Shrap-Drakers Fishing Forum
Wynajem łódek wędkarskich.
#1
W zasadzie wypożyczalni łódek wędkarskich jest mało a jak już są to ceny są często wysokie a stan sprzętu ma dużo do życzenia.
Ile powinno się zapłacić za wypożyczenie łódki wędkarskiej na cały dzień dla dwóch osób i jak powinna być duża.
Odpowiedz
#2
Moim zdaniem warto mieć na przystani łódki w rozmiarach do 4m i przystosowane do silników do 6 koni i dłuższe jednostki do większych motorów. Cena moim zdaniem zależna od ilości ryb w łowisku. Jeśli mam dużą szansę złowić potwora to i zapłacę więcej.
Odpowiedz
#3
Podobny temat już raz się przez forum przewinął LINK, nie wiem jaki był jego koniec i czy coś się ruszyło, wiem jedno przydałoby się więcej miejsc w których można wypożyczyć pływadełko nie tylko do wędkarstwa.

Wracając do pytania ile $$$ to wszystko zależy. Będąc na wakacjach czy wypadając gdzieś dalej na ryby i raz na jakiś czas mogę za taką przyjemność zapłacić i te 100zl czy 150zl z silnikiem za dobę, jeśli zbiornik jest tego wart (jest ładnie, czysta płytka woda z trzcinowiskami nawet nie mocno rybna bo sam wypad się liczy).
Odpowiedz
#4
W Szwecji nawet kilkaset PLN dziennie bo warto, w PL jak mam jechać , nic nie złowić, mijać rybaków i sieci na jeziorze to nic bo jechać nie warto.
Zależy od wody i czy jest to atrakcyjne łowisko, z chęcią zrezygnował bym z wyjazdów do Szwecji jeśli w PL można by było tak połowić i na dużym jeziorze na mazurach wynająć łódkę co najmniej 4 metry z silnikiem co najmniej 8hP (chodzi o 2 cylindry) , jeśli łodzie były by na bardzo atrakcyjnym łowisku myślę że wielu wędkarzy mogło by zapłacić adekwatnie do tego co oferuje łowisko i łódka z porządnym silnikiem.
Problemem jest brak rybnych akwenów , na wyjazdy do Szwecji co roku nie brakuje chętnych , jestem pewien że jak by u nas była taka infrastruktura większość wolała by zapłacić mniej i łowić w Polsce, odchodzą koszty promu , wysokie koszty wyżywienia itp.
Z turystyki wędkarskiej może być naprawdę niezły biznes dla lokalnych społeczności warunkiem są rybne mądrze gospodarowane wody.
Odpowiedz
#5
Na najlepszym w Polsce lowisku szczupaka trzyosobowa lodka z silnikiem 4KM albo 5KM kosztuje nas PLN50 za dzien plus paliwo. Dlatego moim zdaniem taki deal gdziekolwiek na jeziorach/zbiorniakach nie moze kosztowac duzo wiecej, to nie ma sensu dla wedkarzy.

Co innego rzeki tutaj mysle ze w Warszawie znalezli by sie chetni do wypozyczenia pychowki za troche wieksze pieniadze ale silnik musi byc mocniejszy plus dochodzi sporo innych kwestii: zimowanie, cumowanie, utrzymanie, powodzie, nizowki, ubezpieczenie etc.. Bardzo ciezki biznes plan.
Odpowiedz
#6
Dzięki!!!
Dodam trochę więcej szczegółów:
Jezioro około 80 h rynnowe, długi na około 2,5 km, szerokość różna, przeciętna głębokość około 6 m woda czysta a ryba jak wszędzie, luksusów niema, większa cześć jeziora trudno dostępna.
W okolicy 3 miasta (od 15 do 25 km), + 1 blisko ale małe, razem około 100000 mieszkańców.
Planowana ilość łódek (na początek 10) wprowadzana sukcesywnie już od kwietnia a może nawet marca, docelowa ilość zależna od popytu.
Łódki 3 osobowe, ale tylko dla 2 wędkarzy, długość 3 z hakiem i szerokość około 150 cm.
Jedna większa z możliwością wypożyczenia z przyczepką na urlop lub inne jeziora.
Przewidywane ceny dla wędkarzy:
1. Od 1 do 4 godzin 6 złotych za godzinę.
2. Powyżej 5 godzin 30 zł.
3. Możliwość wypożyczenia na kilka dni, tygodni a nawet miesięcy (na razie brak ceny)
4. W weekendy około 30% drożej.
5. Przewidywane rabaty dla stałych klientów nawet do 30%.
Co o tym myślicie?
Odpowiedz
#7
We Warsiawie na Czerniakowskowie po 4zł za godzinę jak mnie pamięć nie myli.
Odpowiedz
#8
(17-12-2013, 20:50)harp napisał(a): We Warsiawie na Czerniakowskowie po 4zł za godzinę jak mnie pamięć nie myli.

Jeśli odejmiesz 30% rabatu to będzie 4,20 za godzinę, lub 21 za dobę.Hura
Odpowiedz
#9
(17-12-2013, 20:50)harp napisał(a): We Warsiawie na Czerniakowskowie po 4zł za godzinę jak mnie pamięć nie myli.

Tylko pytam, nie zgubiłeś zera Usmiech, pisze dlatego że w Pułtusku wynajęcie łodzi wiosłowej to koszt 10zł/h.

Wypożyczenie kajaku jeśli mnie pamięć nie myli to niewiele mniejszy koszt (8zł Mysli), i zdziwiło mnie to co napisałeś. Kłócić się nie będę, ale 4zł za godzinkę to jak za darmo.
Odpowiedz
#10
No właśnie. Jest tak tanio.
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Moja nowa dziupla, do robienia łódek. banita 6 8.566 10-03-2016, 08:17
Ostatni post: banita


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.