Shrap-Drakers Fishing Forum
Stowarzyszenie Nasza Narew
#1
Jest takie stowarzyszenie, notabene zarejestrowane w Pułtusku, o nazwie Nasza Narew.

Ma ponad 100 członków i walczy generalnie o obwód nr 7 a między innymi, o to co najważniejsze, czyli o uwolnienie obwodu z rybaków Oklasky

Warto się tym zainteresować! Usmiech

Dla zainteresowanych przykład jednego z dokumentów:

   
http://www.facebook.com/ShrapDrakers/
Odpowiedz
#2
To coś ciekawego o czym nie słyszałem Okok.


Odpowiedz
#3
(09-12-2014, 22:42)Marcin napisał(a): To coś ciekawego o czym nie słyszałem Okok.

Ja się dowiedziałem parę dni temu dopiero, ale nie miałem czasu napisać Wam o tym. Napisałem również do Prezesa Stowarzyszenia, że służymy jako Shrap pełną pomocą. Jak będę posiadał jakieś nowe informacje, będę się starał pisać na bieżąco!

http://www.facebook.com/ShrapDrakers/
Odpowiedz
#4
(09-12-2014, 22:53)bysior napisał(a):
(09-12-2014, 22:42)Marcin napisał(a): To coś ciekawego o czym nie słyszałem Okok.

Ja się dowiedziałem parę dni temu dopiero, ale nie miałem czasu napisać Wam o tym. Napisałem również do Prezesa Stowarzyszenia, że służymy jako Shrap pełną pomocą. Jak będę posiadał jakieś nowe informacje, będę się starał pisać na bieżąco!

Bardzo dziwne te stowarzyszenie bo ani wpisu do KRS jeszcze nie wyniuchałem, ani co ważniejsze samego statutu i celów Mysli.
Odpowiedz
#5
Wydział Łowiectwa i Rybactwa Śródlądowego
Departament Środowiska
Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
ul. Jagiellońska 26
03-719 Warszawa

Szanowni Państwo,

Wspólnie z członkami Stowarzyszenia o nazwie „Nasza Narew” wnosimy o wszczęcie rozprawy administracyjnej przeciwko Okręgowi Mazowieckiemu PZW z/s w Warszawie, który to w żaden sposób nie kontroluje rybaka z okręgu rybackiego nr 7. Z przykrością muszę stwierdzić, że rzeka Narew została zamordowana przez nadal PROWADZONĄ RABUNKOWĄ GOSPODARKĘ RYBACKĄ. Rybak odławiając ryby w określone dni i godziny łamie wszelkie zasady etycznego podejścia do życia w rzece. Mimo, że widoczne jest tarlisko linów i opóźnione tarło leszcza- trwało praktycznie do drugiej połowy lipca- on i jego pomocnik obstawiali sieciami miejsca godowe tych ryb i tłukli kijami w wodę po to, by jak najwięcej tarlaków wpadło im do sieci. Okręg Mazowiecki PZW niczego się nie nauczył po tym jak jako samotnik rozpocząłem walkę z tym procederem jakiego dopuszcza się ów rybak. Od tamtego czasu w Narwi wytępiono praktycznie do cna dużego szczupaka, sandacza, płoć, okonia, jazia, klenia, wzdręgę, a teraz morduje wymienione przeze mnie gatunki, odbywające tarło. Nasze Stowarzyszenie liczy już 78 wędkarzy i jesteśmy zarejestrowani w Starostwie Pułtuskim jako Stowarzyszenie zwykłe. Działania rybaka doprowadziły do zniszczenia narwiańskiej flory w tym unikatowych grzybieni białych występujących licznie na rozlewiskach Narwi w okolicach wsi Gzowo, Strzyże i Kruczy- Borek. Nadal stosuje on nocne zaciągi sieciowe od jednego brzegu rzeki do drugiego łupiąc wszystko to, co nie przechodzi przez oczka sieciowe. Bywały i takie sytuacje, że podczas zaciągu kiedy nad wodą powstawał duży opar w ich sieci łowieni byli wędkarze, którzy ustawiali się łodziami na nocne wędkowanie. Taki stan rzeczy nie może trwać. Jesteśmy zbulwersowani tym co dzieje się za zgodą władz PZW i musimy uświadomić tym ludziom, że to są nasi pracownicy, a My wędkarze jesteśmy pracodawcami Prezesa i całego Zarządu. Jest to jawne łamanie zasad, gdyż powinno się nas zapytać gdzie można dokonać odłowu kontrolowanego i w jakim okresie? Skandaliczne jest również to, że rybacy łowią w kamizelkach z napisem PZW- to przekracza wszelakie normy. PZW to organizacja wędkarska, a wędkarzowi wolno łowić tylko i wyłącznie za pomocą wędki. Kuriozum i paranoja- którym się przeciwstawiamy wnosząc i prosząc w imieniu wędkarzy zrzeszonych w Stowarzyszeniu „Nasza Narew” o postępowanie administracyjne przeciwko Okręgowi Mazowieckiemu PZW i wyznaczeniu jak najprędzej jest to możliwe terminu takiej rozprawy. Przed złożeniem pozwu zbiorowego p-ko Okręgowi mazowieckiemu PZW o wydanie zakazu sieciowego odłowu ryb nie tylko na rzece Narwi co najmniej na dziesięć lat chcemy zachować obowiązującą procedurę w takich przypadkach.
W oczekiwaniu na odpowiedź pozostajemy z wyrazami poważania.

Stanisław Wasilewski- przewodniczący- Żyrardów
Wiesław Bartoszewicz- sekretarz- Gzowo
Edward Myrcha- skarbnik- Siedlce
Sławomir Gmaj- komisja rewizyjna- Warszawa
Sławomir Babiński-członek Zarządu- Wołomin
Tadeusz Wielogórski- członek Zarządu- Mińsk Mazowiecki

Do wiadomości:
1. Starosta pow. Pułtuskiego
2. Wojewoda Mazowiecki
3. w/w założyciele Stowarzyszenia „Nasza Narew”
http://www.facebook.com/ShrapDrakers/
Odpowiedz





Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.