Shrap-Drakers Fishing Forum
Love-Bait moje przynęty
#41
Znalazłem wczoraj chwilę żeby, z zegarkiem w ręku, wyskoczyć nad wodę poustawiać ostatnio wykończone korpusy woblerów. W związku z tym, z zegarkiem w ręku, naciąłem woblery pod ster i wkleiłem poliwęglan na poxipol. Potem na przystanku w stronę ZZ dołożyłem kółeczka łącznikowe a w drodze na Nieporęt kotwiczki, bez zegarka w ręku bo miałem obie zajęte Haha
Pogoda była mocno w kratkę ale udało mi się poustawiać prawie wszystkie woblery i pomachać trochę bezsterowymi Januszami, trafiłem nawet jednego okonia czego się nie spodziewałem. Taka to już zabawa z woblerami, że po odlaniu partii nad wodą jest zwykle druga runda "wędkarskiej roboty" i dopiero po dwóch wyjazdach można na nie komfortowo połowić.
Trochę nowych spostrzeżeń, które może komuś z Was się przydadzą:
1. Bezsterowce- warto dociążać do uzyskania neutralnej pływalności- wydają mi się być przy takim dociążeniu najbardziej wszechstronne. Ponadto, czasem wychodzi bardzo ciekawa praca przy obciążeniu za dolnym oczkiem ale ten temat będę zgłębiać po odlaniu większej partii tak obciążonych bezsterów.
2. Stery- wielkość i szerokość warto ograniczać tak, żeby nie uderzały w klasyczne pogo, płoszące wszystko co się rusza w promieniu 50m. Wczoraj z premedytacją postawiałem stery taki na oko za małe, za wąskie i praca woblerów (Janusze, T800, Target slim) okazała się dość zdecydowana ale drobna, z lusterkowaniem w trakcie prowadzenia choć to już bardziej kwestia kształtu i szerokości korpusu (Janusze, T800). Dodatkowo w takcie testów podgiąłem boki steru jednego z woblerów i akcja przynęty zyskała bardzo fajną nieregularną amplitudę i odbicia bokami- ten patent polecam szczerze każdemu, bo potrafi zrobić z killera ze słabiutkiej przynęty (więcej możecie poczytać u sąsiadów z JB.pl- nie chcę się dublować link: http://jerkbait.pl/topic/23926-love-bait-moje-przynęty/?p=1327462 ).
3. Ostatnia rzecz to uzbrojenie. Wczoraj w jednym woblerze zastosowałem, z braku laku, haki zamiast kotwic. W efekcie woblera prowadziło się dużo bardziej komfortowo przez urozmaiconą wszelkiego rodzaju zielonymi przeszakadzajami wodę. Co do piustych/zciętych brań na razie jeden:zero dla mnie ale jeszcze się na ten temat nie wypowiem.
               
Odpowiedz
#42
Jak robisz ten odcisk "breitlinga" w wobkach? To z formy czy odciskają nakladka? (Oczywiście jeżeli to nie tajemnica zawodowa)
Odpowiedz
#43
Częściami, ale nie od breitlinga Oczko Wszystkie woby są odlewane z żywicy a czasem żywicy z pianą w formach silikonowych.
Odpowiedz
#44
tak sobie myślę...i nie przypominam sobie żeby kiedykolwiek jakiś wobler podobał mi się bardziej od tego cyborga. Naprawdę świetna robota Oklasky
Zaczynam się już przypominać Kwadr
Odpowiedz
#45
Pamiętam, pamiętam i bardzo się cieszę, że Ci się podoba, bo nie jest to przynęta w guście tzw. uniwersalnym Usmiech Niedługo będę robił partię Januszów i T800, taką większą bo nie tylko Ty się przypominasz. Postaram się zrobić w okolicach 30-40 szt. W tygodniu nieśmiało siadam do odlewania korpusów a potem wielkie całodzienne mazanie. PS. Będą też inne, trochę mniej standardowe woblery Cwaniak
Odpowiedz
#46
Jakiś czas temu dostałem w prezencie Twojego woblera i jestem pod wielkim wrażeniem Oklasky Jak już przetestujesz to chętnie nabędę takiego bezstera w malowaniu fire tiger.
Odpowiedz
#47
Chyba wiem, którego i od kogo Haha Przydałaby mu się jedna a lepiej dwie warstwy poliuretanu na wierzch. Jeśli pracujesz, mieszkasz czy bywasz w Warszawie, to mogę go od Ciebie zawinąć na parę dni i trochę zreanimować powłokę lakierniczą. Oczywiście po koleżeńsku.
Odpowiedz
#48
(11-05-2014, 21:24)prazmol napisał(a): Chyba wiem, którego i od kogo Haha Przydałaby mu się jedna a lepiej dwie warstwy poliuretanu na wierzch. Jeśli pracujesz, mieszkasz czy bywasz w Warszawie, to mogę go od Ciebie zawinąć na parę dni i trochę zreanimować powłokę lakierniczą. Oczywiście po koleżeńsku.
Jestem codziennie Okok Elegancko!

Odpowiedz
#49
To jeszcze na okoliczność niedzielnego doła kilka jaśniejszych akcentów.
Odpowiedz
#50
Zacnie się prezenrują. Jak będzie jakaś nadwyżka możliwa do kupna to ze 2 sztuki bym przygarnął do pudełka Cwaniak
"Czasem więcej uczy cudza głupota niż własny rozsądek"
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Tomy Hand Made-Tomy's Bait- tomo 236 198.199 27-04-2020, 05:35
Ostatni post: bysior
Video Moje Woblery,Muchy,Koguty,Jigi,Chwosty,Przywieszki HAND MADE stylezzhh 1 4.531 04-09-2013, 13:09
Ostatni post: stylezzhh
  Przynęty własnej produkcji. kemmyl14 924 695.386 30-06-2013, 10:57
Ostatni post: damian10
  Moje przynęty sikora 0 5.423 31-03-2013, 12:08
Ostatni post: sikora
  Moje pierwsze cudaki cyrax 11 15.238 27-02-2012, 15:52
Ostatni post: morouk
  przynęty Sebile garbus 10 16.409 21-02-2012, 17:54
Ostatni post: bandzior
  Ciekawe przynęty do trollingu ala wąchała. bartolek 4 9.964 08-02-2012, 11:46
Ostatni post: kaczy
  Przynęty trociowe Paweł 5 10.098 02-01-2012, 20:40
Ostatni post: spinstar
  Pstrąg na moje zabawki karolordutowski 1 7.053 22-02-2011, 08:57
Ostatni post: morrum
  Przynęty powierzchniowe - Wasze doświadczenia. Camry 19 26.169 28-11-2009, 16:12
Ostatni post: Salmo_Salar


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.