Shrap-Drakers Fishing Forum
SPRO Red Arc 10400 Stukanie
#1
Witam
Mam pewien problem około 2 dni temu zakupiłem wyżej wymieniony kołowrotek, dziś pierwszy raz odwiedził ze mną rzekę i na dzień dobry pojawił się problem, a mianowicie dziwne stukanie w środku przy niewielkim obciążeniu jakim jest obrotówka nr 1, na sucho działa płynnie, czy ktoś wie co może być przyczyną????
Odpowiedz
#2
Ciężko tak powiedzieć nie mając kołowrotka w ręku ale generalnie nie powinno się tak dziać. Napewno nie ma to dobrych rokowań na funkcjonowanie kręciołka w przyszłości.
Moja rada - reklamuj!!! Kołowrotek nowy, dałeś za niego kasę i ma działać poprawnie. Samemu nie ma co grzebać bo póki jest na gwarancji niech się producent martwi.
Odpowiedz
#3
Dzięki za odpowiedź.
Pozdrawiam
Odpowiedz
#4
Nawet się nie zastanawiaj nad zwrotem jeśli faktycznie coś stuka.
Odpowiedz
#5
(05-01-2014, 15:45)marvolo9 napisał(a): Witam
Mam pewien problem około 2 dni temu zakupiłem wyżej wymieniony kołowrotek, dziś pierwszy raz odwiedził ze mną rzekę i na dzień dobry pojawił się problem, a mianowicie dziwne stukanie w środku przy niewielkim obciążeniu jakim jest obrotówka nr 1, na sucho działa płynnie, czy ktoś wie co może być przyczyną????
Bez obejrzenia kołowrotka, ciężko coś konkretnego powiedzieć.Prawdopodobnie monter w fabryce zaoszczędził lub zapomniał dołożyć smaru Bezradny. Niestety takie rzeczy zdarzają się dość często.Bezradny

Odpowiedz
#6
Stykanie to po części urok tych kolowrotkow. Mam kolegę który ma ze 3 szt i jeden lub dwa mu stykają. Mało smaru, pierwsze edycje nie stukaly. Z tym, ze jeżeli on jest nowy to na gwarancje.
Odpowiedz
#7
Rzeczywiście red-arc mają specyficzną pracę. Mechanizm ma taką charakterystykę, że co jakiś czas pojawia się ciche stuknięcie. Jednak jeżeli zaczyna ono być zbyt wyczuwalne to coś jest nie tak. Jestem od czerwca zeszłego roku posiadaczem red-a 10200 i pod koniec sezonu zaczął mocno pukać. Od razu wysłałem go na gwarancji. Wrócił po kilku dniach a informacja z serwisu brzmiała: odkręciła się śrubka trzymająca kosz. Dokręcili, obejrzeli i teraz kołowrotek chodzi jak złoto Ostr Niestety taki jest urok dzisiejszego sprzętu montowanego taśmowo. Raz na jakiś czas trafi się zonk. W wielu przypadkach jest to totalny drobiazg. W takiej sytuacji należy korzystać z gwarancji chwilę poczekać i znowu cieszć się dobrym sprzętem.
Odpowiedz
#8
W dniu wczorajszym odebrałem reda, z opisu wynika, że przekładnia została poddana regeneracji w weekend o ile warunki pozwolą przetestujęUsmiech
Dzięki za wszelkie odpowiedziUsmiech
Odpowiedz
#9
(06-02-2014, 12:08)marvolo9 napisał(a): W dniu wczorajszym odebrałem reda, z opisu wynika, że przekładnia została poddana regeneracji w weekend o ile warunki pozwolą przetestujęUsmiech
Dzięki za wszelkie odpowiedziUsmiech
Przerażenie mnie ogarnia kiedy czytam że ktoś regeneruje części w nowym kołowrotku.Regeneracja to jest naprawa zużytych części czy zespołów a tutaj pan serwisant co regenerował ?

Odpowiedz
#10
Pytanie tylko czy kołowrotek trafił do serwisu czy do "pana Kazia". KIedyś reklamowałem kołowrotek pewnej firmy, sprzedawca zapewniał że wyśle do serwisu do Niemiec a tymczasem serwisował w Polsce u "pana Kazia".
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Spro Red Arc - serwis bzooora 20 28.101 12-10-2013, 15:19
Ostatni post: Krystek
  Red Arc problem z rolką kabłąka pasiaczek 3 5.454 01-07-2013, 14:53
Ostatni post: pasiaczek
Question Reanimacja - Spro Red Rrc bzooora 15 18.273 17-05-2013, 08:16
Ostatni post: wojtek75
  Kołowrotek Spro Performa 630FD seb603 7 9.850 01-04-2013, 17:46
Ostatni post: seb603
  Wybór: SPRO RED ARC 10300 czy DRAGON FISHMAKER 1130i czy RYOBI ZAUBER 3000 seb603 30 36.903 23-03-2013, 15:23
Ostatni post: seb603
  Spro Hypalite Grisha 0 4.326 25-01-2013, 21:29
Ostatni post: Grisha
  Nierówne nawijanie żyłki SPRO red arc krzysiex 30 36.349 20-03-2012, 20:27
Ostatni post: lutek
  łożysko oporowe Red Arc benjam87 12 15.809 24-03-2011, 10:43
Ostatni post: tom76
  Spro Black Arc TUFF Body bysior 6 9.950 19-07-2009, 19:51
Ostatni post: Camry


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.