Shrap-Drakers Fishing Forum
korbka do Daiwy
#1
Czy ktoś z forumowiczów może naprawić lub zna kogoś kto by się podjął skomplikowanej naprawy Daiwy?
Problem jest następujący:
Jest korbka a z drugiej strony korpusu jest nakrętka. No i ta nakrętka krzywo się wkręca Bezradny Po kilkuletnim rozpoznawaniu problemu sądzę że gwint albo na korbce albo na nakrętce jest krzywy i trzeba go:
-wyprostować gwint na korbce
-wyprostować gwint w nakrętce
-wymienić jedno i drugie z jakiego innego kołowrotka, może będzie pasować?
Odpowiedz
#2
A jaki model że tak zapytam z ciekawości?
Odpowiedz
#3
(15-02-2014, 07:03)rapa napisał(a): A jaki model że tak zapytam z ciekawości?
Kastor.

Odpowiedz
#4
No tak, czego mogłem się spodziewać że będzie to standardowy model ROTFL
Generalnie gwintu nowego raczej się nie da zrobić w nakrętce. Jeżeli te elementy się zużyły to się je wymienia tylko trzeba przelecieć parę korbek i dobrać pasującą albo kupić nowy młynek za 50$ co czasem może okazać się tańsze. Korbka to połowa ceny młynka w tym przypadku więc jeżeli młynek jest zjechany to bardziej się opłaca kupić nowy niż reanimować dziada Muza
Odpowiedz
#5
(15-02-2014, 19:31)rapa napisał(a): No tak, czego mogłem się spodziewać że będzie to standardowy model ROTFL
Generalnie gwintu nowego raczej się nie da zrobić w nakrętce.


Generalnie nie widzę problemu z nowymi gwintami, problem jest że żeby zrobić nowy w nakrętce zmieni się średnica i znów bez przerabiania gwintu w korbce się nie obędzie a tu już nie wiem jaka jest możliwość w przerabianiu (rozwiercenie i dorobienie tulei z gwintem = rzeźbienie).

Na korbce gwint jest na 99% dobry bo krzywo gwintu narzynką zrobić się nie da, prawdopodobnie gdzieś coś innego jest zgięte.
Kołowrotek mały i dość precyzyjna rzecz, bo myślę że w miarę oblatany tokarz ogarnąłby sprawę, wstaw może jakieś zdjęcia poglądowe żeby było widać w czym jest problem.
Odpowiedz
#6
(15-02-2014, 19:31)rapa napisał(a): Jeżeli te elementy się zużyły to się je wymienia tylko trzeba przelecieć parę korbek i dobrać pasującą albo kupić nowy młynek za 50$ co czasem może okazać się tańsze.
Wiem, masz rację. Jak kupowałem 12-13 lat temu to w promocji za Kastora i Caprica dałem coś ok. 150 cad$ co wychodziło jakoś tak ok. 500plz. W Bassie leżał Caprice za 700plz czyli mnie się opłaciło.
Jak przyleciały z Kanady to byłem mocno zdziwiony że na stopce jest "made in Thailand" a nie "Japan".

Odpowiedz
#7
Darku jak będziesz do mnie jechał zabierz go ze sobą może uda się coś dopasować.
Odpowiedz
#8
Podepnę się do tematu. Może ktoś z kolegów ma zbędne łożysko o wymiarach 13x7x4 .Pozdrawiam.
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Caldia 3000X od Daiwy, wrażenia z użytkowania. night_walker 7 11.491 20-01-2010, 13:20
Ostatni post: night_walker


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.