Shrap-Drakers Fishing Forum
Boleniowe HM by Tomek1988
#1
Wink 
Witam kolegów, również chciałem się pochwalić moimi woblerami, próżno w tym wątku będzie szukać innych modeli niż boleniowe (w 80% bezsterowe) woblery, jako, że od dawna łowię na bezsterowce i praktycznie tylko na bezstery postanowiłem kombinować nad zrobieniem swoich woblerów tym bardziej, że kupno dobrze pracującego bezstera graniczyło z cudem. Po wielu próbach i godzinach poświęconym tym przynętom efekt wyszedł więcej niż bardzo zadowalający (chodzi o pracę) Wiślane i nie tylko wiślane rapy już ich zasmakowały, w przygotowaniu już jest dwa nowe modele,jeden z nich jerk "Drunk Bleak" przeszedł dzisiaj pozytywne testy wejdzie w życie wraz z nowym rokiem Oczko

"Basuński bezsterowiec" 7cm 16-18g praca na dolnym oczku lusterkowanie z mykami na boki, zaczepiając wobler za górne oczko otrzymujemy drobniutką lusterkującą pracę przy czym wobler "idzie jak po sznureczku" także jedna przynęta dwie różne akcje.

[Obrazek: rn1l.jpg]

[Obrazek: 0i5k.jpg]
[Obrazek: pf1a.jpg]
[Obrazek: 0i5k.jpg]
[Obrazek: qyz5.jpg]

"Basuński bezsterowiec" 5cm 8-10g z pracą podobnie jak i w 7 cm z tym, że ich rozmiar ułatwi łowienie boleni w środku lata gdy rapy zajadają się wylęgiem, woblery latają jak pociski mając 10g wciśnięte w tak mały korpus Usmiech
[Obrazek: sqe2.jpg]
[Obrazek: tikb.jpg]

Odpowiedz
#2
Bezsterowiec (nazwy nie wymyślono jeszcze) wertykalny 7cm 15g, na dolnym oczku pracę porównałbym do łomżyńskiego bezsterowca z tym, że gdy trzymamy wędkę ze szczytówką uniesioną wobler łapie co jakiś czas bąbel powietrza, trzymając wędkę bliżej lustra wody wobler ma pracę typowo ogonową z lekkim kolebaniem na boki. Na górnym oczku wobler drobno lusterkuje z lekką pracą ogonową.

http://img802.imageshack.us/img802/7476/3uso.jpg

Woby ze sterem

http://img841.imageshack.us/img841/6006/1pm8.jpg

Nie wiem dlaczego ale mam problemy z prawidłowym wstawieniem zdjęć Smutny
Odpowiedz
#3
Witaj!

Wyglądają SUPER,dobra robota!! Okok
Jak będziesz miał ze 2 szt na zbyciu chętnie przygarne. Ostr . Jak coś wal na PW.
Odpowiedz
#4
Witam Tak
Wobki wyglądają naprawdę obiecująco Oklasky Gdyby udało Ci się wstawić jakieś filmiki z ich pracą byłoby fajnie Oczko
Pozdrawiam Papa2
Odpowiedz
#5
Dzięki Panowie, woblerów na stanie na razie brak, od nowego roku rusza produkcja i wszystkie modele będą dostępne. Na razie dopracowuję nowy model "Drunk Bleak" wobler do typowego jerkowania.

Filmik jest ale akcję boleniówki ciężko nagrać Oczko

https://www.youtube.com/watch?v=D4DPeSuAwns#t=1

[Obrazek: y3ni.jpg]

   



Odpowiedz
#6
Przepraszam, że fotki się dublują ale wcześniej nie chciało wyświetlać tych zdjęć, jeżeli moderatorzy moga usunąć duble to byłbym wdzięczny.
Odpowiedz
#7
Fajnke, ze jestes tutaj Tomku.Co prawda niemam jeszcze w arsenale Twoich wobkow, ale licze, że się to zmieni.Mam sentyment do "starych siudakow" bezsterowych.Jezeli praca jest podobna to super.Czekam na jakies lepsze filmy i info o dostępnościOczko
Odpowiedz
#8
Witaj,podobnie jak Ty mam sentyment do starych siudaków i to właśnie zmotywowało mnie do tworzenia własnych tego typu przynęt po tym jak kupno dobrze pracującego siudaka graniczyło z cudem a Łomżyńskie bezsterowce kręciły się jak obrotówka Pfftt Pamiętam kilka lat temu jak udało mi się kupić siudakowego killera, pracował lekko lusterkując bokami i skusił na prawdę spore ilości ryb, mam go do tej pory poobijanego z lekko oderwanym ołowiem i trzymam go jak relikwie Oczko Kombinując z własnymi bezsterami chciałem aby praca była ciut agresywniejsza niż w siudakach, po pierwszych testach byłem bardziej niż zadowolony woblery w im silniejszym nurcie pracują po sznureczku dość agresywnie lusterkując, gdy łowimy na wolniaku czy też wodzie stojącej bezsterowiec ma bardzo ciekawą pracą którą na prosty chłopski rozum opisałbym następująco: odjazd w prawo lusterko,odjazd w lewo lusterko Oczko Ale tak jak pisałem im silniejszy nurt tym bardziej woby idą jak po sznureczku. Gdy pokombinowałem tak z ciekawości z górnym oczkiem okazało się, że praca jest znakomita a wobler startuje już od leniwego ściągania linki a jego praca to bardzo drobniutkie lusterkowanie z dużą amplitudą drgań, praca dobrze wyczuwalna na kiju aczkolwiek stawia mniejszy opór w wodzie niż woblery ze sterem. Opór moich woblerów jest ciut większy w wodzie niż siudaków ale jak wiadomo jak jest opór to i praca musi być Oczko Mam też formę do ołowiu na wzór starych siudaków ale bardzo rzadko z niej korzystam ponieważ wolę pracę moich obecnych bezsterowców. Wiem, że wiele osób waha się przed zakupem bo na pewno wielu z nas sparzyło się kupując bezsterowce, bez obaw ja wszystkie swoje bezstery testuję nad wodą, nie wysyłam czegoś czego nie byłbym pewien. Jeżeli chodzi o filmik to ciężko jest nagrać pracę szybko prowadzonej przynęty ponieważ na dolnym oczku wobler przeznaczony jest raczej do szybkiego oraz ekspresowego tempa, na górnym oczku zaś praca jest tak drobna, że w odmętach Wisły nie wiele widać.Najlepiej sugerować się obiektywnymi opiniami na temat "Basuńskich bezsterowców" a ma je kilku kolegów z tego forum. W poprzednim sezonie łowiło na nie tylko kilka osób i to w zwykłym paćkanym z puchy dizajnem no i jak się okazało trochę bezstery połowiły nawet gatunki z wąsem Oczko Ale co tam się będę rozpisywał, mam nadzieję, że Maj potwierdzi to co tutaj napisałem Oczko

Pozdrawiam
Tomek
Odpowiedz
#9
SiemankoUsmiech . Tomek zrób dla mnie ze 4 sztuki 5.5cm z podwójnym mocowaniem w takim malowaniu jak na tym zdjęciu.

   
Odpowiedz
#10
Bardzo fajnie się prezentuje, mam nadzieję że uda się nabyć od ciebie kilka sztuk na wiosnę Haha
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Woblery boleniowe. rapa10 5 8.518 08-04-2013, 08:37
Ostatni post: lawdzoj82
  Boleniowe zabawki redzi 55 62.064 08-04-2013, 08:29
Ostatni post: lawdzoj82
  Pudełko boleniowe 2011 Paweł 25 36.725 09-05-2011, 12:59
Ostatni post: karolordutowski
  Woblery boleniowe płytkoschodzące ela 6 12.768 01-05-2011, 20:34
Ostatni post: harp


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.