzy Dolnośląskich:


W dniu dzisiejszym (06.11.2018) otrzymaliśmy informację o zatrzymaniu na gorącym uczynku kilku wrocławskich działaczy, którzy postanowili dorobić sobie na kradzieży ryb należących do wędkarzy okręgu wrocławskiego! Do zatrzymania doszło dzięki wzorowej współpracy strażników zlikwidowanej przez Zarząd Okręgu Grupy Realizacyjnej SSR, funkcjonariuszy PSR oraz policji. Ryby, które zostały odebrane z ośrodka zarybieniowego w m. Szczodre z przeznaczeniem na zarybienie okręgowych wód tylko w części dotarły do miejsca przeznaczenia. Patrol udał się za pojazdem przewożącym ryby, ponieważ podejrzenia wzbudził kierunek, w którym się ono udało. Strażnicy stracili je na chwilę z oka, ale po śladach wody na asfalcie ( wyciekała ona ze zbiornika transportowego) dotarli w okolice złomowiska. Tam oczekiwali na rozwój wypadków. Chwilę po dotarciu okazało się, że na złomowisko zjeżdżają się jakieś samochody osobowe i gromadzą wokół pojazdu ze zbiornikiem. Kiedy strażnicy wkroczyli auta zaczęły się w pośpiechu rozjeżdżać. Patrol ruszył za pojazdem wiozącym zbiorniki transportowe i dotarł za nim aż pod dom - uwaga! - prezesa koła. Tam poproszono o otwarcie zbiorników. Prezes odmówił, a kierowca pojazdu próbował oddalić się z miejsca zdarzenia. Strażnikom udało się udaremnić ucieczkę z dowodami przestępstwa i wezwać policję, która spisała osoby zaangażowane w proceder. Uzyskaliśmy informację, że wśród nich są prezes koła i jednocześnie wieloletni członek kilku kadencji ZO PZW we Wrocławiu, ale także przewodniczący komisji rewizyjnej koła. Pozostałych osób na razi nie udało nam się ustalić, wiedzę mają osoby dokonujące zatrzymania.

Po otworzeniu zbiorników okazało się, że znajdują się w nich stłoczone ryby - dorodne karpie, szczupaki i amury. Ryby o wadze kilku kilogramów każda. Większość ryb była w stanie agonalnym, ponieważ w zbiorniku praktycznie nie było wody. Prezes koła twierdził, że są one jego własnością, gdyż je kupił. Poproszono o przedstawienie rachunku. Rachunek ten opiewał na kilka czy kilkanaście kilogramów amurów. W związku z powyższym ryby zatrzymano i przewieziono do ośrodka zarybieniowego w celu ich zważenia. Było ich ok 140 kg!


Z rozwoju wypadków można póki co wysnuć wniosek, że zamierzano je sprzedać lub obdzielić nieznane osoby, które pojawiły się w umówionym miejscu i czasie na złomowisku. Niestety, nie udało się ich zatrzymać. Pozostali zostali spisani i najprawdopodobniej lada chwila zostaną im postawione zarzuty.

W imieniu Forum Wędkarzy Dolnośląskich składamy serdeczne podziękowania zarówno Strażnikom PSR i policjantom za udzielone wsparcie oraz Strażnikom nieistniejącej już Grupy Realizacyjnej SSR we Wrocławiu, którzy mimo kłód rzucanych im pod nogi i likwidacji grupy nadal pełnią swoją służbę dla nas, wędkarzy. To niezbity dowód na to, że robią to z przekonania, pasji, poczucia obowiązku i co najważniejsze - robią to dla nas poświęcając swój prywatny czas i narażając się na różnego rodzaju niebezpieczeństwa i nieprzyjemności. Brawo Panowie! Jesteście wielcy!!!
O dalszym przebiegu sprawy oraz wszelkich szczegółach, które uda nam się zdobyć będziemy Was informować Drodzy Czytelnicy FORUM. Podamy również, którego koła sprawa dotyczy, ale najpierw musimy zdobyć informację z pierwszej ręki.
http://www.facebook.com/ShrapDrakers/
Odpowiedz
#2
Ręce opadają. Powinni im dopie.... po 5 tyś kary na łebka to i innym by się odechciało robić takich procederów.
"Czasem więcej uczy cudza głupota niż własny rozsądek"
Odpowiedz
#3
5? 50!! Albo i lepiej. To prezes koła.... No i dyscyplinarka
Co za chora akcja....
Odpowiedz
#4
Takich tematów jest więcej ogólnie i widać SSR jak chce to może! Oczywiście przy ścisłej współpracy z odpowiednimi służbami. Bardzo podoba mi się działanie tych chłopaków, jestem pełen podziwu, zwłaszcza, że na moim podwórku SSR to jest tylko na papierze. 

Myślę, że powstanie nowy wątek z linkami i opisami takich działań na forum, myślę że warto mówić o takich akcjach Usmiech
http://www.facebook.com/ShrapDrakers/
Odpowiedz

Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2023.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.