Shrap-Drakers Fishing Forum
Łowienie Podlodowe
(09-12-2013, 15:31)niszczu napisał(a): Dokładnie - okres ochronny to zakaz połowu danego gatunku, a nie zakaz zabierania danego gatunku.

"3.2. Zabrania się łowić ryby w ustalonych dla nich okresach i oznakowanych miejscach
ochronnych
, takich jak tarliska, krześliska, zimowiska, mateczniki. Zabrania się połowu ryb w
obrębach ochronnych i hodowlanych."

Ale chyba iżywiec i okres ochronny nie ma zastosowania na łowiskach spec typu "Okoń" czy "Eldorado".
Etyka była już tu wałkowana wiele razy i nie każdy musi mieć ją taką samą, np. zbliżoną do etyki Grishy.
No chyba że Grishy jest jedynie słuszna Figielek to wtedy co innego.
Odpowiedz
(06-12-2013, 19:33)pilros napisał(a): Ja w te wakacje zrobiłem sobie sprytną podlodóweczkę ze szczytówki starej wędki, którą znalazłem nad wodą. Blank wędki zrobiłem z korków od wina, zrobię zdjęcie to wstawię. W zeszłym roku łowiłem tylko na błystkę, natomiast w tym roku samoróbka posłuży mi do łowienia szczupaków i okoni na spławik. Sezon na szczupaka się kończy, ale każdy wie że trafia się przez całą zimę, więc pozostaje nam tylko fota i do wody. Moje ulubione błystki to miedziane łezki i srebrne romby. Może uda się przed świętami pierwsze trzcinowiska obłowić Prosi, pierzchnie obspawane przed sezonem tylko kuć !!!

Błysnąłeś chłopie, oj błysnąłeś...
Jeśli już to z korków od wina zrobiłeś nie blank tylko rękojeść- ale to mało istotne...

Celowe łowienie szczupaków w okresie ochronnym jest nawet nie to, że nieetyczne, ale po prostu bezprawne.
Na dobrą sprawę wszystkie ryby żerują przez cały rok(w niektórych okres intensywniej, w innych mniej), czy to znaczy, że możemy je łowić? Odpowiedź jest tylko jedna - nie, bo obowiązują nas zapisy RAPR i dodatkowe warunki narzucone przez dzierżawcę danej wody(o obostrzeniach nakładanych przez samych siebie nie wspomnę).

Nie wiem czy czytałeś ten tekst naszego forumowego kolegi @Pawła: Na wiślanej główce
jeśli nie, to przeczytaj, może skłoni Cię do przemyślenia swojego postępowania.
Tak czy owak, raczej Twoje podejście nie znajdzie tu poklasku.
---
Pozdrawiam,
Grzesiek
Odpowiedz
(10-12-2013, 15:54)pilros napisał(a): Jeśli chodzi o żywca to nie uważam go nie etycznym i go stosuję , i nie rozumiem co to ma wspólnego z trendem 'złów i wypuść'.MysliOczko

pzdr.

To ja od siebie dodam wklejając punkt regulaminu:

Cytat:1.3. Portal i forum Shrap-Drakers.pl propagują Catch&Release w związku z tym treści nieetyczne wędkarsko będą usuwane.

Tak więc samo łowienie na "żywca" to tak z deka nie pasuje do ogólnej treści forum.

Podobnie ma się sytuacja z wiosną, łowienie na gumę, raczej nie okoniową bo o wielkości ok.7-10cm i opowiadanie że to nie za szczupakiem tylko za okoniem, a jak się uwiesi szczupak to i tak się później wypuści Oczko. Później przychodzi 1 maj i zaczyna się nocne łowienie z opadu szczupaków ROTFL, każdy chyba się domyśla że to polowanie na sandacze, które podobnie jak szczupaki wiosną jeśli się przypadkiem uczepią to i tak się je wypuszcza.
Dobrym rozwiązaniem jest od tego roku w OC zakazu połowu na sztuczne przynęty większe niż 5cm Oklasky w wyznaczonym okresie czasu, jeszcze skuteczniejsze byłoby całkowite zakazanie spiningowania do 1 maja - ocalało by jeszcze więcej ryb.
Odpowiedz
(10-12-2013, 22:40)Marcin napisał(a):
(10-12-2013, 15:54)pilros napisał(a): Jeśli chodzi o żywca to nie uważam go nie etycznym i go stosuję , i nie rozumiem co to ma wspólnego z trendem 'złów i wypuść'.MysliOczko

pzdr.

To ja od siebie dodam wklejając punkt regulaminu:

Cytat:1.3. Portal i forum Shrap-Drakers.pl propagują Catch&Release w związku z tym treści nieetyczne wędkarsko będą usuwane.

Tak więc samo łowienie na "żywca" to tak z deka nie pasuje do ogólnej treści forum.

Podobnie ma się sytuacja z wiosną, łowienie na gumę, raczej nie okoniową bo o wielkości ok.7-10cm i opowiadanie że to nie za szczupakiem tylko za okoniem, a jak się uwiesi szczupak to i tak się później wypuści Oczko. Później przychodzi 1 maj i zaczyna się nocne łowienie z opadu szczupaków ROTFL, każdy chyba się domyśla że to polowanie na sandacze, które podobnie jak szczupaki wiosną jeśli się przypadkiem uczepią to i tak się je wypuszcza.
Dobrym rozwiązaniem jest od tego roku w OC zakazu połowu na sztuczne przynęty większe niż 5cm Oklasky w wyznaczonym okresie czasu, jeszcze skuteczniejsze byłoby całkowite zakazanie spiningowania do 1 maja - ocalało by jeszcze więcej ryb.

Ta ciechanowska piątka to strzał w dziesiątkę Usmiech

Co do zakazu spinningowania to byłbym przeciwny - bo marzec i kwiecień - klenie i jazie... Super sprawa na wysokim sobie połazić w woderach z aparatem na szyi i co i raz sobie machnąć mini wobkiem Usmiech
Odpowiedz
Ja w tym zimowym sezonie będę łowił na suchą muchę z przerębla Dokuczacz
C&R&Rock&Roll
Odpowiedz
Sucha suchą ale na mokra muszke doskonale biora jazgarze Pfftt
Odpowiedz
(11-12-2013, 07:07)bysior napisał(a): Co do zakazu spinningowania to byłbym przeciwny - bo marzec i kwiecień - klenie i jazie... Super sprawa na wysokim sobie połazić w woderach z aparatem na szyi i co i raz sobie machnąć mini wobkiem Usmiech

No i często za tymi kleniami chodzą z kijem o CW koło 40g i przynętami 10cm Bezradny - wspominałem o tym wiosną tego roku co widywałem, i nie tylko ja.


(11-12-2013, 12:15)pampi napisał(a): Sucha suchą ale na mokra muszke doskonale biora jazgarze Pfftt

Które bardzo często marnie kończą. Niemal zawsze gdy jestem na lodzie widzę te rybki często rozdeptane. Przypomniało mi się to bo dziś byłem na przepompowni i widziałem dwie sztuki ze śladami butów Uoeee.
Odpowiedz
Jazgarz traktowany jest jako chwast. Nic na to raczej nie poradziszSmutny
Odpowiedz
(12-12-2013, 16:25)pampi napisał(a): Jazgarz traktowany jest jako chwast. Nic na to raczej nie poradziszSmutny

Jaki chwast skoro to ryba Jezyk_oko, a na poważnie to masz niestety chyba rację. Odkąd i ja pamiętam to dookoła szła plotka że jazgarz to szkodnik, nazywany chwastem wyżerającym ikrę (okoń też wyjada). Tyle że to ciągle zwierzak i bezmyślne tępienie nic nikomu nie daje Dobani.
Odpowiedz





Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.