Shrap-Drakers Fishing Forum
Pierwsze kroki na lodzie
#1
Chyba na odwilż się w tym roku nie doczekam i powoli chyba spinning trzeba odłożyć na półkę. Jako że pstrągów nie łowię i innych troci również, w planie mam w tym roku pochodzić na lód czego nie robiłem od lat 20. Usmiech

Tak więc pytanie do Was. Jaka wędkę polecacie, jakie mormychy, żyłki i inny sprzęt potrzebny żeby połapać Usmiech
http://www.facebook.com/ShrapDrakers/
Odpowiedz
#2
(03-12-2014, 12:16)bysior napisał(a): Chyba na odwilż się w tym roku nie doczekam i powoli chyba spinning trzeba odłożyć na półkę. Jako że pstrągów nie łowię i innych troci również, w planie mam w tym roku pochodzić na lód czego nie robiłem od lat 20. Usmiech

Tak więc pytanie do Was. Jaka wędkę polecacie, jakie mormychy, żyłki i inny sprzęt potrzebny żeby połapać Usmiech

Ja mam wędki pamiętające poprzedni ustrój Haha. Włókno szklane z pastucha wyszlifowane papierem na końcu korki z wina zalakierowane lakierem do paznokci, przelotki z drutu a kołowrotek to twór rodem z CCCP. I co, i się łapie Okok.
Z Martą w zeszłym roku byliśmy w Makowie po coś tam już nie pamiętam, zadzwonił ojciec że w Pułtusku nie ma ochotek i żebyśmy tam kupili - i kupiliśmy kila wędek, kołowrotków itp ROTFL. Kosztuje to jakieś ułamki tego co płaci się za przynęty spinningowe. Frajda na lodzie jest przednia szczególnie teraz bo występuje coś co zdarza się bardzo rzadko czyli przeźroczysty lód pod którym wszystko dokładnie widać. Ja wczoraj łaziłem po takim i napatrzeć się nie mogłem na ryby pływające/uciekające pod lodem. Stary łowił i trafiał okonki, ja wędki nie rozkładałem wolałem posiedzieć na krzesełku za wiatrem i połazić patrząc na ryby. Chodzi się kozacko, na początku trochę niepewnie niczym Jezus po wodzie ale idzie przywyknąć.

Wstawię kilka zdjęć z wczoraj poglądowych i filmiki.

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   





PS: właśnie przeglądam allegro za łyżwami, poszedłbym po tym lodzie na łyżwach ja zły Haha
Odpowiedz
#3
A jak z grubością lodu?
Odpowiedz
#4
Nie wiem nie mierzyłem - pewnie z 5 miał i czysty więc na miękko można było latać a od tamtej pory jeszcze go trochę przybyło, ale, ale zrobiło się ciepło. Narew już poszła więc i stojące wody mogą jeszcze odpuścić tym bardziej że nocami ma nie być ujemnych temperatur.

Odpowiedz
#5
Ponoć w sobotę o zmierzchu ktoś się wykąpał na Gnojnie. Na klatce w Zegrzu jakieś 12-15cm i wędkarzy, i okoni nie brakło w wikiend.
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Warunki na lodzie andrew 20 24.825 28-01-2014, 07:54
Ostatni post: spining


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.