Shrap-Drakers Fishing Forum
Niskobudżetowy ponton Made In CCCP.
#1
Plany były już wcześniej na zakup jakiegoś pontonu na sporadyczne użycia więc coś dobrego i markowego z góry odpadało. Właśnie dostałem info o rosyjskim pontonie - kupiony jako nowy i do tej pory nawet niewypakowany dwa lata temu na wyjazd do Chorwacji, na który w końcu nie pojechał Haha, zapomnieli zabrać. Koszt "szejset", połowa ceny nowego.

Teraz pytanie, warto?, ale nie chodzi mi o koszt tylko o jakość/użyteczność tego pontonu. Nie będę nim pływał często, raczej gdzieś na wyjazdach na jeziora czy też kilkanaście metrów od brzegu na Narwi. Ponton nie ma pawęży, ale ja i tak nie przewiduję żadnej motorowni bo po pierwsze brak miejsca na wożenie, po drugie dodatkowy koszt.

Wszelkie za i przeciw mile widziane - do 6 stycznia muszę dać znać czy biorę czy nie.
Odpowiedz
#2
Jakieś parametry? Wymiary? Zdjęcia? Bo tak to trochę z fusów wróżenie Pfftt
Odpowiedz
#3
(02-01-2015, 14:05)cnk napisał(a): Jakieś parametry? Wymiary? Zdjęcia? Bo tak to trochę z fusów wróżenie Pfftt

No dokładnie gdybym wiedział to model czy coś innego bym napisał w pierwszej wiadomości.

Z tego co przeglądałem to wychodzi mi Coś Takiego bo podobno ma właśnie 3m ale liczba komór mi się nie zgadza - kumpel twierdzi że ma czterokomorowy Mysli.

Szukam po google ale dużo info nie ma.

Odpowiedz
#4
(02-01-2015, 19:00)Marcin napisał(a):
(02-01-2015, 14:05)cnk napisał(a): Jakieś parametry? Wymiary? Zdjęcia? Bo tak to trochę z fusów wróżenie Pfftt

No dokładnie gdybym wiedział to model czy coś innego bym napisał w pierwszej wiadomości.

Z tego co przeglądałem to wychodzi mi Coś Takiego bo podobno ma właśnie 3m ale liczba komór mi się nie zgadza - kumpel twierdzi że ma czterokomorowy Mysli.

Szukam po google ale dużo info nie ma.

Nie znam się na pontonach Dokuczacz ale jakbym brał dla siebie to bym chyba zaryzykował, tylko sprawdził cenę, bo jak kiedyś oglądałem taki za wschodniej granicy to były na Allegro po 500-600 zł. A spróbowałbym dlatego, że w podanych parametrach była grubość powłoki i te rosyjskie miały grubiej niż ceraciaki z hipermarketów po 200 zł Usmiech

Kilka lat temu, na tydzień przed ślubem stwierdziliśmy z żoną, że jest ładna pogoda i robimy spływ po Wkrze tylko nie mamy czym a nie mieliśmy jakoś przekonania do kajaka więc szybko w auto i ogień z Płońska do Auchan na Modlińską po ponton ROTFL Kupiliśmy coś żółtego za chyba 199 czy 249 zł co ma 280 cm długości i prosto z Auchana pojechaliśmy wodować się w Jońcu, do Borkowa dał radę Jezyk Kilka lat przeleżał, po kilku latach podjechałem do starostwa, wymalowałem numery i wypłynęliśmy ponownie na Wkrę wśród hord kajaków tym razem ze spinningiem, by w ciągu dwóch godzin lądować na pokładzie pontonu pięć szczupaków, więc podsumowując zawsze lepiej mieć ponton niż go nie mieć Okok

Ja swój widzę tylko na takiej wodzie i na niewielkim jeziorze przy trzcinach, dalej bym nim nie ryzykował, ale pływać i łowić daje radę Usmiech
Odpowiedz
#5
Jesli taki jak w linku to bym wzial :-)
Odpowiedz
#6
Dobra, jeśli okaże się że naprawdę kosztował ponad tysiąc i jest fabrycznie nowy tak jak mówi, to wezmę. Jak się nie spodoba to albo go wchłonie allegro, albo pojedzie do innego kumpla za parę setek więcej.
Po trzech Królach dam znać Okok.
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jaki ponton? krzysiex 49 51.545 24-07-2013, 08:51
Ostatni post: felo2000
  Ponton kolibri- proszę o opinie. discusec 24 34.609 08-02-2013, 12:39
Ostatni post: discusec
  Ponton jest- przyczepka na płaozach czy kółkach? mawer 13 22.422 10-11-2012, 17:14
Ostatni post: sharki
  Ponton Metzeler Maya-silnik Salut-M ,Tomos4 robisum1 22 29.180 28-06-2012, 08:18
Ostatni post: robisum1
  Ponton + silnik na rzeki: Wisła i Odra Krystek 81 96.586 26-03-2012, 18:45
Ostatni post: bandzior
  ponton na dachu :p auta bandzior 9 13.414 25-12-2011, 18:01
Ostatni post: andrew
  Jak wybrać ponton i silnik- kilka praktycznych rad krzysiex 2 6.352 03-10-2011, 17:15
Ostatni post: garbus
  Pomka elektryczna-ponton bandzior 2 5.983 11-02-2011, 17:54
Ostatni post: andrew


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.