Shrap-Drakers Fishing Forum
Woblery Kabaty HAND MADE.
#1
Robienie woblerów to piękna sprawa. Po pierwsze duża oszczędność, jednak tutaj wszystko weryfikują ryby a "sklepowe" produkty są już w jakimś stopniu sprawdzone. Drugą sprawą jest to, że możemy zrobić sobie przynętę taką, jaką nasza fantazja nam podpowiada. Robione własnoręcznie woblerki są niepowtarzalne i może być tak, że uda nam się zrobić przynętę, na której punkcie oszaleją ryby. Możemy zrobić sobie w dość prosty i szybki sposób przynętę na poszczególne odcinki rzeki, których niestety nie da się obłowić jednym woblerem. Ja na przykład nad moją pobliską rzeczką mam dość krótki dołek.1,5m. wody około 2m długości i metr szerokości "otoczony" płycizną. Tu potrzebna jest przynęta, która bardzo szybko zejdzie z płycizny w głęboki dołek. Można w takim miejscu użyć np. Rippera na ciężkiej główce, która oczywiście w jakimś stopniu gasi pracę Rippera. Można też zrobić samemu wobler i dostosować go właśnie pod takie miejsce. W brew pozorom nie jest to takie trudne.


Ja swoje woblery najczęściej oklejam.. Uważam, że oklejanie daje bardzo dobry efekt i przede wszystkim ładny wygląd woblera . Uważam też, że oklejony srebrną, złotą, holograficzną itd. Folią wobek i polakierowany lakierem z połyskiem to bardzo silny bodziec dla ryb.

UWAGA !!! Wobleroza nie jest uleczalną chorobą. Medycyna nie znalazła jeszcze na nią żadnego lekarstwa. Nie zapomnijcie też o solidnej porcji kofeiny jak i o otworzeniu przed przystąpieniem do strugania browarka.

Tu troszkę moich wymysłów.
Odpowiedz
#2
witaj Szymek. fajnie, że jest nowy strugacz bo coś ostatnio nie ma w tych działach ruchu.
a tak będę mógł coś potpatrzeć ROTFL
fajne woby.
Odpowiedz
#3
Ten srebrny woblerek z doczepionym ogonkiem -ciekawy .
Musi fajnie zamiatać . testowałeś go ? napisz o jego pracy , czy ogonek dociążałeś ?
Odpowiedz
#4
Dzięki.
Woblerek zamiata ładnie ogonkiem, dość szeroko. przez co wobler nie może zejść za głęboko, ale to woblery sumowe nocne, kiedy sum wychodzi do powierzchni i cmoka Usmiech Usmiech
Dociążyłem cyną delikatnie od dołu po jednej stronie i to samo od góry tylko mniej z drugiej strony. Dzięki temu robi takie myki niekonwencjonalne.
Odpowiedz
#5
Witam kolege strugacza. Kolejny Dżepetto z pasją Figielek
Twoje wobki znam z sieci ale nie pamiętam skąd Bezradny Choroba woblerowa jest tak silna, że więcej czasu poświęcam na lekarstwo (czyli oglądanie cudzych prac), niż dla własnej żony. Usmiech
Fajne wobki tworzysz i co do folii ALU to się w 100% zgadzam. Ma w sobie to coś, że sam chętnie z niej korzystam.
ps. Gdzie na Bugu grasujesz ? Oczko
Widoki przyrody są różne w różnych miejscach, prawa przyrody są wszędzie te same.
Odpowiedz
#6
Dzięki serdeczne. Grasuję na Brzuzie, Szuminie, Wywłoce.
Odpowiedz
#7
Jak się mają wywłoczańskie bolki?
Nie odwiedzałem ich już chyba 2 lata... Kiedyś piękne torpedy z nurtu ze środka rzeki na Trille tam wyciągałem.
Odpowiedz
#8
Ojj mają się, mają Usmiech Dokładnie nie Wywłoczańskie, bo na Wywłoce teraz szczupak i okoń króluje . Ale tu za wałem... wiesz już gdzie ?Usmiech Po betonach jak po lewej i prawej masz Wywłokę to dalej prosto za wałami Oczko
Odpowiedz
#9
(27-03-2014, 22:06)szymkk2 napisał(a): Dzięki.
Woblerek zamiata ładnie ogonkiem, dość szeroko. przez co wobler nie może zejść za głęboko, ale to woblery sumowe nocne, kiedy sum wychodzi do powierzchni i cmoka Usmiech Usmiech
Dociążyłem cyną delikatnie od dołu po jednej stronie i to samo od góry tylko mniej z drugiej strony. Dzięki temu robi takie myki niekonwencjonalne.

Gratuluję pomysłu o ile jest Twój :Oklasky

Odpowiedz
#10
Pomysł jest mój.
Tzn. nie wiem o co chodzi, bo jeśli o ogonek na przegubie to wiele osób takie wobki wykonuje. Jeśli zaś chodzi Ci o wyważenie ogona, by uzyskać tak nieregularne, naturalne ruchy to mój pomysł.
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Tomy Hand Made-Tomy's Bait- tomo 236 198.199 27-04-2020, 05:35
Ostatni post: bysior
  Woblery TG Woblery TG 144 123.440 09-05-2016, 07:28
Ostatni post: pawcio
Video woblery " sambor" hand made mysz 134 138.986 01-12-2015, 20:18
Ostatni post: mysz
  Grayo hand made grayo 23 22.564 03-11-2015, 19:03
Ostatni post: grayo
  woblery muddlera muddler 27 29.971 03-07-2015, 16:17
Ostatni post: muddler
  G.J hand made ;) gtsphinx 106 95.666 29-03-2015, 11:00
Ostatni post: gtsphinx
Bug HaNd MaDe by Kojoto kojoto 496 387.885 17-02-2015, 01:06
Ostatni post: kojoto
  JP Hand Made Jakub Podleśny 94 113.337 01-12-2014, 08:17
Ostatni post: Jakub Podleśny
  Hand made by Manniek manniek66 11 16.260 29-08-2014, 20:20
Ostatni post: manniek66
  M.S Hand-Made maciek 26 26.964 01-07-2014, 17:02
Ostatni post: marcist


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.