Shrap-Drakers Fishing Forum
C&R – etyczny wędkarz, czy terrorysta!!!
#1
Fora wędkarskie aż się roją od etycznych wędkarzy, są nawet takie fora, na których drobne Fopa niekoniecznie zamierzone, wyzwala negatywne reakcje np.:

(02-03-2015, 19:47)Bucek napisał(a): Nie wiem co to ma być, ale widoczny brak szacunku do ryby mnie przeraża. Co w tym śmiesznego ? Co Ty jeszcze robisz na tym forum ?

„„A u mnie nic i na lekko i na ciezko. Szczupak zagryza bo co dziennie gosc siedzi z zywcem i lapie. Miesiarz kuźwa. Wczoraj to celowo silnikiem mu zbunowalismy a i tak zlapal kilka ledwo co 50.””

To są jedna z łagodniejszych wypowiedzi, ale wieszczcie mi, że bywają o też bardzo agresywne włącznie do usunięcia z forum.

Tak jest na internecie, tak jest na niektórych forach, ale nad wodą spotkanie wędkarza, który wypuszcza ryby graniczy z cudem (no chyba, że są to zawody wędkarskie lub jakaś inna wędkarska impreza).

Powiedziałbym, że chyba jest nawet odwrotnie, przyznając się, że wypuściłeś ryby narażasz się na śmiech i kpiny.
Odpowiedz
#2
Normalka, przecież na forach nie siedzi 100% wędkarzy tylko niewielki ułamek ogółu z którego większość jednak ryby zabiera.
Widok odpływającej ryby - bezcenny
Odpowiedz
#3
C&R na forach przypomina mi pieriestrojke  lub wycieczke szkolną małoatów,
na huraaa i bez opamietania,do upadłego i  na śmierć i życie, opamiętania troszkę,do wszystkiego trzeba podchodzić tak jak do picia wódki,z rozsądkiem
nie jestem fanatykiem,ale 99,9% ryb wraca do wody,z prostego powodu,nie da się zjeść kilku czy kilkunastuset kilogramów ryb rocznie
i odwrotnie,czasami jadę z premedytacją złowić makrelkę czy węgorza do wędzarki,albo okonika do patelni,lubie dobre rybki,
moim sukcesem jest nauczenie kilku kolegów niezabijania wszystkiego co na haczyk się podczepi,
To co mnie drażni to zabijanie medalowych ryb,taki 50-ciocentymetrowy okoń to już prapradziadek,i nalezy mu sie szacunek,w niektórych wodach jak jest za dużo ryb to trzeba je odłowić aby pozostałe mogły żyć z wystarczającym dosytem,więc zabieranie ich z wody jest niezbędne ,selekcja nienaturalna,jednym słowem,
W zeszłym roku dałem plame i zabrałem szczupaka 15kg,po złowieniu biedak niemógł dojść do siebie,dwa dni reanimacji nie pomogły,leżał na boku oddychał ale nie potrafił się poruszać ,w nocy opalikowałem go na płyciaku żeby stał prosto,ale ani myślał tak pozostać,albo odpłynąć,myślę,że coś mu w środku uszkodziłem,podczas wyjmowania z wody.zdarza się i choć żal mi biedaka to się z tego powodu nie powieszę,ale kolejne grubasy jakie były złowione odhaczałem już w wodzie.
Więc zanim kogoś zlinczujemy za zabranie rybki do jedzenia,to warto się nad tym zastanowić? Mysli
Odpowiedz
#4
Bohun ja się z Tobą zgadzam w zupełności. Trzeba również pamiętać, że Catch&Release to nie jest to samo co NO-Kill. Wieczorem rozpiszę się bardziej, bo w poniedziałek rano to ciężko myśli zebrać w jakiś logiczny ciąg  ROTFL
http://www.facebook.com/ShrapDrakers/
Odpowiedz
#5
(01-02-2016, 08:45)bysior napisał(a): Bohun ja się z Tobą zgadzam w zupełności. Trzeba również pamiętać, że Catch&Release to nie jest to samo co NO-Kill. Wieczorem rozpiszę się bardziej, bo w poniedziałek rano to ciężko myśli zebrać w jakiś logiczny ciąg  ROTFL

Hmmm złap i wypuścił to nie to samo co nie zabijaj?
Będę wdzięczny za rozwiniecie. 
Pozdrawiam
Odpowiedz
#6
W bardzo szybkim skrócie (masakra z robotą dzisiaj od rana Smutny , rozwinięcie wieczorem):

C&R - świadome zachowanie zdrowego rozsądku i świadome zachowanie w stosunku do wypuszczanych ryb
NO KILL - 100% bezwzględnie do wody zawsze - ale nie zawsze "z mózgiem" i świadomością działania.
http://www.facebook.com/ShrapDrakers/
Odpowiedz
#7
   
[attachment=24495][attachment=24495]    
(01-02-2016, 12:00)bysior napisał(a): C&R - świadome zachowanie zdrowego rozsądku i świadome zachowanie w stosunku do wypuszczanych ryb
NO KILL - 100% bezwzględnie do wody zawsze - ale nie zawsze "z mózgiem" i świadomością działania.


Można mnie zaliczyć do tych C&R czepialskich. Na FB powstało sporo grup dotyczących tematyki fly fishing. Czego sie czepiam? a no szczególnie wkurzają mnie dwie rzeczy. Pierwsza, to prezentowanie ryb złowionych w okresie ochronnym. Mimo, że regulamin i etyka nakazują wypuszczanie tak złowionych ryb , natychmiast i bez zwłocznie. a nie wywlekania ich na brzeg do sesji zdjęciowej. Druga sprawa dotyczy samego prezentowania ryb. W znacznym stopniu niestety, przodują w tym wędkarze muchowi jak i spinningowi będący "twarzami", czy też pośrednikami firm wędkarskich. Ściskają ryby w sposób dla mnie niedopuszczalny, chcąc jednocześnie zaprezentować rybę jak i sprzęt. A najgorsze, że ich śladem idą dzieciaki i uważają, że to w porządku.
Odpowiedz
#8
I nie tyczy się to niestety tylko ryb kropkowanych. Często widać jak ludzie wkładają całe lapska w skrzela albo ściskają paluchami rybę za kark tak, że aż jej oczy wychodzą. Tutaj w grę wchodzi ignorancja, brak podstawowej świadomości i wiedzy...  Uoeee
http://www.facebook.com/ShrapDrakers/
Odpowiedz
#9
A co do grup na fb - to jest już w ogóle śmietnik w większości przypadków...
http://www.facebook.com/ShrapDrakers/
Odpowiedz
#10
Shocked 
Mimo mojego czepiania i zwracania uwagi, muszę przyznać, że pewne postępy osiągnąłem. Widzę mniej fotek z "brzydką" prezentacją. A niektóre osoby się naprawiły., co cieszy.
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  C&R stosować czy nie turkućpodjadek 249 219.664 18-11-2014, 00:30
Ostatni post: Marcin


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.