Shrap-Drakers Fishing Forum
Obsesja, Wędkarski SUP.
#1
Już od wielu lat marzy mi się wędkarski SUP.
Beczy
A teraz parę słów o SUP a właściwie, co to jest SUP?

SUP to skrót od Stand Up Paddle, po polsku „Wstań i wiosłuj”, czyli wiosłowanie na stojący.

Powszechnie większość wyobraża sobie, że potrzebna jest do tego specjalna deska z wiosłem i
to jest właśnie błąd, to może być każdy sprzęt pływający, którym da się płynąć wiosłując na
stojący.

A oto moja obsesja, wędkarska deska SUP, na moja kieszeń jest to cena makabryczna, za taką
cenę można w Polsce kupić porządną łódkę, a że marzenia należy spełniać postanowiłem
zrobić Wędkarskiego SUP’a według mojego planu.

[attachment=20325]
[attachment=20326]
Odpowiedz
#2
U nas na Narwi pływają SUP'ami Oczko Ale tymi zwykłymi. Jak dla mnie to jak spacer po linie, a jeszcze tyle gratów załadować na tą dechę i łowić z tego? Podziwiam.... z drugiej strony zapiąć sumka 30kg+ to by pewnie fajnie pociągał na spinningu Usmiech
http://www.facebook.com/ShrapDrakers/
Odpowiedz
#3
Tak chyba nie doczytałem....

"Powszechnie większość wyobraża sobie, że potrzebna jest do tego specjalna deska z wiosłem i
to jest właśnie błąd, to może być każdy sprzęt pływający, którym da się płynąć wiosłując na
stojący."


Czyli mój kuter to też SUP? Pfftt Tego nie wiedziałem Pfftt
http://www.facebook.com/ShrapDrakers/
Odpowiedz
#4
Z deskami SUP to tak jak z łódkami, są małe i duże, wędkarskie najczęściej mają
około 4 m długości i nawet 1 m szerokości.
SUP czyli wiosłowanie na stojący, to myślę że jak się uprzesz to może być też
kuter SUP.
Bezradny
Odpowiedz
#5
Już pisałem, że od wielu lat marzył mi się wędkarski SUP.

Jakieś 4 lata temu kupiłem nawet kilka arkuszy ze sztywnej pianki poliuretanowej,
ale jakoś zabrakło czasu i koncepcji, a może raczej odwagi.

Ponad 2 lata temu trafiła mi się gratka za grosze, duża deska windsurfingowa Mistral
380 cm na 70 cm, jak się zrobiło ciepło to zabrałem ją nad wódę, a było to w lipcu 2013 roku.

Jakie były efekty pływania z wiosłem na desce windsurfingowej Mistral napiszę jutro,
no i oczywiście wstawie zdjęcia.
Odpowiedz
#6
Ja od kilku lat używam "SUP" ; Stuleńsko-Uhruska Pychówka. Kosztowała mnie jakieś 400 zł i trochę roboty. Jedyna wada, że jest trochę ciężka, ale spokojnie pływa sie tym na stojąco, właściwie to samemu inaczej się nie da.
Odpowiedz
#7
Deskę windsurfingową Mistral 380 tuż po nowym roku w miarę wolnego czasu zacząłem przerabiać na wymarzonego wędkarskiego SUP’a, nie będę zanudzał Was szczegółami jak to zrobiłem tylko napiszę krótko
Deskę Mistral 380 przeciąłem wzdłuż na pól i skróciłem, następnie z pianki poliuretanowej wstawiłem jej środek rdzeń o przeciętnej szerokości 30 cm i tym oto sposobem deskę Mistral z 70 cm poszerzyłem do jednego metra.
Zaznaczam że moim zamiarem jest osiągnięcie wymiarów wędkarskiego SUP’a około 3,2 m długości na 1 m szerokości.

Odpowiedz
#8
(23-01-2015, 18:08)banita napisał(a): Deskę Mistral 380 przeciąłem wzdłuż na pól
Łezka się zakręciła... uczyłem się pływać na windsurfingu na takich deskach...
Pozdrawiam,
Walkor
Odpowiedz
#9
Ja tez pamietam moje pierwsze kroki na podobnym sprzęcie Oczko
Ale z drogiej strony deska dostaje nowe życie - powodzenia w realizacji projektu.
Odpowiedz
#10
Też trzymam kciuki! Takie projekty rozwijają wędkarstwo!
Pozdrawiam,
Walkor
Odpowiedz





Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.