Shrap-Drakers Fishing Forum
Guide Select Phantom - wklejanka?.
#11

I jeszcze jedna rada. Jak pokwitujecie odbiór u kuriera lub listonosza to stwierdzacie, że towar jest w porządku i go akceptujecie. Wiec zanim podpiszecie radzę otworzyć paczkę przy dostawcy i sprawdzić czy wszystko jest w porządku (nie ma co gadać, że mu się spieszy bo to jest Wasze prawo). W przeciwnym wypadku tylko od grzeczności sprzedawcy zależy czy uzna wasze późniejsze uwagi.
[/quote]




Nawet jeśli odbierzecie paczkę nie sprawdzaną przy kurierze (dostawcy) macie prawo ją zwrócić. Gwarantują to przepisy UE, które weszły w życie 13 czerwca br.; na zwrot bez podawania przyczyn macie 14 dni, co ciekawe sprzedający ma obowiązek zwrócić, również koszty dostawy (kuriera). Jeśli na stronie sprzedawcy, lub innych dostarczonych materiałach nie ma informacji o możliwości zwrotu, termin zwrotu automatycznie wydłuża się do 12 miesięcy Usmiech
Odpowiedz
#12
(15-09-2014, 07:57)krokodyl napisał(a): Nawet jeśli odbierzecie paczkę nie sprawdzaną przy kurierze (dostawcy) macie prawo ją zwrócić. Gwarantują to przepisy UE, które weszły w życie 13 czerwca br.; na zwrot bez podawania przyczyn macie 14 dni, co ciekawe sprzedający ma obowiązek zwrócić, również koszty dostawy (kuriera). Jeśli na stronie sprzedawcy, lub innych dostarczonych materiałach nie ma informacji o możliwości zwrotu, termin zwrotu automatycznie wydłuża się do 12 miesięcy Usmiech

Ale musi być spełniona jedna rzecz - towar musi być nieużywany - i problem zaczyna się w określeniu kiedy był używany (czy jak jest otwarte pudełko to już był użyty? czy jak włączyłeś urządzenie elektroniczne by sprawdzić czy działa to też już jest użyte?). Kiedyś chyba nazywało się to rękojmią.
Pozdrawiam,
Walkor
Odpowiedz
#13
rękojmia - mówi o obowiązku dostarczenia przez sprzedawcę/producenta produktu wolnego od wad, zgodnego z opisem umieszczonym na opakowaniu.
Czyli jeżeli kupujesz wędkę a ona ma rysę, pękniętą przelotkę, uszkodzony korek itp. sprzedawca/producent ma obowiązek usunąć wadę, wymienić produkt lub zwrócić zapłatę.
rękojmia obowiązuje w okresie 2 lat od daty zakupu... można ją porównać z gwarancją - lecz w przypadku gwarancji sprzedawca/producent musi dostarczyć dokument gwarancji, a rękojmia obowiązuje wszystko co jest przedmiotem sprzedaży...
jeśli kupimy produkt nie jest objęty gwarancją i tak możemy dochodzić praw w ramach rękojmi i raczej nikt nie będzie ryzykował z nieuznaniem roszczeń z powodu kilkudziesięciu czy kilkuset złotych, w przypadku zgłoszenia sprawy w uokik można mieć sporo większe kłopoty.

Jako producent mam niestety doświadczenie z tego typu zachowaniami.
Nawet nie macie pojęcia jak naród kombinuje, żeby tylko wyrwać coś dla siebie.
A w przypadku zwrotów w sieciach typu castorama czy leroy merlin, to można książkę napisać... ludzie oddają np. stary produkt w opakowaniu nowego (na recepcji, czyli punkcie przyjmowania zwrotów, raczej nikt się nie zna na tym co odbiera) i w ten sposób zostają szczęśliwymi posiadaczami czegoś nowego w zamian za zwrot zużytego sprzętu. Czasami nawet udaje się im zwrócić coś czego dana sieć/sklep nie oferuje w sprzedaży Usmiech

Cóż, wody w rzekach musi jeszcze sporo upłynąć zanim zmieni się mentalność społeczeństwa, jeszcze sporo ryb będzie zabitych a sprzedawców naciągniętych...
Odpowiedz
#14
Tak, "przedsiębiorczość" Polaków nie zna granic.
Wiek XX bardzo głęboko zakorzenił w narodzie instynkt "przedsiębiorcy".
Odpowiedz
#15
Ta akcja z niewłaściwymi nadrukami ma związek z moim GS. Kupiłem go jako używkę na allegro jakieś 3 lata temu. Miał być GS Boxer ale jak przyjechał do mnie kurierem to miałem taka sama konsternację jak w twoim przypadku. Od razu telefon do sprzedawcy i długie minuty jego tłumaczeń. Wytłumaczył mi że to na 100% GS Boxer i nawet numery katalogowe wypisane na blanku się zgadzają. Sprawdziłem - sprawdzały się. Powiedział też, że był to kij wygrany na zawodach i pewnie Dragon rzucił ten kijek na nagrodę ze względu na ten felerny nadruk. Jako, że cena była okazyjna zaryzykowałem i nie zwracałem tej wędki. Z czasem całkowicie zapomniałem o tym drobnym felerze. Swoją droga ciekaw jestem co na to firma Dragon. Jak odnosi się do tej akcji z nadrukami?

Moim Boxerem łowię od tych 3 sezonów i jest na prawdę super (poza typowymi felerami GS wynikającymi z długiego użytkowania).

A tak na marginesie: wyjaśniło się czy to wklejanka czy nie??
Odpowiedz
#16
Zdarza mi się tygodniowo przewalić kilkadziesiąt paczek w obie strony i nie jest do końca tak jak piszecie z tym otwarciem przy kurierze.
Paczkę można oczywiście otworzyć i tu są dwie opcje. Jedna to taka, która faktycznie daje możliwość otwarcia paczki i sprawdzenia zawartości - płatne dodatkowo. Druga to poprosić kuriera o zaczekanie i sprawdzenie przy nim paczki, jednak to można zrobić dopiero po pokwitowaniu przesyłki czyli już po jej odebraniu. Wtedy jeśli paczka jest wadliwa/uszkodzona to kurier może sporządzić protokół, jednak w cale nie musi na miejscu bo ma na to 7 lub 14 dni.
Jak to się dokładnie ma nie wiem, do tej pory jak miałem coś z paczkami nie tak to poprzez kontakt z drugą stroną dochodziliśmy do porozumienia. Generalnie podpisując się odbieramy paczkę bez zastrzeżeń co do jej stanu i zawartości bo żaden kurier nie da nam otworzyć i zajrzeć do przesyłki przed jej pokwitowaniem - możecie sprawdzić (pod warunkiem że nie znacie osobiście kuriera Milczek).

Wracając do wędki, działa, kosi i przyniosła już sporo ryb - oprócz skuchy z napisem jestem bardzo zadowolony Okok.
W miedzy czasie jeszcze przedzwonię/napiszę do Dragona co oni na to.

Edyta:

Phantom nie jest wklejanką, szczytówka jest jednolita.
Odpowiedz
#17
(15-09-2014, 10:22)Marcin napisał(a): Edyta:

Phantom nie jest wklejanką, szczytówka jest jednolita.

Czyli się nie pomyliłem Pfftt
http://www.facebook.com/ShrapDrakers/
Odpowiedz
#18
(15-09-2014, 10:22)Marcin napisał(a): Edyta:
Phantom nie jest wklejanką, szczytówka jest jednolita.
Czyli rurka? Czy szczytówka pełna?

Pozdrawiam,
Walkor
Odpowiedz
#19
(15-09-2014, 11:50)walkor napisał(a):
(15-09-2014, 10:22)Marcin napisał(a): Edyta:
Phantom nie jest wklejanką, szczytówka jest jednolita.
Czyli rurka? Czy szczytówka pełna?

Nie, nie jest to wklejanka.
Odpowiedz
#20
hehe....tak jak pisze Marcin, żaden kurier nie da Wam otworzyć paczki przed podpisaniem odbioru. Jak będzie coś nie tak i odmówicie odbioru to on musi to zwrócić do sortowni, co w takim przypadku jest jednoznaczne z tym że ponosi pełną odpowiedzialność za tą paczkę. Co innego jak wykupicie usługę sprawdzenie przy kurierze....

Oczywiście zdarzają się różne sytuacje i życie to weryfikuje, generalnie Kurierzy to specyficzna kasta ludzi - oczywiście nikogo nie obrażającJezyk

pozdrawiam,
malcz
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Guide Select Skinner Cast - prośba o opinie rybakaw 0 3.650 21-03-2014, 16:48
Ostatni post: rybakaw
  wklejanka Mariano 26 27.433 17-02-2011, 10:50
Ostatni post: colednik
  Dragon GUIDE SELECT Tiny 2.70 m 2-10g turkućpodjadek 7 12.757 25-01-2011, 13:03
Ostatni post: turkućpodjadek


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.